Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj Mandos » 12 Eyl 2019, 09:37

Ankthas yazdı:Kanyonda kız arkadaş beklenecekse adres belli, Aydın Saat:

İlk denememiz Mini Marinemaster. Boyutuna göre(44,5mm) benim gibi ince bilekli(16,5 cm) birinde bile gayet güzel duruyor, kesinlikle ilerde düşünebileceğim bir diver ama sıfır olarak 7500 civarı bir fiyat çekti Aydın saat. İnternette daha uyguna bulmak mümkün ama yine de aşağıda diğer denediğim saat olan yeni nesil sumo'dan daha pahalı, ancak mekanizma olarak ondan daha aşağıda. Fakat işçilik, bilezik, bezel, genel kalite hissiyatı, bilekteki duruşuyla fersah fersah önde diyebilirim. İkinci elde 3000 küsürlere bulmak mümkün, uygun fiyata yükske kaliteli diver saat almak isteyenler 2. elde radarına sokabilir:
Resim

İkinci saatimiz yeni nesil Hulk - Sumo. Sumo'yu eskiden beri uzaktan uzaktan takip ederdim, eski modeller tam bir fiyat performans saatiydi, Seiko'nun bu kadar alt modellerinde görülmeyen 6r mekanizma, safir cam vs ile fiyat skalasında rakipsizdi. Şimdi fiyat olarak hala abilerinden düşük fakat yukardaki örnekte de olduğu gibi yeni nesil mekanizması ile çoğu Seiko'ya üstünlük kuruyor. Fiyat olarak gene bu mekanizmanın kullanıldığı en ucuz saat muhtemelen. Bu saati de orta üst düzey kaliteli diver arayan bileği kalın arkadaşlara tavsiye ederim. Ben yeşil rengini pek beğenmedim bu arada daha çok beğeneceğimi düşünmüştüm ama belki ortamdaki ışıktan mı bilmiyorum biraz çiğ ve cıvık buldum. İstenen fiyat 5000 küsür:

Resim

Üçüncü saatimiz bir Seiko klasiği Turtle. Gene Seiko'nun 25 milyon adetli limitli serilerinden. Fakat bu sefer güzel bir iş çıkarmışlar, renk paletini değiştirmenin dışında orjinal engraving bir kadran, tatliş bir saniye kolu ve de kaktırmalı kabartmalı bir bezel insert çıkıyor karşımıza. İlk kez turtle denedim ve bence iğrenç durdu kolumda. 3000 TL gibi bir fiyatı var, hayatta turtle almam ama alcak olsam bu versiyonunu alırdım kesinlikle, düz versiyonlarıyla arasında çok ufak bir fiyat farkı var. Samuray versiyonu da var forumdan bir arkadaşımız edinmişti o daha güzel:

Resim

Son olarak da fantazi bir model denedim, Şippo enamel presage. 8000 küsür fiyatıyla ciddi kafa karıştırıyor. Bu fiyata böyle özel bir kadran, cidden muazzam. Bunda da eski nesil 6r mekanizma var ve gene 55 milyon limitli bir seri. Güzel damat saati olur bundan:

Resim

Biraz da inside information aldık onları aktaralım. Jübile bilezikli SKX'ler 2500'lere satılıyormuş artık, bileziksizler 2000'lerde. Kesin olarak üretimi durdurulmuş bütün SKX'lerin. Yeni Seiko 5 Sport (nam-ı diğer yeni SKX'ler) modelleri Eylül sonunda Türkiye'ye gelecekmiş. Yeni parti Grand Seiko'lar ise Aralık'ta Aydın Saat'te olacakmış. Hangi modelleri getirdiklerini sordum özellikle 4 mevsim serisini görmek istiyorum, ancak hangi modelleri göndereceklerini henüz Seiko bildirmemiş biz de gelince öğreneceğiz dediler. (saçmalık?)

Şu damat saati harikaymış bundan isteyeyim isteyenin bir yüzü :) SKX fiyatları yurtdışında da 300'ü geçti sanırım. Nereye kadar dayanacak bakalım Alpinist/SARB serisi bile sabitlendi bir yerde neredeyse ona yetişecek fiyatı.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj cagatay1903 » 12 Eyl 2019, 09:56

Ankthas yazdı:Kanyonda kız arkadaş beklenecekse adres belli, Aydın Saat:

İlk denememiz Mini Marinemaster. Boyutuna göre(44,5mm) benim gibi ince bilekli(16,5 cm) birinde bile gayet güzel duruyor, kesinlikle ilerde düşünebileceğim bir diver ama sıfır olarak 7500 civarı bir fiyat çekti Aydın saat. İnternette daha uyguna bulmak mümkün ama yine de aşağıda diğer denediğim saat olan yeni nesil sumo'dan daha pahalı, ancak mekanizma olarak ondan daha aşağıda. Fakat işçilik, bilezik, bezel, genel kalite hissiyatı, bilekteki duruşuyla fersah fersah önde diyebilirim. İkinci elde 3000 küsürlere bulmak mümkün, uygun fiyata yükske kaliteli diver saat almak isteyenler 2. elde radarına sokabilir:
Resim

İkinci saatimiz yeni nesil Hulk - Sumo. Sumo'yu eskiden beri uzaktan uzaktan takip ederdim, eski modeller tam bir fiyat performans saatiydi, Seiko'nun bu kadar alt modellerinde görülmeyen 6r mekanizma, safir cam vs ile fiyat skalasında rakipsizdi. Şimdi fiyat olarak hala abilerinden düşük fakat yukardaki örnekte de olduğu gibi yeni nesil mekanizması ile çoğu Seiko'ya üstünlük kuruyor. Fiyat olarak gene bu mekanizmanın kullanıldığı en ucuz saat muhtemelen. Bu saati de orta üst düzey kaliteli diver arayan bileği kalın arkadaşlara tavsiye ederim. Ben yeşil rengini pek beğenmedim bu arada daha çok beğeneceğimi düşünmüştüm ama belki ortamdaki ışıktan mı bilmiyorum biraz çiğ ve cıvık buldum. İstenen fiyat 5000 küsür:

Resim

Üçüncü saatimiz bir Seiko klasiği Turtle. Gene Seiko'nun 25 milyon adetli limitli serilerinden. Fakat bu sefer güzel bir iş çıkarmışlar, renk paletini değiştirmenin dışında orjinal engraving bir kadran, tatliş bir saniye kolu ve de kaktırmalı kabartmalı bir bezel insert çıkıyor karşımıza. İlk kez turtle denedim ve bence iğrenç durdu kolumda. 3000 TL gibi bir fiyatı var, hayatta turtle almam ama alcak olsam bu versiyonunu alırdım kesinlikle, düz versiyonlarıyla arasında çok ufak bir fiyat farkı var. Samuray versiyonu da var forumdan bir arkadaşımız edinmişti o daha güzel:

Resim

Son olarak da fantazi bir model denedim, Şippo enamel presage. 8000 küsür fiyatıyla ciddi kafa karıştırıyor. Bu fiyata böyle özel bir kadran, cidden muazzam. Bunda da eski nesil 6r mekanizma var ve gene 55 milyon limitli bir seri. Güzel damat saati olur bundan:

Resim

Biraz da inside information aldık onları aktaralım. Jübile bilezikli SKX'ler 2500'lere satılıyormuş artık, bileziksizler 2000'lerde. Kesin olarak üretimi durdurulmuş bütün SKX'lerin. Yeni Seiko 5 Sport (nam-ı diğer yeni SKX'ler) modelleri Eylül sonunda Türkiye'ye gelecekmiş. Yeni parti Grand Seiko'lar ise Aralık'ta Aydın Saat'te olacakmış. Hangi modelleri getirdiklerini sordum özellikle 4 mevsim serisini görmek istiyorum, ancak hangi modelleri göndereceklerini henüz Seiko bildirmemiş biz de gelince öğreneceğiz dediler. (saçmalık?)

Mini MM deneme resmi yok mudur ? :champ:
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj Ankthas » 12 Eyl 2019, 13:06

Mini MM'i ilk fotoğrafta görebilirsiniz:

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj ekdellal » 14 Eyl 2019, 14:23

Nomos güzel ama bana göre değil, ms pangaea radarımda. ResimResim
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj ekdellal » 14 Eyl 2019, 14:24

Hatun için baktığım OrientResim
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj canzdmr » 14 Eyl 2019, 17:00

ekdellal yazdı:Hatun için baktığım OrientResim

Cok dj benzeri olmus. Daha farkli bi model bakin bence...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
canzdmr

Mesaj ermansire » 17 Eyl 2019, 14:12

Tokyo seyahatinden bize kalanlar...

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Mesaj canzdmr » 17 Eyl 2019, 14:46

Aman aman. kapisinda kuyruk olan saatler Japonyadaymis megersem :)

Cok guzel denemeler olmus. Butun saatleri ayni yerde mi denediniz ? 5711 ve daytona icin millet birbirini yiyor burada :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
canzdmr

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: depechemode, plez ve 81 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners