Sorunlu Meistersinger Pangea ve Tevfik Aydın Saat

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sorunlu Meistersinger Pangea ve Tevfik Aydın Saat

Mesaj manil » 07 Ara 2015, 09:10

+1.000 goes to bg17 :)
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj dogodenizli » 10 Haz 2019, 07:30

afl yazdı:Ben yazılanlardan anladığım kadarıyla serhatyalı satıcıdan daha haklı buluyorum. Alıcı ve satıcının üzerine düşenler bellidir. Alıcı mal bedelini vadesinde ve tam olarak ödemekle satıcı da malı belirtildiği gibi tam eksiksiz ve kusursuz olarak vermekle yükümlüdür. Serhatyal üzerine düşeni yapmıştır. Aslında mal kusurlu olunca satıcı da üzerine düşeni yapmıştır. Değişmesi mümkün olmayınca para iadesi yapılmıştır. Ancak burada beklenti para iadesi değil hatanın kabul edilip değişim yapılmasıdır ki bu da bence distribütörler için para iadesinden önce gelmelidir. Burada kaçırdığımız konu prensiplerdir. Serhatyal parayı geri almanın değil hayalini kurduğum saatin peşinde olduğunu defalarca belirtmiş. Bence onu asıl rahatsız eden iki konu var:
1- haklı olduğunu düşündüğü halde ve saate sahip olamamasına rağmen, kusurlu kendisiymiş pozisyonuna düşürülüp para iadesinin satıcı tarafından muhtelif aşamalardan sonra lütuf gibi sunulması ve baştan savılmış gibi hissettirilmesi.
2- israrla belirttiği gibi sorunun teknik olması ve buna kayda değer cevap verilmiş olmaması. Kaldı ki kendisi isim de vererek forumda hepimizin tanıdığı bir ustayı da referans gösterebiliyor.

Düşünün ki serhatyal haklı ve bu teknik sorun gerçekten var ( ki yine söylüyorum, açıkça referans verebiliyor). O zaman bütün bu satıcının hikayeyi farklı anlatmasına ne diyeceksiniz? serhatyal zaten paranın peşinde değil, prensip ve herkesin üzerine düşeni yapması peşinde.

Ya da serhatyal haksızsa satıcı sadece başından savmak için mi parayı ödedi, böyle satıcı tanıyor musunuz? Ömer beyin de böyle yaptığını düşünmüyorum zaten. O, varolan şartlar içinde en iyi yolun iade olduğuna karar vermiş. Ben bunu tercih etmem ama eleştiremem de.

Ne yazı ki iki sorunun cevabı da bu arızanın gerçekte kimin anlattığı gibi olup olmadığında yatıyor. Satıcıdan gerçekten alıcıyı tatmin eden bir teknik açıklama olmadığı sürece, Ömer beyin iadesini takdir etmekle birlikte ben serhatyalı haklı buluyorum. Israrını, üslubunu eleştirebilirsiniz ama konuyla alakası yok. Saat yerine iade tabi ki çözümdür hele bizim ülkemizde mucize gibidir ama futbol oynamıyoruz ki hakem faul yerine avantaj versin.

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama afl durumu muhteşem ötesi ozetlemiş.
Bir hukukçu gözüyle olaya bakacak olursak satıcıyı böyle bir olayda haklı bulmak çok güç. Tamamen amatörce bir tavır. Kapaktaki çizikler ve mekanizmanın tam oturmamış oluşu gibi iddialara yanıt da verilmemiş. Ve hatta mekanizmanın değiştirildiği iddiası satıcı tarafından kabul edilmiş. İşte burada ortaya çıkıyor amatörlük. 100 yıllık firmanın olaya yaklaşımı bu şekilde olmamalı,olamaz.
Ayrıca satıcı tarafından bu 2 saatin satışa konulmayacagi söylenmiş peki ne olacak bu saatlerin akıbeti?
şunu da belirtmeden geçemeyecegim forumun değerli üstadlarından tolga beyin dile getirdiği benzer olayları yaşayan birçok insan oluyor duyuyoruz ve görüyoruz maalesef.
Ne diyelim yazık çok yazık. Hele ki bu dönemde bir saat almak için nelerden fedakarlık ediyor insan. bu nedenle boyle durumların yaşanması beni tarumar ediyor.
Son olarak satıcıyı sırf para iadesi yaptigi için haklı bulanlara şunu söylemek istiyorum alıcı konumundaki beyefendi bu durumu fark edemeyedebilirdi. Yani burada asıl dikkat etmemiz gereken şey ayıplı mal satılıyor iddiası. İade değil yani mesele.
Keza beyefendinin referans gösterdiği saat ustası da sıradan biri değil istanbulun en bilindik ve meşhur saatcisi cengiz usta. Ayrıca videoda da durum apaçık ortada
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj dogodenizli » 10 Haz 2019, 07:38

Tolgi06 yazdı:
serhatyal yazdı:
Cct yazdı:Wwtr, bu tip durumlarda genellikle başka bir modelle değişim sunuluyor. Daha önce bu şekilde iade alamayan birçok üye oldu. Tabiki işin hukuki boyutunu bilemem.

Tevfik Aydın Saat markanın distribütörü olduğundan bu tip mekanizması değişmiş saatleri satma gibi bir zorunlulukları olduğunu düşünmüyorum. Sizinde dediğiniz gibi memnuniyetiniz için yapılmış bir uygulama. Zaten size sormadan değiştirmemişlerdir heralde.

Yanlış anlamayın, markanın avukatlığını üstlenmiyorum ama benim görüşüme göre para iadesi demek sorunun çözülmüş olması demektir.
Nomos, Meistersinger gibi kolay kolay herkesin getirmeyeceği özel markaları bizlerle buluşturan bir satıcıya sorununuz çözülmesine rağmen Buradan Saat Alınmaz demek çok doğru değil.

Sizinle ayni fikirde degilim. Talebim yokken para iadesi yapilmasi, sorunun ustunu ortmektir.

Bir saatcinin asil amaci, urunlerini dogru sekilde musterisine sunmaktir. Para iadesi; ayipli mal satildiginin basli basina kanitidir.

Ulkemizdeki kotu uygulamalar sebebiyle, sirf para iadesi yapti diye bir esnafi yuceltmeyelim. Bana gore Tevfik Aydin saat bu vakada iyi bir is cikartmamistir. Eger para iadesi yapmasaydi, daha da kotu bir is cikartmis olacakti.

Yazimda buradan saat alinmaz diye bir ifadem yok. Buradan saat alirken yazdigim hususlari iyi degerlendirilmeli... En kotu para iadesi alirim diyorsaniz, alisverisinizi buradan yapabilirsiniz. Ben para degil , saat istiyorum. O yuzden memnuniyetsizim.

Size katiliyorum serhatyal.

Bence de burada ele alinmasi gereken asil nokta, Tevfik Aydin'in aliciyi inatla problem yok vs deyip basindan savmasi ve son care is buyumesin diye para iadesi yapmasi. Burada Tevfik Aydin'in savunulacak tek bir tarafi yok, vitrindeki saatin icin acmasi zaten ayri bir konu. Bir diger nokta ise verilen tamir hizmetinin kalitesizligi. Daha onceden bende kendisinden saat aldim, cok kisiye de onerdim ta ki basima benzer bir olay gelene kadar. Aldigim saat Meistersinger modeliydi ve hatali cikti. Tamirden geldiginde arka kapak cizik, kadranda tozlar ve cizikler mevcuttu. Ardindan sergilenen yaklasim ise 'olur boyle seyler' tarzi bir yaklasimdi. Sonuc olarak buradan bir daha saat almadim, buyuk ihtimal de almam, kimseye de onerdem. Vitrinden begendigim saate bile guvenemezsem ne yapayim esnafin egitimli ve de hossobbet versiyonunu.

Benzeri olaylar ayni yerde baska kisilerin de basina geldi biliyorum. Kusura bakmayin ama ayni hata surekli tekrarlanirsa bende bir daha buradan saat almayin derim, ve diyorum da. Sifir saate bile guvenemezsem niye saat alinsin buradan ?

Para iadesi almaniza sevindim, olmasi gereken de buydu ama nadiren oldugu icin bir lutuf gibi bahsedilmis burada.

Tolga beyin bahsettiği durumları yaşayan birçok insanla karşılaştım. Böyle sorunları paylaşmalıyız ki satıcılar daha ilgili daha alakalı ve her şeyden önce müşteri memnuniyeti odaklı çalışsınlar.
Bu gibi durumlarda firmaları korumak bize bir şey kazandırmaz. Keza sizin alışverişinizin sorunsuz gerçekleşmiş olması satıcıyı haklı çıkarmaz. Zira olması gereken de tam olarak budur. İstisna ve olmaması gereken şey ayıplı ürün satılmasıdır ve dile getirilmesi gereken şey de olması gereken değil olmaması gerekendir.
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj MrPandül » 16 Haz 2019, 01:33

Selamlar, bende kendimi tanıtmadan bazı paylaşımlar yaptım ama onu en kısa sürede halledeceğim :) son 2 3 gündür Meistersinger metris i inceliyorum ve büyük ihtimalle alacağım. Sirkeci mağazada gerçekten çok uzun zaman geçirip saati inceledim ve bana her konuda yardım ettiler ama şu servis olayı aklıma takıldı gerçekten de makine değişiminde yada herhangi bir arıza durumunda kasa, kapak, cam çizildiği zaman olur öyle şeyler lafımı duyacağız bu normal mi ? Konuyu baştan sona okudum yazı ve şikayet tarzı bence de biraz sert olmuş ama gerçekten de can sıkıcı bir durum . Müşteri makine arızalı diyor videosu var ve Cengiz usta onayı var diğer tarafta firma da denedik ama sağlam diyor bu konu havada kaldı ve benimde içime ister istemez kurt düşüyor :( Keşke Ömer bey bu makine olayını bize anlatsa o videoyu da görmüştür büyük ihtimal öyle düşünüyorum Meistersinger sahibi olmak isteyenlere de bi açıklama yapsa da içimiz rahatlasa iyi olmaz mı ?
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj Tolgi06 » 16 Haz 2019, 10:34

Merhaba, şimdi aradan uzun süre geçti baya kişi de saat aldı buradan. Sonuçta ben bu olanların istisnai birkaç olay olduğuna karar getirdim(şahsi görüşüm). Birçok durumda olumlu deneyim yaşayan tanıdıklarımız oldu forumda Tevfik Aydın ile. Ben de bunlar harici olumsuz durum duymadım açıkçası. Bence sıkıntısız alışveriş yapılabilir. Yıllardır piyasada olan bir saatçimiz ve böyle birkaç vakanın yaşanmasını da artık istisna olarak karşılıyorum.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj ekdellal » 16 Haz 2019, 11:33

Tevfik Aydın'dan 2 sene önce Perigraph aldım, esnaflıklarından çok memnun kaldım. Kanyon mağazası, Sirkeci'ye göre bir tık önde. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz, sıkı pazarlık yapmayı atlamayın, hayırlı olsun.

Sent from Mi 8 6/128 via Tapatalk
"Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmekdir"
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj MrPandül » 16 Haz 2019, 21:37

Tolgi06 yazdı:Merhaba, şimdi aradan uzun süre geçti baya kişi de saat aldı buradan. Sonuçta ben bu olanların istisnai birkaç olay olduğuna karar getirdim(şahsi görüşüm). Birçok durumda olumlu deneyim yaşayan tanıdıklarımız oldu forumda Tevfik Aydın ile. Ben de bunlar harici olumsuz durum duymadım açıkçası. Bence sıkıntısız alışveriş yapılabilir. Yıllardır piyasada olan bir saatçimiz ve böyle birkaç vakanın yaşanmasını da artık istisna olarak karşılıyorum.

bende size o konuda katılıyorum ama içimde kalmasın bir sormak istedim, teşekkür ederim :)
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj MrPandül » 16 Haz 2019, 21:38

ekdellal yazdı:Tevfik Aydın'dan 2 sene önce Perigraph aldım, esnaflıklarından çok memnun kaldım. Kanyon mağazası, Sirkeci'ye göre bir tık önde. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz, sıkı pazarlık yapmayı atlamayın, hayırlı olsun.

Sent from Mi 8 6/128 via Tapatalk
"Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmekdir"

o halde ben kanyonda mağazasını bi ziyaret edip sıkıştırayım teşekkürler :))
Kullanıcı avatarı
MrPandül

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 128 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners