Breitling Avenger II GMT Kordon Sorunu ve Tavsiyeleriniz

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Breitling Avenger II GMT Kordon Sorunu ve Tavsiyeleriniz

Mesaj Emreozcan » 13 Kas 2015, 00:37

Merhaba sayin forumdaslar;

Yine bir acemi sorunuyla karsinizdayim :)

Bazilarinizin zaten bildigi gibi, yaklasik 5 ay once Breitling Avenger II GMT almistim. Saati kaucuk kordonla aldim gayet de memnundum fakat kullandikca kaucuk kordon plastik deformasyona ugramaya basladi. Ilk aldigimda kordonu son delikten 1 oncesinde takiyordum genisledi. Sonra son delikte takmaya basladim yine genisledi ve simdi bilegimde uste dogru kaymaya basladi. Su aralar bilegimde surekli dondugu icin gundelik kullanimda rahatsiz ediyor. Bu durumdan biktim ve alternatif arayisina girdim.

Oncelikle celik bilezik alip oyle takmayi dusunuyorum. Zaten kis geliyor ve celik kordon bence giyime daha kolay uydurulabilir. Gelin gorun ki Breitling kordonlari cok pahali. Celik bilezik 600 Frank civari, Bu fiyat bana acimasiz geldi cunku o paraya 1 tane daha otomatik saat alinabiliyor :). "saate o kadar para vermissin bilezigi pahali diye aglama" demeyin Breitling'in kaucuk kordonu bile 200 kusur frank bence anlamsiz derecede pahali. Neyse konudan sapmadan tavsiyelerinizi istedigim kisima geleyim:

1. Celik bilezigi daha ucuza bulabilecegim bir yer biliyor musunuz? Ornegin onumuzdeki ay Iskocya'ya ve ABD'ye seyahatlerim var, oralarda daha ucuza bulabilecegime dair fikirleriniz var midir?
2. Alternatif cozum onerileriniz var midir? Ornegin "su kordon guzel durur" diyebileceginiz bir seyler var mi?

Saatimin kaucuk kordonla su an ki gorunumu:

Resim

Resim

Celik Bilezikli ayni saat asagidaki linkte (bence guzel duruyor):

http://www.breitling.com/en/models/avenger/avenger-ii-gmt/versions/

Herkese tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Emreozcan

Re: Breitling Avenger II GMT kordon sorunu ve tavsiyeleriniz

Mesaj Cct » 13 Kas 2015, 01:42

Eğer Chronomat olsaydı deri kayış önerirdim fakat bu modele pek yakışmayacaktır :roll:

Bu modelin çelik bileziği markanın imza tasarımlarından, çok yakışacaktır :thumbup: Amerika Breitling'in en güçlü olduğu pazar, hem daha kolay hemde daha uygun rakama bileziği bulabileceğinizi düşünüyorum.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj Clk » 13 Kas 2015, 02:40

Cct'nin neden deri kordonun yakismayacagini düsündügünü bilmiyorum ama bence olur hatta güzel olur.

Siyah deri, üzerine kirmizi dikis bence bu saate yakisir. 8-) mlm arkadasimiz da bu kayisi yapar ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj MioPrivato » 13 Kas 2015, 02:45

Gecenlerde guzel ve farkli bir kayisa rastladim ve aldim. Birkac hafta farkli gunlerde kullandiktan sonra cok cok rahat oldugunu fark ettim.
Kayisin bir tarafi ''nato'' kalitesinde diger tarafi (kola gelen taraf) ise deri. Sportif bir gorunum vermekle birlikte kaliteli duran ve cok rahat olan bir kayis. Belki rastlarsaniz demeden gecmeyin derim.
Karim bana, ''Benmi, Saatlerinmi?'' diye sordugunda dusunmek icin zaman istedim ve kronometresini actirdim..
Kullanıcı avatarı
MioPrivato
Contributor

Mesaj Caner1983 » 13 Kas 2015, 07:47

Clk yazdı:Siyah deri, üzerine kirmizi dikis bence bu saate yakisir. 8-) mlm arkadasimiz da bu kayisi yapar ;)

:champ: :champ:
Arkadaşımda var denk gelirse fotolayım kırmızı dikişli deri çok güzel durmuştu
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj eyimen » 13 Kas 2015, 10:36

Marka Breitling olsun derseniz, jomashop'dan alabilirsiniz. Fiyatlar cok uygun olmasa da, burada bulacaginizdan daha iyi fiyatlar.
Kullanıcı avatarı
eyimen

Breitling Avenger II GMT kordon sorunu ve tavsiyeleriniz

Mesaj Cct » 13 Kas 2015, 11:31

Ben ısrarla bilezik diyorum. Kayış beğenilirse hep alınır.

Şuna bak yaldır yaldır ya :D

Resim
Resim
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Re: Breitling Avenger II GMT Kordon Sorunu ve Tavsiyeleriniz

Mesaj Baran » 13 Kas 2015, 12:22

3 tane Breitling kullandım,deriylede kaucuklada celik bileziklede mesh bileziklede kullandım.Kaucuğun esneme olayına cok şaşırdım doğrusu.Herneyse olan olmuş :) Ben olsam kesinlikle celik bilezik alırdım hem asimetrik bilezik tam bir dizayn harikası hemde cok rahat ve gösterşli.
Kullanıcı avatarı
Baran

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 114 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners