Askere Saatimi Götürmeli miyim?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Askere saatimi götürmeli miyim?

Mesaj ogeday » 20 Kas 2015, 12:37

wdeepw yazdı:askere gitmedim ama duyduğum kadarıyla asla ve asla götürmeyin size tavsiyem sizde benim gibisiniz bakmak görmek arada bir durana kadar dokunmadan bekledikten sonra kurarak o pandülün canlanması sizinde hoşunuza gidiyor peki köstekli saat düşünürmüsünüz çok çok uygun fiyata kurmalı köstekli saatler mevcut dayanımı hakkında pek bilgim olmasada viceroy (sigara markası gibi) markası görmüştüm 200 250 tl arası fiyatı var

Köstekli saat bir ara düşündüm ama pek kullanışlı, pratik olmayacağına karar verdim. Öneri için teşekkür ederim [emoji106]
Kullanıcı avatarı
ogeday

Mesaj ogeday » 20 Kas 2015, 12:42

Heesh yazdı:Aslında şimdi güzel bir fikir uygun olur belki biz saat severler için 5 liralığın da 5bin liralık saatinde değeri kalbi var yani hangisini alsak götürsek bizim için önemli ama belki internetten 50 dolarlık Çelik bir Vostok otomatik alsan hem dayanıklı olur hem otomatik hemde farklı bir lezzet tatmış olur sun plaka çalındı yer değişti en azından o farklı lezzet olan Rus saatini en azından takmış olursun
Pet hasar göreceğini de sanmam

Vostok hiç düşünmemiştim. Sanırım askerlik için en uygunu bir Vostok almak, zaten saatin konsepti özellikle bazı modelleri tam militarizm havasında.

Modellere baktım da aradığım modeli ne forumda ne de başka bir platformda 2. elini bulamadım. Acaba yurtdışından sipariş etsem 16 Aralığa kadar gelir mi?
Kullanıcı avatarı
ogeday

Mesaj Archimed » 20 Kas 2015, 17:12

Saatçiye gidin "asker saati istiyorum" deyin. Saatçi karşınıza asker saati olarak nitelendirilen F91 çıkartacaktır. Ha bu modeli sevmiyorsanız G Shock'un olabildiğince ucuz versiyonlarını öneririm. Zira kışlada bırakın zarar görmeyi; Longines'ten ötürü kıl kapan bir subay/astsubay/uzman askerliğinizi cehenneme çevirebilir. Benden söylemesi ;)
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj Heesh » 20 Kas 2015, 19:05

ogeday yazdı:
Heesh yazdı:Aslında şimdi güzel bir fikir uygun olur belki biz saat severler için 5 liralığın da 5bin liralık saatinde değeri kalbi var yani hangisini alsak götürsek bizim için önemli ama belki internetten 50 dolarlık Çelik bir Vostok otomatik alsan hem dayanıklı olur hem otomatik hemde farklı bir lezzet tatmış olur sun plaka çalındı yer değişti en azından o farklı lezzet olan Rus saatini en azından takmış olursun
Pet hasar göreceğini de sanmam

Vostok hiç düşünmemiştim. Sanırım askerlik için en uygunu bir Vostok almak, zaten saatin konsepti özellikle bazı modelleri tam militarizm havasında.

Modellere baktım da aradığım modeli ne forumda ne de başka bir platformda 2. elini bulamadım. Acaba yurtdışından sipariş etsem 16 Aralığa kadar gelir mi?

Dostum 16 aralığa kadar gelirim bilmem büyük ihtimal gelir ama. Meranom diye bir siteden alış yapıp alan takan arkadaşlar var forum daki bende aynı siteden alıçtan ve evet saatler 50dolardan başlıyor ve askeri tarz otomatik iyi gider bence
Kullanıcı avatarı
Heesh

Re: Askere Saatimi Götürmeli miyim?

Mesaj hk3 » 04 Oca 2018, 14:53

konunun uzerinden bayagi bi gecmis ama acemiligi kirkagac, ustaligi afganistan gibi bir yerde uzun donem yapmis birisi olarak ilk gunden son gune kadar steinhart ocean one saatimi ufak tefek birkac cizik disinda sag salim getirdim askerden. o cizikler de saatin karakteri oldu zaten. saate birsey olmasin diye, kolumdan hic cikarmamak disinda herhangi ozel bir caba da harcamadim. tek yapmaniz gereken calinmaktan korumak. saati surekli oraya buraya birakmak gibi huylariniz yoksa zaten sikinti olmayacaktir.

bu arada hirsizlik askerde de hirsizliktir. yer degistirme diye birsey yoktur.
Kullanıcı avatarı
hk3

Mesaj efulas » 04 Oca 2018, 15:44

Aynı soruyu bende soracaktım :)
Kullanıcı avatarı
efulas

Mesaj ÜmitYüksel » 04 Oca 2018, 16:08

Ben askere giderken seiko 5 saatimi götürmüştüm.Basket oynarken pim eğildiğinden kolumdan fırladı zemine çakıldı.Çarşı izininde bir pasajda saatçiden 3-5 tane casio düz saatler aldım.5 ay hergün değiştire değiştre kullandım.Teskeremi aldığım gün geride kalan askerlere hediye etmiştim.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj hk3 » 04 Oca 2018, 17:02

Bu arada gitmeden once yine burada sormustum, kokmus coraplari bile caliyorlar saate neler yapmazlar demislerdi. o zamanlar oris bc3 alma niyetim vardi. para cikismayinca steinhart aldim. uyarilari dinlemeyip saati de goturdum yanimda.

dedigim gibi bikac cizik disinda herhangi bir sorun yasamadim. onlar da yat kalk surun vs. sirasinda degil, kogusta oraya buraya surtturmekten kaynaklandi. sivildeyken de ayni cizikler olusacakti buyuk ihtimalle. ha bir de sorun sayilir mi bilmem ama, bir komutanimiz bilegimden tutup "bakim hele" dedi. bikac saniye bakti ve markayi okuyup suratini eksiterek "siteyinart... cakma rolexmis ..." dedi.
Kullanıcı avatarı
hk3

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 109 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners