Sorunlu Meistersinger Pangea ve Tevfik Aydın Saat

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sorunlu Meistersinger Pangea ve Tevfik Aydın Saat

Mesaj görkemk » 20 Haz 2019, 12:57

srknsntrk85 yazdı:
görkemk yazdı:şimdi benim bu tek kollu saat olayında 5 dakka atlama muhabbetini yaşamıştım , Aynı şekilde tevfik aydından saati almıştım No 1 kurmalı modeli olması lazım benim saatte 5 dakka geri kalıyor sonra sorunsuz bir sekilde çalışmaya devam ediyordu.

bende gittim böyle böyle bi durum var dedim haliyle garip bi durum ispatıda bir o kadar zor timegrapher a koydular saati yaşlı bi ustaları var tecrübeli birine benziyor , eski model şerit kağıda çizgi çekerek çalışan bir timegrapherları var çok ilginçti :D bi 15 saniye günde ileri gidiyor deyip şu klasik ayarı yaptıu işte hepimizin bildiği şimdi iyi çalışıyor diye verdi saati.

benimde üstümde gocuk filan anlamaz bu saatten gibi bir imaj oluştu hata dedimki saati ayarladıktan sonra oluyor ayarladım ben bir bi saat dolanayım geleyim dedim geldim 5 dakka geri kalmış ama yok tek kollu yok çizgiler gözün öyle görüyor filan aldım saati geldim tamam deyip

şimdi böyle köklü saatçilerde ne desen ondan iyimi bilcene geliyor bazen , sonra gel zaman git zaman saatteki olayı çözdüm
şimdi saat aslında 5 dakka atlama yapmıyor içerden düzgün çalışıyor , saati saat yönünü tersine çevirip ayarladığında mekanizmasında bir boşluk var saatin çalışma sesini duysanda ilk 5 dakka kol ilerlemiyordu sonra hiç aksatmadan çok güzel ilerlemeye başlıyordu. Tepeyi geriye çektiğim anda ise tak saat 5 dakka ileri atlayıp normal zamana geliyor ve tepeyi geri ittirdiğimde ise artık sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyordu.

Saati ayarlarken saat yönünde çevirerek ayarlarsam bu boşluk olmuyordu. Yani bence aslında meistersingerin tek kol tasarımında ufak bir dişli geçiş hatasından kaynaklanıyor durum yağla filan alakası yok. Bazı modellerinde bu saat yönüne çevirirkende olabilir tabi. yani durum bu

o zaman anladığım kadarı ile kısaca işin özeti şu mu ? Saati zaman ayarı yapmak için 5 dk geri almamız gerekse bile tam tur atarak doğru zamana getiriyoruz ? tepeyi ters çevirmiyoruz ?

aynen öyleydi benim saatim için ama tek kollu olduğu için haliyle bazen zırt diye isteiğin noktaya getiremeyip hafif ileri geri oynattığımda bu durum oluşuyordu ve tepeyi tekrar çektiğimde saat ibresi ileri atlıyor doğru yerine geliyor ve artık hiç sapmadan devam ediyordu
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj cagatay1903 » 20 Haz 2019, 13:57

Konudan bağımsız bir soru sormak istiyorum. Eşimde de Tevfik Aydın 'dan aldığı bir meistersinger quartz model var ve pili bitti. Pil için tevfik aydın'a gitsem daha mı iyi olur sizce ?
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj Ankthas » 20 Haz 2019, 14:00

Gerek yok abi meistersinger falan alın hevesinizi 20'de1 fiyatına:

https://www.amazon.com/gp/product/B01LXZ0AX9/ref=ox_sc_saved_title_7?smid=A2V4EOWV4E6D0O&psc=1

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Ufkynl » 20 Haz 2019, 14:10

Böyle bir sorunu olan bir saat asla alinmaz. Ilk hatada buz gibi soğutur kendinden. Yok geri al yok tepeyi şöyle çek. Saat bu. Güvenemezsen takmanın anlamı yok.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj dogodenizli » 20 Haz 2019, 14:15

Ankthas yazdı:Gerek yok abi meistersinger falan alın hevesinizi 20'de1 fiyatına:

https://www.amazon.com/gp/product/B01LXZ0AX9/ref=ox_sc_saved_title_7?smid=A2V4EOWV4E6D0O&psc=1

Resim

Deniz beye bu konuda katılmamak mümkün değil.

Luch'un birçok modelini deneyimledim ve bu sorunların hiçbirini yaşamadım. Zaman tutması da kusursuza yakın diyebilirim. Ne bir atlama oldu su ana dek ne de bir takılma. Ayrıca fiyatı da çok uygun. Al tepe tepe kullan. Hem ucuz hem kaliteli hem de omurluk saat. Tabiki hem de tek kollu :) :)
Meistersingerde ise gerek cevremde gerekse bu forumda benzer sorunları yaşayan birçok insan oldu. Hepsi de tesadüf değildir diye tahmin ediyorum. Arızalı saat 1 defa denk gelir 2 defa denk gelir. Aynı olayın defalarca yaşanması kesinlikle sanssısızlıkla veyahut tesadüfle izah edilemez. Zaten halihazırda tevfik aydın fiyatları iyice abartmış vaziyette.
Ama deniz beye su konuda katılamayacağım maalesef,beyaz kadran değil kesinlikle siyah kadran tercih edilmeli bence. :)
Zira saat 37 kusur mm hadi yuvarlak 38 diyelim bu nedenle beyaz kadran çok basit kalıyor benim gözümde. Tabi bu kişisel fikrim. Zevkler ve renkler tartışılmaz
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj Mandos » 20 Haz 2019, 14:33

dogodenizli yazdı:
Ankthas yazdı:Gerek yok abi meistersinger falan alın hevesinizi 20'de1 fiyatına:

Resim

Luch'un birçok modelini deneyimledim ve bu sorunların hiçbirini yaşamadım. Zaman tutması da kusursuza yakın diyebilirim. Ne bir atlama oldu su ana dek ne de bir takılma. Ayrıca fiyatı da çok uygun. Al tepe tepe kullan. Hem ucuz hem kaliteli hem de omurluk saat. Tabiki hem de tek kollu :) :)
Meistersingerde ise gerek cevremde gerekse bu forumda benzer sorunları yaşayan birçok insan oldu. Hepsi de tesadüf değildir diye tahmin ediyorum. Arızalı saat 1 defa denk gelir 2 defa denk gelir. Aynı olayın defalarca yaşanması kesinlikle sanssısızlıkla veyahut tesadüfle izah edilemez. Zaten halihazırda tevfik aydın fiyatları iyice abartmış vaziyette.
Ama deniz beye su konuda katılamayacağım maalesef,beyaz kadran değil kesinlikle siyah kadran tercih edilmeli bence. :)
Zira saat 37 kusur mm hadi yuvarlak 38 diyelim bu nedenle beyaz kadran çok basit kalıyor benim gözümde. Tabi bu kişisel fikrim. Zevkler ve renkler tartışılmaz

Siyah kadran okuma sorunu yaratıyor mu? Ben de Orient Monarch vardı az bezdirmedi beni siyah kadranıyla.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Ankthas » 20 Haz 2019, 14:34

dogodenizli yazdı:

Resim

Sanırım beyazı mat, siyahı sunburst, tamamen zevk meselesi bence ikisi de gayet güzel eldeki saatlerin kadran dengesine göre karar verilebilir. Bu fiyata alınabilecek en güzel mekanik saatlerden biri diye düşünüyorum, hele ki tek kol sevdası varsa en azından mutlaka denenmeli, çünkü bir heves olma ihitmali yüksek. Eğer ilerde okumak zor gelir veya başka bir sebepten sıkılınırsa Meistersinger'lerin değerinin çok altına gittiğini biliyoruz. Bu da siyah versiyonu:

https://www.amazon.com/dp/B00IQFJWWS/ref=twister_B07KWBZVVR?_encoding=UTF8&psc=1
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj dogodenizli » 20 Haz 2019, 14:53

Efendim şöyle izah edeyim okunurluk konusunu,benim bir gözüm 6 diğer gözüm 5 numara miyop. Buna rağmen okumada bir güçlük çekmedim su ana dek. Hatta şunu açık yüreklilikle ifade edebilirim ki meistersingerlerden aşağı kalır yani yok bu konuda.
Bende hem beyaz hem de siyah kadranlıları mevcut şahsi görüşüm az evvel de belirttiğim gibi siyah kadranın bir tik önde olduğu yönünde.
Siyah kadranlı modeli sizler için fotoladim ancak yükleyemedim siteye. dolayısıyla link paylaşmam gerekecek.
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 123 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners