Seiko SUN015P2 Hakkında Bilgi ve Tercih Önerisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko SUN015P2 Hakkında Bilgi ve Tercih Önerisi

Mesaj kosanozsener » 14 Ara 2015, 15:25

Öncelikle foruma yeni üye olmuş birisi olarak herkese selamlar saygılar.Yardımınıza ihtiyacım var.Konu başlığında belirtmiş olduğum
Seiko SUN015P2 model saat hoşuma gitti, lakin doğru tercihmidir bilemedim. Bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Kullanıcı avatarı
kosanozsener

Re: Seiko SUN015P2 hakkında yardım

Mesaj Alcest » 14 Ara 2015, 16:48

İlk olarak saati denemenizi öneririm 45 mm'lik bir saat her bilekte iyi durmayabiliyor. Ayrıca o bütçeye çıktığınızda kinetik mi yoksa otomatik bir saat mi ya da japon bir marka mı yoksa ucundan da olsa isviçreli mi (tissot gibi) tercih edeceğinizi kendinize bir sorun. Tüm bu aşamalardan başarıyla geçerseniz neden doğru tercih olmasın?
Kullanıcı avatarı
Alcest

Re: Seiko SUN015P2 Hakkında Bilgi ve Tercih Önerisi

Mesaj kosanozsener » 14 Ara 2015, 17:03

Teşekkürler bilgi için :champ:
Kullanıcı avatarı
kosanozsener

Mesaj eraslani » 14 Ara 2015, 19:37

benim beğendiğim bir sportura..ancak alırken fiyata dikkat edin..bazen çok indirimli bulunabiliyor(800-850 tl).
mavi kadranlı bir versiyonuda olacak..fena durmuyor..
sportura olarak srg021 seri ve türevlerinide incelemenizi öneririm..
bu fiyat aralığında alternatif ne olur derseniz.. derseniz ayrıyeten fikir atılır :D
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj kosanozsener » 14 Ara 2015, 22:03

Alternatife o kadar cok ihtiyacım var ki işim gereği safir cam ve otomatik olması tercih sebebim. Ilginize tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
kosanozsener

Mesaj Bond » 14 Ara 2015, 23:54

Arama kutusuna SUN015 yazmak daha önceki yorumları görmek adına faydalı olacaktır :champ: O konularda farklı benzer öneriler de yapılmıştır :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj mucadeleci » 15 Ara 2015, 10:26

Selamlar. Bu saatin aynısını (P1-çelik kordonlu olanını) geçen sene, forum üzerinden, ev arkadaşıma aldık, çok temiz bir saatti, *manil e tekrar teşekkürler. Hasılı deneme fırsatım oldu bu saati,boyutu size büyük gözüküyorsa dahi şunu belirteyim, bu model lug yapısı itibarı ile bileğinizi saran bir tasarıma sahip, bu nedenle konforlu hissediyorsunuz. Otomatik mi? Quartz mı? konusuna gelince; bu nokta da kararınızı vermeniz çok önemli, bilindik üzre Seiko markası quartz saat teknolojisinde bir öncü ve liderdir, bu sebeple ben quartz Seiko kullanmaktan çok keyif alıyorum, saatlerimin çoğu mekanik ama bazı quartz saatlerin yeri bende bambaşka. Özetle değinmek istedim konu: Quartz saat 'kaka saat' değildir :) İçinize siniyorsa alın ve keyifle kullanın. Bunlarla birlikte eğer aklınızda ve gönlünüzde mekanik saat edinmek varsa ve quartz saat aldığınızda bile aklınız mekanik saatlerde kalacaksa.. o zaman mekanik saat almanızı tavsiye ederim. Ben saat almak için genelde forumu takip ediyorum, burada satılan saatler meraklıları tarafından kullanıldığı için hem temiz oluyor hem de burada herkesin saat sektörünü takip ettiği bir mecrada olduğumuz için fiyatlar mantık çerçevesinde oluyor, ilanları takip etmenizi tavsiye ederim.
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj kosanozsener » 15 Ara 2015, 11:03

Yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.Hali hazırda orientin otomatik saatini kullanıyorum(takribi 3 yıldır).O yüzden otomatik saat daha cazip geliyor.Tek sıkıntım maddi olarak saate 1300 tl maksimum para ayırabilmem. Tabii bu paraya hem cam kenarı hem şoför arkası oldurmaya çalışıyorum :D Tabii forumu okudukça ufkum genişliyor sizlerinde önerisiyle umarım problemsiz içime sinen bir saat sahibi olacağım.Bu yüzden model önerileriniz benim için çok önemli.Saygılar.
Kullanıcı avatarı
kosanozsener

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 262 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners