Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj MertYe » 28 Oca 2018, 10:42

kilimanjaro yazdı: Kerem abinin ifadesi ile detaylar kralı şeytan Berkan ın görüsleri buraya renk katacaktır.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Hellhound bey danışmadan bekleniyorsunuz :D

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Hellhound » 28 Oca 2018, 10:45

kilimanjaro yazdı:Khef, Omega nın ok lu kollarına genel olarak antipati duyuyorum zaten.Dediğin gibi globe master, aquaterra nın daha önünde bir saat.Farklı kategoride saatler denilebilir ancak benim kıstasım beyaz kadran siyah kollar.Rotap a Hellhound ile birlikte gittik.
Kerem abinin ifadesi ile detaylar kralı şeytan Berkan ın görüsleri buraya renk katacaktır.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aşkın Abi'nin dediği gibi kağıt üzerinde Aqua Terra bizim için öndeydi. Ancak hepimiz bilekte denemenin herşeyi değiştirebildiğini biliyoruz.

Resim

Basel 2017'de Aqua Terra tasarımı değişti. Kadrandaki dikine çizgiler enine oldu, tarih penceresi saat 3 yönünden 6 yönüne geldi ve pek dikkat çekmeyen ancak bana göre en önemli değişim kasa yapısında oldu. 0.5mm incelen kasa çapı boydan basılarak enden genişledi. Yalnızca yeni AT'ye bakarak böyle bir çıkarım yapabilmek mümkün olmuyor ancak eski ve yeni kasa yanyana incelendiğinde fark bariz. Calibre 8500 ne kadar maskülen ise Calibre 8900 bir o kadar feminen...

Arayış beyaz kadran olduğu için belirtmem gereken bir diğer önemli nokta ise 38mm yeni AT'nın kadran renginin 41mm yeni AT'ya göre çok daha canlı olduğu... Kadrandaki turuncu detayların olmaması da tercihi etkileyebilir. Ancak 38mm'nin standart sayılabilecek kalınlıkta bileklerde oldukça küçük göründüğünü belirtmek isterim. İşin özeti doğru kasa boyutu eski kasa 41.5mm, doğru kadran 38mm'lik yeni kasa olunca mevcut seçeneklerden "işte bu" dediğim çıkmıyor.

Resim

Globemaster, dengesiz bulduğun kadranı yüzünden tanıtıldığından beri mesafeli olduğum bir saat idi. Tabi bu mesafede "Datejust rakibi" üretebilme çabasının da payı var. Bilekte yakışıklı ama itiraf edeyim :champ:

Saat 39mm'lik kasa çapı ile kolda oldukça dengeli duruyor. %75 dressy, %25 casual... Calibre 8900'ün saçma kalınlığı da ne hikmetse bilekte kendini pek fark ettirmiyor. Dolayısıyla incelik kıstasından da burun farkıyla yırttı diyebilirim. Ancak o indislerle arasında kilometreler olan akrep yok mu, ahhh! Son olarak saatin çelik bileziği Omega'da gördüğüm en kaliteli bilezik olabilir. Tüm baklalar yarım bakla şeklinde çalışıldığı için bilekte oldukça konforlu duruyor. Öte yandan saatin deri kayışlı versiyonundaki deriyi, rengi hariç beğenemedim.

Sonuç olarak tercih Omega'dan yana olacaksa hedefin adı Globemaster. Ama %100 içe sinen bir tercih (kollara alışırsak sinecek!) olacak mı noktasına cevabım net değil. Zaten net olsaydı bugün deneme başlığına değil inceleme başlığına yazıyor olurduk :lol:
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj oldsabre » 03 Şub 2018, 14:29

İsviçre’de 1930’lu yıllarda eğitim uçağı olarak kullanılan Dewoitine D.26‘dan günümüze ulaşan 286 gövde numaralı uçağın anısına Oris’in Big Crown Pointer Date bazlı ürettiği ve 1931 adet limitli saati; Türkiye’ye üç adet gelmiş ve birini Sirkeci’de Burak Saatte gördüm bugün...
Yeşil’i ve hikayesi harika :thumbup:

Resim
Resim
Resim
Resim
"oldsabre" ZS
.
Kullanıcı avatarı
oldsabre

Mesaj Caner1983 » 03 Şub 2018, 16:19

oldsabre yazdı:İsviçre’de 1930’lu yıllarda eğitim uçağı olarak kullanılan Dewoitine D.26‘dan günümüze ulaşan 286 gövde numaralı uçağın anısına Oris’in Big Crown Pointer Date bazlı ürettiği ve 1931 adet limitli saati; Türkiye’ye üç adet gelmiş ve birini Sirkeci’de Burak Saatte gördüm bugün...
Yeşil’i ve hikayesi harika :thumbup:

Resim
Resim
Resim
Resim

Zafer abi beyaz olan nedir ne değildir ????
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj oldsabre » 03 Şub 2018, 16:48

Caner; silver olan, Original Big Crown Pointet Date :thumbup:
"oldsabre" ZS
.
Kullanıcı avatarı
oldsabre

Mesaj Caner1983 » 03 Şub 2018, 17:08

oldsabre yazdı:Caner; silver olan, Original Big Crown Pointet Date :thumbup:

Ben açık renk kadran üretilmiyor sanıyordum abi teşekkürler :champ:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj MaLi » 03 Şub 2018, 19:32

Resim

Az önce tag heuer aquaracer 300 denedim çok git gel yaşadım en son içimdeki lanet olası m force sevdasına yenik düşüp almadım güzel de bir fiyat almıştım. Siteden atılmayacaksam eğer şunu söylemek istiyorum mforceun ar300'den aşağı kalır tek yanı bileziği o yüzden o kadar para vermek istemedim lakin siyah bir diver almam gerekiyor sanırım bu şansı şu aşağıdaki delikanlıya vereceğim, tek çekincem bu saatin tepesi. Fotoğraflarda pek hoş durmuyor sipariş verdik bakalım gelince karar vericem.

Resim
Kullanıcı avatarı
MaLi

Mesaj eraslani » 03 Şub 2018, 19:55

MaLi yazdı:Resim

Az önce tag heuer aquaracer 300 denedim çok git gel yaşadım en son içimdeki lanet olası m force sevdasına yenik düşüp almadım güzel de bir fiyat almıştım. Siteden atılmayacaksam eğer şunu söylemek istiyorum mforceun ar300'den aşağı kalır tek yanı bileziği o yüzden o kadar para vermek istemedim lakin siyah bir diver almam gerekiyor sanırım bu şansı şu aşağıdaki delikanlıya vereceğim, tek çekincem bu saatin tepesi. Fotoğraflarda pek hoş durmuyor sipariş verdik bakalım gelince karar vericem.

Resim

Yanlış anlamadıysam,
Aquaracer deneyince Orient m force'un en az onun kadar iyi olduğuna karar vererek tepesi içinize sinmese de Seiko samurai sipariş vermişsiniz.. :lol:
Bu durumu pek çoğumuz sıkça yaşıyoruz sanırım..İnce ince her şeyi incelerken bazen sonuç çok ani kararlar olabiliyor..
Kullanıcı avatarı
eraslani

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 147 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners