1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Akıllı Saatler ve İsviçre Saat Endüstrisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Akıllı Saatler ve İsviçre Saat Endüstrisi

Mesaj kilimanjaro » 12 Şub 2016, 17:04

Geçen forumdan bir arkadaşımla rakı balığa gittik.Klasik işte saatlerin fotoğraflarını çekiyoruz bir garsonun ilgisini çekti geldi yanımıza.Anlattık işte mekanik saat meraklısıyız vs.Adam dedi akıllı saat alacağız.Çalışırken telefon taşımaları yasakmış ve gelen mesajları görebilmek için akıllı saat alacaklarmış.Şaşırdık , hiç bu açıdan bakmamıştık.Demekki gıda sektöründe bir talep olacak.Ne önerirsiniz dedi bize ... bizde dedik şarj süresi en uzun olanına bak.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj eraslani » 12 Şub 2016, 17:11

Akıllı saat işe yarıyor mu?
Ben birkaç gün kullandım,tahminimden daha çok işe yaradığını gördüm..sonra korktum ve sattım :)
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj tarkani » 12 Şub 2016, 17:21

Şu anda pek çok kişi akıllı saati, gelişmiş dijital saat olarak düşünüyor. Ama uygulamalar geliştikçe, günlük yaşamımıza katkıları arttıkça, gerçek akıllı saat olunca mekanik saatin satışlarını etkileyebilir.

Etrafımdaki pek çok kişi fitbit tarzı bilezikler kullanıyor, bu kişiler, mekanik saat sevseler de, tek bir cihaz taşımak için akıllı saatleri tercih edebiliyor. Örneğin ben de haftada 4 gün spor yapmaya başladım. Aktivitemi kaydeden bir saat almayı düşünüyorum. Spor günlerinde seçim tercihimi akıllı saatten yana kullanırım gibime geliyor.

Bu arada mekanik saatlerin satışları umarım etkilenir de bir Patek falan alabilirim diye düşünmüyor da değilim. :)
Kullanıcı avatarı
tarkani

Mesaj Tgm » 12 Şub 2016, 17:26

Birbirlerinin alternatifi olamayacakları için ayrı dünyalar, farklı kategoriler diyorum. Ayrıca afl'nin dediği gibi akıllı saat üreticileri için işler istedikleri gibi gitmedi. Bu da çok açık
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj copycat » 12 Şub 2016, 18:55

Hiçbir yenilik ya da tasarim yapmadan oturduğu yerde surekli fiyatları sisiren bazi markalar batarsa şahsen sevinirim. Gidenin yerine yenilerinin gelmesini safiyane şekilde umarım. Bazı firmalar gerçekten sadece marka satıyor.
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj kilimanjaro » 12 Şub 2016, 19:03

copycat yazdı:Hiçbir yenilik ya da tasarim yapmadan oturduğu yerde surekli fiyatları sisiren bazi markalar batarsa şahsen sevinirim. Gidenin yerine yenilerinin gelmesini safiyane şekilde umarım. Bazı firmalar gerçekten sadece marka satıyor.

Katılıyorum hatta bugünlerde kafam fena halde karışık ve kendi mekanizmasını üretemeyen saat markası olur mu diye birşeyleri sorguluyorum.Al biryerden... iki boya , süsle ve kendince bir ad ver.Hiç şık gelmiyor.Saat üretmek şık bir kadran tasarlamak , bilezik kayış yapmak olmamalı sadece.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj cskaraman » 13 Şub 2016, 18:15

afl yazdı:Bunu daha önce başka bir başlıkta tartışmıştık.
İkisi birbirinden çok farklı dünyalar ve rakip değiller. Mekanik saat yüz yıl sonra da yaşar, çünkü ana fonksiyonu olan zamanı görmek için kullanılmıyor, mühendislik harikası bir sanat eseri ve özel bir aksesuar olduğu için kullanılıyor. Yani uygulama ve fonksiyona bağlı değil. Diğeri ise sadece fonksiyonel. 100yıl sonra mekanik saat daha değerli olur ama 5 yıl sonra (iyi ihtimal) akıllı saat tıpkı bugünkü cep telefonları gibi evrim geçirir ve bambaşka bir alet olur. Kötü ihtimal ; yok olur. Ama ikisi her durumda birbirine rakip değil. Zaten hedef pazarları da farklı.

Küçük bir istatistikle bitireyim. Toplam akıllı telefon pazarı tahmin edilen satış rakamının %40ına ulaşılamadı.
Varolan pazarın %85 i apple ve apple hedeflediği satışın %35ine ulaşamadı. Ben değil beş yılı 2 yılı bile görmez diyorum. Ya başka bir alete evrilir ya da yok olur.

katılıyorum.. 3 kere farklı marka ve modellerde akıllı saat kullanmayı denedim. ama olmadı bir türlü ısınamadım. Bir süre sonra saatin akıllı özelliklerini kullanmıyorsunuz. ayrıca bana göre pekte şık değiller. Yani sanatsal bir tarafları yok..
Kullanıcı avatarı
cskaraman

Mesaj coolfire » 20 Şub 2016, 08:32

http://www.ntv.com.tr/teknoloji/isvicre ... cvcBKoeX0w haberler genel kanının aksini söylüyor. Tag Heuer connected içerir.
Kullanıcı avatarı
coolfire

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 60 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners