Gümrük, Gümrük Yine Gümrük...

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Gümrük, Gümrük Yine Gümrük...

Mesaj manil » 18 Kas 2015, 18:55

Gümrük rezaleti başlığı açıp, bikbikbik ötmek istediğim bir entry olsun isterdim hep... bugüne kısmetmiş...

Meranom'dan gariban işi bir saat aldım, tam da Türkiye'ye geldi diye seviniyordum ki, bugün gümrükten gerisin geri iade edildiğini öğrendim... gümrükçü dayılar, izahat yapmama fırsat vermemişler bile...

telefonla ulaşmaya çalıştım, nafile. Gümrük Bakanlığı'nın çağrı merkezini aradım, bi cacık çıkmayacağını öğrenmiş oldum.

İstanbul Gümrük Başmüdürlüğü'ne ağır bir mail yazdım, cevap gelir mi bilmiyorum. Normalde e-posta'yı "dilekçe" olarak görüyorlarsa 60 gün içinde geri dönmeler gerek. Bimer'e de şikayet ettim. Mesele 300-500'ü geçti, böyle keyfi uygulama yapmasınlar. Saati de, parayı da çöpe gitmiş olarak görüyorum. Geri dönüş olursa haybeye saat bulmuş gibi olacağım sanırım.

Mutlu son'la biterse (ya da bitmezse) yurtdışı saat alımı, gümrük sorunları, kargo takibi, pratik bilgiler v.s. bir başlıkta vereceğim.

bizi izlemeye devam edin...

not: İşlemlerin tümü mevzuata harfi harfine uygundu. Geçen sene sbdc027'yi alırken sorun olmamışken şimdi sorun yaşamamı anlayabilmiş değilim. İdare'nin takdir hakkı bu kadar sallamasyon olmamalı.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Re: Gümrük, gümrük yine gümrük...

Mesaj Clk » 18 Kas 2015, 20:18

manil yazdı: İdare'nin takdir hakkı bu kadar sallamasyon olmamalı.

Good morning to fairly NEW Turkey :D
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj tumen » 18 Kas 2015, 20:45

Kötü bir durum geçmiş olsun diliyorum. Keyfi bir uygulamaya maruz kalmışsınız.
"I guess I'll always be A soldier of fortune "
Kullanıcı avatarı
tumen

Mesaj Stingray » 18 Kas 2015, 21:40

Keyfi olarak mahrece iade mümkün değil,ya postacı kapınıza getirir,yada fatura tutarı üzerinden gümrük vergisini ödeyerek almanızı isterler,bu durumdada adresinize tebligat yaparak haber verirler,20 gün içinde başvurmazsanız geri gider,bir kısmıda depoda saklanır,keyfi uygulama genelde bu konuda oluyor,100 usdlik malın gümrüğe takıldığını gördüğüm gibi 1000 usdlik malın adrese teslim edildiğinide gördüm.. Size muhtemelen tebligat ulaşmadı,bekleme süreside dolduğu için geri gönderildi..
Kullanıcı avatarı
Stingray

Mesaj manil » 18 Kas 2015, 22:31

Keşke öyle olsa. 18 Kasım günü 07'25 te yurda girmiş, 09'55 te Rusya'ya geri iade edilmiş. Aklıma, kiril alfabesi bilmeyen bir gerzek tarafından fazla ugrasmama adına geri gönderildigi geliyor.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj Heesh » 18 Kas 2015, 22:52

Ucuz ama güzel saatleri varmış sitenin de gerçekten
Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj Heesh » 18 Kas 2015, 23:05

İnşallah elinize gelir
Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj o2o » 18 Kas 2015, 23:24

Konu umarım istediğiniz doğrultuda çözülür. ( Konu ile alakasız ama Meranom u ilk kez duydum. Aslında sizler gibi tecrübeli abilerimizin internetten alışveriş yaptıkları siteleri paylaştığı bir başlık açılsa biz acemilere faydalı olacağı inancındayım. Hangi Marka Hangi siteden alınır gibi )
Kullanıcı avatarı
o2o

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: ImpureZiggurat ve 129 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners