Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj castilla » 03 Haz 2018, 19:37

bumega yazdı:
castilla yazdı:
Umutt yazdı:Resim

Bu saat hakkında bilgi verebilirmisiniz çok beğendim.Model adı fiyatı vs yazabilirseniz çok iyi olur teşekkürler
Umut hocam gibi bende denedim haftasonu. Yeni ml aikon chrono automatic diye geciyor bu model. Farkli kadran versiyonlari da vardi. Ben chronosuz yeni otomatik versiyonu daha cok begendim. Daha geleli 1 hafta olmus bu serinin otomatigi. Kalite hissi AP royal oak benzerliği ile bence nefes kesici olmus. Liste fiyati olarak chronosuz 9 kusur bu model ise 16 bin civariydi yanlis hatırlamıyosam. Bu fiyatlar uzerinden indirim yapiyorlar. Sevgiler.

Cok tesekkurler bende internetten baktim chrono olani 10 kusur duz olan 7 kusur.Uzun suredir beni heyecanlandiran bir saat bulamamistim bu modei ciddi ciddi dusunuyorum duz olanda cok guze chrono olanda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
castilla

Mesaj ersin306 » 03 Haz 2018, 22:19

bumega yazdı:
castilla yazdı:

Bu saat hakkında bilgi verebilirmisiniz çok beğendim.Model adı fiyatı vs yazabilirseniz çok iyi olur teşekkürler
Umut hocam gibi bende denedim haftasonu. Yeni ml aikon chrono automatic diye geciyor bu model. Farkli kadran versiyonlari da vardi. Ben chronosuz yeni otomatik versiyonu daha cok begendim. Daha geleli 1 hafta olmus bu serinin otomatigi. Kalite hissi AP royal oak benzerliği ile bence nefes kesici olmus. Liste fiyati olarak chronosuz 9 kusur bu model ise 16 bin civariydi yanlis hatırlamıyosam. Bu fiyatlar uzerinden indirim yapiyorlar. Sevgiler.

Hangi magazada denediniz acaba? Ben de gidip gormek istiyorum; quartz olani var hep magazalarda

Kullanıcı avatarı
ersin306

Mesaj hlkshnr » 04 Haz 2018, 00:40

İstinye park saat saat 10300 gibi bıraktı bana chrono olanı

ersin306 yazdı:
bumega yazdı:
castilla yazdı:

Hangi magazada denediniz acaba? Ben de gidip gormek istiyorum; quartz olani var hep magazalarda

Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj Umutt » 04 Haz 2018, 09:01

Arkadaslar günaydın hepinize,

Castilla cevap biraz geç oldu ama kusura bakmayın, referans Maurice Lacroix ML-AI6038SS001131-1

Bursa Korupark Saat&saat te denedim bana da indirim sonrası 10.900 TL ye bıraktılar. Saatin referansını fotoğraflarken satıcının rahatsızlığını fark edince, ivedilikle ayrıldım mağazadan. Şahsen ML,Tag ve Oris gibi saat bayiliklerinin,bu grubun elinde olmasını iki taraf açısından da ciddi talihsizlik olarak görüyorum.

Saatin koldaki duruşu müthiş, bence kalite algısı çok yüksek,kasa nın finishi çok başarılı. Kafam ciddi karıştı. Maurice Lacroix için Fiyat/ performans modeli olmuş diye düşünüyorum,deri kayışını da ayrıca beğendim.

Kafama takılan yegane konu serinin Royal Oak ile olan benzerliği. Bu estetik açıdan iyi bir şey gibi görünse de, malum benzerlik, beli bir ölçü aşıldığında can sıkıcı olabiliyor. Birinin kolumdaki saati ap olarak düşünmesini istemem, ap değilse eğer. Tabi yoruma açık bir konu.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Caner1983 » 04 Haz 2018, 12:47

Umutt yazdı:Birinin kolumdaki saati ap olarak düşünmesini istemem, ap değilse eğer. Tabi yoruma açık bir konu.

+1
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj gozdentunay » 04 Haz 2018, 13:10

Resim

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj castilla » 04 Haz 2018, 18:07

Umutt yazdı:Arkadaslar günaydın hepinize,

Castilla cevap biraz geç oldu ama kusura bakmayın, referans Maurice Lacroix ML-AI6038SS001131-1

Bursa Korupark Saat&saat te denedim bana da indirim sonrası 10.900 TL ye bıraktılar. Saatin referansını fotoğraflarken satıcının rahatsızlığını fark edince, ivedilikle ayrıldım mağazadan. Şahsen ML,Tag ve Oris gibi saat bayiliklerinin,bu grubun elinde olmasını iki taraf açısından da ciddi talihsizlik olarak görüyorum.

Saatin koldaki duruşu müthiş, bence kalite algısı çok yüksek,kasa nın finishi çok başarılı. Kafam ciddi karıştı. Maurice Lacroix için Fiyat/ performans modeli olmuş diye düşünüyorum,deri kayışını da ayrıca beğendim.

Kafama takılan yegane konu serinin Royal Oak ile olan benzerliği. Bu estetik açıdan iyi bir şey gibi görünse de, malum benzerlik, beli bir ölçü aşıldığında can sıkıcı olabiliyor. Birinin kolumdaki saati ap olarak düşünmesini istemem, ap değilse eğer. Tabi yoruma açık bir konu.
Tesekkurler cevap icin aciklayici oldu.Benzerlik konusunda evet benziyor ama bence homage diyemeyiz bende ilk basta birebir aynisi gibi demistim ama videolarini izledikce oyle olmadigi kanisina vardim yoruma acik bir konu tabi

Kullanıcı avatarı
castilla

Mesaj MertYe » 04 Haz 2018, 18:39

Askerleri dizdikResim

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
MertYe

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 206 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners