Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj TSayiR » 06 May 2017, 21:31

kuyur yazdı:ResimResimResim

Resim

Almanya Hamburg da denediğim Nomos lar

Club kucuk durmus ancak tangante ve metro cok guzel durmuş hatta metro bambaşka durmuş. Ben metro diyorum.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj Caner1983 » 06 May 2017, 21:49

Bende niyeyse nomoslarda metroyu hiç beğenemiyorum index yerine veya sayı yerine nokta var diye mi bilemiyorum :thumbup:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Umutt » 06 May 2017, 22:16

TSayiR yazdı:

Resim

Club kucuk durmus ancak tangante ve metro cok guzel durmuş hatta metro bambaşka durmuş. Ben metro diyorum.

hocam maalesef kaçırdım bu nomosları hem bütçe kısıtı ve hem de o dönemde aklıma başka alımların girmesi yüzünden. Almanya tam bir saat cenneti, Nomos, Glasshutte, Meistersinger derken bir yerde jlc reverso ve bir yerde de iwc le petit denedim ve iyice kafam karıştı, sonrasında almadan geldim. İlk başta Metro da karar kılmama karşılık, ilk Nomos um olacağı için daha sonra tangante ye doğru dönmüştüm. % 15 indirim ve tax free sonrası 5.100 tl gibi bir rakama geliyordu.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Umutt » 06 May 2017, 22:36

Aslında beni Nomos dan vazgeçiren Berlin de ikinci el bulduğum jlc reverso oldu, halen de aklımda bu saat

Resim
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj TSayiR » 06 May 2017, 22:58

kuyur yazdı:
TSayiR yazdı:

Resim

hocam maalesef kaçırdım bu nomosları hem bütçe kısıtı ve hem de o dönemde aklıma başka alımların girmesi yüzünden. Almanya tam bir saat cenneti, Nomos, Glasshutte, Meistersinger derken bir yerde jlc reverso ve bir yerde de iwc le petit denedim ve iyice kafam karıştı, sonrasında almadan geldim. İlk başta Metro da karar kılmama karşılık, ilk Nomos um olacağı için daha sonra tangante ye doğru dönmüştüm. % 15 indirim ve tax free sonrası 5.100 tl gibi bir rakama geliyordu.

Cok iyi fiyat, TRde o fiyata Tevfik Aydindan Tanganteyi bile almak cok zordur şu döviz kurlarindan sonra. Keske alsaymissiniz o zaman, ama nasip tabiki bu isler.
Forumda cok sevilen ve sayilan bir abimiz Metro'sunu satmayi planliyor aslinda, isterseniz ozelden yazarim size ciddiyseniz. Gerci cok fazla Metro resmi paylasan kisi yok, kim oldugu ortada zaten :) hayirlisi olsun.

@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj Umutt » 06 May 2017, 23:08

TSayiR çok teşekkürler bilgilendirme için, söylediğiniz üyeyi anladım kendisi ile alışveriş çok da keyifli olurdu eminim ama hedef tahtasına bir kaç model daha dahil oldu henüz net değilim Nomos tercihinde. Süreç içinde ihtiyaç olursa tekrar konuşuruz. Bu arada yanlış anlaşılma olmasın ben yazdığım fiyatı tangante için almıştım. Metro nun fiyatı daha yüksek.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Hellhound » 14 May 2017, 10:57

Fotoda fena durmasa da canlıda Monaco'yu kendime yakıştıramadım;

Resim

Longines Heritage Monopusher ise bambaşka bir saatti! Poor Man's PP5370 :super: :super: Bileğimden çıkardığımda üzüldüm :roll:

Resim
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj Ground » 14 May 2017, 11:05

Hellhound yazdı:Fotoda fena durmasa da canlıda Monaco'yu kendime yakıştıramadım;

Resim

Longines Heritage Monopusher ise bambaşka bir saatti! Poor Man's PP5370 :super: :super: Bileğimden çıkardığımda üzüldüm :roll:

Resim

Longines çok efsane duruyor.

Bu tasarıma Raf (Royal Air Force) design diyorlar sanırım. 8 ile 10 ve 2 ile 4 arasında ibre olmasına.

Bu raf design kadranlara bayılıyorum. Seiko da bir re-issue yapmıştı ama quartz bir saat idi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ground

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 138 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners