SIHH 2016 Genişliyor

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

SIHH 2016 Genişliyor

Mesaj afl » 01 Eyl 2015, 14:12

Time and Watches adlı sitede gördüğüm bir makaleyi paylaşmak istiyorum. Aşagıda İngilizcesini kopyaladım. 2015 de 15 olan SIHH katılımcı sayısı 2016 da 9 yeni katılımcı ile 24 e ulaşıyor. Baselworld ile kıyaslayınca çok daha ciddi bir rakip oluyor artık.
Benim şahsi fikrim Baselworld ün ağır topları; Patek Philippe, Rolex, Breguet, Seiko, Omega olarak kalıyor. Onun dışında tabii neredeyse dünyadaki her markayı birarada görebilmek gibi bir avantaja sahip. Almanlar, Japonlar, hepsi bir arada. Bunun dışında, Oris, Rado, Movado, Eterna, Longines, Tissot, Mido, ve adını saymayacağım tonla üst segment harici saat markasını görme şansınız var. Bir de tabi Manufacture Royale, F.P. Journe gibi çok beğendiğim butik markaları da görmek mümkün.

Fakat buna karşılık SIHH 2016 kadrosu yeni katılımcılarla özellikle üst segment saatçilikde sanki öne geçmiş gibi duruyor. Şu kadroya bakar mısınız lütfen:
A.Lange & Söhne, Audemars Piguet, Baume & Mercier, Cartier, Greubel Forsey, IWC, Jaeger-LeCoultre, Montblanc, Panerai, Parmigiani, Piaget, Richard Mille, Roger Dubuis, Van Cleef & Arpels, Vacheron Constantin, Christophe Claret, De Bethune, H. Moser & Cie, Hautlence, HYT, Kari Voutilainen, Laurent Ferrier, MB&F, and Urwerk.

Özellikle yeni gelenlerden De Bethune, Laurent Ferrier, Kari Voutilainen, Moser, (aslında kısaca hepsi :lol: ) bayağı ses getirir.

Açıkçası bana bu iki fuardan yalnızca birine giriş hakkı veriyoruz deseler tereddütsüz SIHH'e giderdim.

Orijinal makale aşağıda.

SIHH 2016: exhibitors expand to twenty four

Monday, August 31, 2015 | No comment

In addition to its fifteen Exhibitors, the 26th edition of the Salon International de la Haute Horlogerie (SIHH) of Geneva will also welcome nine independent watchmakers in its first ever Carré des Horlogers, a showcase for artisan-creators, independent workshops and representatives of watchmaking's "new guard".

The new nine Exhibitors are: Christophe Claret, De Bethune, H. Moser & Cie, Hautlence, HYT, Kari Voutilainen, Laurent Ferrier, MB&F, and Urwerk.

They will join the following exhibiting brands: A.Lange & Söhne, Audemars Piguet, Baume & Mercier, Cartier, Greubel Forsey, IWC, Jaeger-LeCoultre, Montblanc, Panerai, Parmigiani, Piaget, Richard Mille, Roger Dubuis, Van Cleef & Arpels, Vacheron Constantin.

The Salon thus extends its horizons with this presentation of complementary approaches to Fine Watchmaking that sit perfectly with those of the renowned exhibiting Maisons.

Next year's edition will be held in Geneva (18-22 January 2016) with new interior decor that will give the Exhibitors the opportunity to reinvent their booths.

With a new setting and new arrivals, we believe that SIHH will be more interesting than ever.
Kullanıcı avatarı
afl

Re: SIHH 2016 Genişliyor

Mesaj Cct » 01 Eyl 2015, 14:50

afl yazdı:Açıkçası bana bu iki fuardan yalnızca birine giriş hakkı veriyoruz deseler tereddütsüz SIHH'e giderdim.

Baselworld daha eğlenceli ama :D

Nereydeyse bütün independent watchmakers grubu SIHH'e geçmiş. Baselworld Palace (Bağımsız markaların bulunduğu ayrı bir alan) öksüz kalacak..

Bu gelişmeyle birlikte ikisinede gidilir diyorum :thumbup: Ayrıca paylaşım için :champ: :champ:
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj Cct » 01 Eyl 2015, 14:55

Bu geçişin bir sebebide bahsettiğim Palace alanının Baselworld esnasında üzücü şekilde boş olması..

Fuarın en etkileyici aynı zamanda en samimi alanı olmasına rağmen (Christopher Claret bizzat içecek servisi yapmıştı) genel basın ve ziyaretçiler mainstream markalara akın ediyor. Sadece yabancı saat basınını ve instagram'ı takip edenlerin hemen tanıyacağı simalar bu alana ilgi gösteriyor.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj afl » 01 Eyl 2015, 16:20

Cct benimki aslında hariçten gazel okumak :D
İkisine de gitmedim görmedim. Zaten bildiğim kadarıyla SIHH ziyaretçilere kapalı, sadece sektör profesyönelleri ve basına açık. Ama exhibitor list e bakınca SIHH "az ve seçkin", Baselworld " aradığınız her şey" kalıbına uyuyor.
Sen ve diğer arkadaşlar sayesinde gitmiş kadar oluyoruz :thumbup: Ama keşke fırsat olsa da her ikisini de canlı görebilsek.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Cct » 01 Eyl 2015, 16:29

SIHH biraz daha cool bir fuar. Tek günde gezilir görülür.

Baselworld'de saat dışında tool'lar, kayışlar, kutular vb. aklınıza gelebilecek herşey var.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj Thevenin » 01 Eyl 2015, 16:47

Kicikirik Royal Oak 40. yil sergisinden 1 gunde cikabilmistim, tek marka, tek model :D

Bu hesaba gore SIHH, Baselworld falan uyku tulumuyla gitmem lazim :D
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj Bg17 » 01 Eyl 2015, 17:03

Ben baselworld u sadece rolex nedeniyle tercih edebilirim. Bu yil acaba ne cikaracak diye bekledigim tek marka rolex. Diger markalarin yeni modelleri niyeyse o kadar ilgini cekmiyor, merak uyandirmiyor. Patek de dahil ki o da baselde. Zaten son pilot saati dusunulunce cikarmasada olur.

Sanirim bu hobide sona cok yaklastigimin belirtileri bunlar...
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj afl » 01 Eyl 2015, 17:33

Bg17 yazdı:Sanirim bu hobide sona cok yaklastigimin belirtileri bunlar...

Mümkün değil Bg17 :lol:
Bence yön değiştirip AHCI bünyesi de dahil, üretim adedi düşük ve bağımsız markalara, daha butik markalara dalış olabilir.
Benim gözümde henüz keşfedilmemiş bir hazine orası. Haa sahip olunur mu bilemem ama ortaya çıkan ürünler hakikaten etkileyici.
Kullanıcı avatarı
afl

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 113 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners