Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj Ankthas » 12 Nis 2019, 10:24

Emirr yazdı:Merhaba arkadaşlar

İlk mekanik saatim için 1-2 ay içerisinde tetiği çekeceğim. Aklımda 2 tane saat var, birincisi Omega Speedmaster Professional (Sapphire). İkincisi ise IWC Pilot Watch Mark XVIII. İki saati de deneme fırsatım oldu.

Öncelikle ultra ince bileklere sahip olduğum için ikisi de büyük durdu fakat bunu takmamaya karar verdim. IWC bir türlü tam olarak oturmuyor bileğe. Satıcı bu durumu kayışın çok sert olmasına bağladı. Bu tabiki bir etken fakat temel mesele kasanın şekli. Daha keskin hatlardan dolayı oturmuyor bileğe. Fakat AR coating sayesinde her açıdan farklı renkler sağlıyor. Çektiğim fotoğrafları gösterdiğim bazı arkadaşlarım kadranın mavi olduğunu düşündü. Bu canlı canlı görüldüğünde etkileyici bir olay bence. Omega'ya gelirsem; tarihi, el kurmalı olması, mekanizmanın görünüyor olması, kayışın kalitesi (deri kayış ile birlikte alacağım) saati bir adım öteye geçiriyor. Omega'nın bilek konforu çok daha üst seviyede. Kasa kalitesi olarakta bana daha kaliteli geldi fakat biri parlak kasaya sahip, diğeri mat. Karşılaştırmak zor.

Değerli görüşlerinizi bekliyorum :champ:
Resim
Resim

Dostum IWC çok emanet durmuş, Speedy için ise umut var. Bir de fotoğrafın çekim açısı ve saatlerin bilekte durma şekli de garip olmuş, saatleri tam bileğe hizalayıp çektiğiniz fotoğraf varsa daha iyi yorum yapılabilir, burada kaymışlar bilekten. Bu arada bence Speedy alacaksanız mutlaka ama mutlaka çelik bilezikli alın :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj drcca » 12 Nis 2019, 10:31

Emirr yazdı:Merhaba arkadaşlar

İlk mekanik saatim için 1-2 ay içerisinde tetiği çekeceğim. Aklımda 2 tane saat var, birincisi Omega Speedmaster Professional (Sapphire). İkincisi ise IWC Pilot Watch Mark XVIII. İki saati de deneme fırsatım oldu.

Öncelikle ultra ince bileklere sahip olduğum için ikisi de büyük durdu fakat bunu takmamaya karar verdim. IWC bir türlü tam olarak oturmuyor bileğe. Satıcı bu durumu kayışın çok sert olmasına bağladı. Bu tabiki bir etken fakat temel mesele kasanın şekli. Daha keskin hatlardan dolayı oturmuyor bileğe. Fakat AR coating sayesinde her açıdan farklı renkler sağlıyor. Çektiğim fotoğrafları gösterdiğim bazı arkadaşlarım kadranın mavi olduğunu düşündü. Bu canlı canlı görüldüğünde etkileyici bir olay bence. Omega'ya gelirsem; tarihi, el kurmalı olması, mekanizmanın görünüyor olması, kayışın kalitesi (deri kayış ile birlikte alacağım) saati bir adım öteye geçiriyor. Omega'nın bilek konforu çok daha üst seviyede. Kasa kalitesi olarakta bana daha kaliteli geldi fakat biri parlak kasaya sahip, diğeri mat. Karşılaştırmak zor.

Değerli görüşlerinizi bekliyorum :champ:
Resim
Resim

Merhaba en az sizin ki kadar ince bileklerim var belki de daha ince bile olabilir :D Her iki saatide farklı el yapımı kayışlarla kullanabilirsin rahatça ama speedy daha önde olmalı bence
Kullanıcı avatarı
drcca

Mesaj kiwi21 » 12 Nis 2019, 11:14

IWC Mark XVIII serisini çok beğenen biri olarak; öncelikle her iki fotoğraf da açıdan kaynaklı çok garip durmuş. Yani boyutlarıyla, bileğe uyumuyla ilgili bu açıdan bir yorum yapmak imkansıza yakın. Yukarıdan bir açıyla fotoğraf alabilseydik daha net yorumlar yapılabilirdi.

Denemiş olduğunuz IWC'nin boyutu ne bilmiyorum ancak bileğinizin ince olduğundan hareketle 36mm'lik versiyonunu deneyebilirsiniz. :champ:

Şimdiden hayırlı olsun :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj copycat » 12 Nis 2019, 11:19

IWC alırsanız daha farklı olursunuz diye düşünüyorum. OMEGA da süper bir marka ve bazı modelleri aşırı yaygın. Fiyatının karşılığını her anlamda veren bir marka.

Bu tamamen sizin bakış açınız ile alakalı.. popüler olanı seviyor ve çok beğenilen bir ürünü kullanmak isterseniz Omega. Yok herkes Starbucks'ta tıklım tıklım otururken, kahvenizi bomboş caribou'da içmekten hoşlanan biriyseniz IWC tercih edebilirsiniz.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj EnderE » 12 Nis 2019, 12:04

Bu kasayı bu kayışla nasıl satıyorlar pes. Resim

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj Emirr » 12 Nis 2019, 12:40

kiwi21 yazdı:IWC Mark XVIII serisini çok beğenen biri olarak; öncelikle her iki fotoğraf da açıdan kaynaklı çok garip durmuş. Yani boyutlarıyla, bileğe uyumuyla ilgili bu açıdan bir yorum yapmak imkansıza yakın. Yukarıdan bir açıyla fotoğraf alabilseydik daha net yorumlar yapılabilirdi.

Denemiş olduğunuz IWC'nin boyutu ne bilmiyorum ancak bileğinizin ince olduğundan hareketle 36mm'lik versiyonunu deneyebilirsiniz. :champ:

Şimdiden hayırlı olsun :champ:

Denediğim saatin boyutu 40 mm. Kesinlikle çok güzel bir saat. Saati denemeden 1 gün önce Stowa'nın benzer kadranlı pilot saatini görme fırsatım oldu. Genelde herkes "o paralar IWC'ye verilmez, Stowa alınır" diyor ama aradaki fark uçurum. Bence saatteki tek eksi arka kapağının kapalı olması. İlk mekanik saat için uygun olmadığını düşünüyorum.

Bu arada evet, fotoğraflar 45 derecelik açıdan çok değişik çıkmış :lol: Malesef birer tane fotoğraf çekmiştim :cry:
Emirr

Mesaj cagatay1903 » 12 Nis 2019, 14:00

Ultra- ince bilek derken kalınlık ne kdr acaba ?

Bana iki saat de çok emanet duruyor geldi. Sizin 36 - 38 mm bir saat bakmanız gerekli bence
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj Cruciatus » 12 Nis 2019, 14:03

EnderE yazdı:Bu kasayı bu kayışla nasıl satıyorlar pes. Resim

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim de acayip şekilde gözüme battı. Olacak şey değil.

Omega kesinlikle ama kesinlikle çelik bilezikli alınmalı. Deri kordon her şekilde daha sonra alınır/yaptırılır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 143 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners