Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj rolexcollector » 14 Ara 2017, 21:18

odeon yazdı:
nzmokur yazdı:Bence etmiyor cash. Ama örneğin beyaz tourbillon u yakından görmek farklıydı. Enfes bir makina yapmışlar 3 boyutta girince içine çok şık durmuş.
Ama bu fiyatlara mümkün değil :)

Burada iki ihtimal var: Ya RM cok overrated saatler uretiyor ya da benim amator saat bilgime gore idrak edemeyecegim ayrintilari tasiyor.
Ikinci ihtimali dislamamakla beraber RM’nin oldukca hafif ve kasa olarak dayanikli urunler urettigini soyleyebilirim. Yine de mekanizma olarak oyle kutsal sayilacak bir yanini goremedim. Kaldi ki fiyat etiketine bakilirsa o paraya biz 1815 Tourbillon aliriz, horolojiyi doruklarinda yasariz.
Bu arada RM’ci abiler St. Regis Oteli’nin altina butik aciyor. “Nedir abi sizin olayiniz?” ya da “Ne ayaksin sen Richard Abi?” diye sorup ikinci ihtimali tamamen kaldirmayi dusunuyorum.
Saat üretimini sınırlı tutup, erişilmez ve pahalı model üretmek. Strateji bu. Kerem abi rm alın derse düşünürüz!

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj mturann » 15 Ara 2017, 09:41

2017 Marka Konferansı. Cem Yılmaz'ın saati richard mille mi acaba

Çok net bir görüntü yakalayamadım maalesef.

Resim
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Ozgur » 19 Ara 2017, 07:14

Resim

ResimResimResimResimResim
Resim
Resim
Resim
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj afl » 19 Ara 2017, 11:01

Ozgur :champ:
Maden bulunmuş :thumbup:
MB&F falan görünce HK diyesim var ama etiketlerde Euro da görüyorum neresi burası :roll:
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Ozgur » 22 Ara 2017, 20:22

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj abice » 23 Ara 2017, 00:12

Ozgur yazdı:Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
hyt zaten başlı başına bir olay evet ama mekanizmada sıkıntılardan hep söz ediliyor bunun dışında ressence ile ilgili görüşlerinizi çok merak ediyorum çok takdir ettiğim bir marka. Yenilikçi bir tasarıma sahip ve sürekli kendilerini geliştiriyorlar. Saatlerle ilgili yorumunuz nedir?
Kullanıcı avatarı
abice

Mesaj Ozgur » 23 Ara 2017, 10:51

afl yazdı:Ozgur :champ:
Maden bulunmuş :thumbup:
MB&F falan görünce HK diyesim var ama etiketlerde Euro da görüyorum neresi burası :roll:

Abi yer Bahrain
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj Ozgur » 23 Ara 2017, 12:21

abice yazdı:
Ozgur yazdı:
hyt zaten başlı başına bir olay evet ama mekanizmada sıkıntılardan hep söz ediliyor bunun dışında ressence ile ilgili görüşlerinizi çok merak ediyorum çok takdir ettiğim bir marka. Yenilikçi bir tasarıma sahip ve sürekli kendilerini geliştiriyorlar. Saatlerle ilgili yorumunuz nedir?

Automatic saatle yasanilacak sikintida yetkili firmadan muhattap bulunmasa bile Turkiye'de sorunu cozebilecek iyi ustalar mevcut.
Fakat bu tarz farkli saatlere baktigimda aklima ilk gelen soru "problemle karsilasinca ne yaparim" sorusu oluyor.
Ikinci soruda, icindeki sivilardan dolayi farkli farkli hava sicakliklarinda saatin davranisi.

Yetkli, iki markanin ayni sorularla surekli karsilastigi icin kullanicilarin yasadiklari sikintilarin giderilmesi konusunda proactive olduklarini belirtti. HYT saatlerin 5 yil Ressence'n 3 yil garanti kapsaminda uretici garantis altinda. Her iki markanin modellerinin servis ve bakim icin fabrikaya gonderilmesi gerekiyor.

Ressence, yanlis hayirlamiyorsam uretimine 2010 yilinda baslamis. Type5 modelinin metal kasasi dlc kapli. Type5 icin indirim dahil aldigim fiyatta 27000 usd civari idi.

HYT icin de soyle bir not ekliyeyim, Saatin icindeki sivilarin rengi hosunuza gitmiyorsa 1 kereye mahsus olmak uzere fabrika istediginiz renk ile sivilari degistiriyor.

Bu arada en son resimde gozuken HYT modeli de regulator lu.
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 148 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners