Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj rolexcollector » 18 Eki 2017, 23:58

nzmokur yazdı:
odeon yazdı:
maxx yazdı:Geçtiğimiz Cumartesi Patek Philippe Paris butiğine girdim, 2-3 satış elemanı beni ön salonda karşıladı. Nautilus'un bazı modellerini göreceğim dedim, satış elemanı Nautilus'un ve Aquanaut'un hiçbir modeli elimizde yok dedi, şok oldum , nasıl yani bir tane bilemi yok, yok dedi, bir yandan düşünüyorum ne yapabilirim, saat olmaması mümkün değil, bu niye böyle dedi, daha önce 2-3 kere o butiğe girdim saat baktım Cenevre butiğe daha fazla. üstüm başım gayet düzgün, hiçbirşey demeden direk yok demesi beni şaşırttı, dedimki ana kataloğunuzu görebilirmiyim, yanındaki sehpadan ince 2017 de çıkan saatlein kataloğunu verdi, dedimki bu ana katalog değil, bu dedi 2017 kataloğu, demek istiyorki yani fazla uzatma katalog istedin verdik işte:)) Bu arada ayakdayız arka salona almadılar beni , ön salonda kapının önündeyiz, katalogdan bir saat gösteriyim beni salona alsın, bi oturayım konuşacağım adamla, adamlar beni karaborsacı falan sandı herhalde :D Katalogdan bir saat gösterdim bunu görebilirmiyim dedim, gösterdiğim saatde bu arada 5316P Perpetual, minute repeater, Tourbillon mış :D dışarı çıktıkdan sonra baktım,ama katalogda sadece numarası yazıyor neyse adam dediki o saat 1,5 senede üretiliyor onu almak isteyeni patronumuz Thierry Stern'e bildiriyoruz o müşeteriye bakıyor ve o karar veriyor saati alıp alamayacağına,bu arada 5711 çelik için 2 sene bekleme süresi veriyoruz, dedim tamam anlaşıldı şu kapıyı açarmısınız, ben bi çıkıyım burdan :D

Genelde bir butige girdiginizde ne amacla orada oldugunuzu sizden cok daha iyi bilen saticilarla karsilasiyorsunuz. Ciddi alici ya da gercek sa(n)atsever olabilirsiniz, her ikisinde de nezaket bulursunuz. Ama onunden geciyordum, bakayim derseniz biraz gonulsuz olurlar. Hele ki Patek 5316P ya da muadili saati bu sekilde gormek isterseniz sonuc olumsuz olacaktir... Bu arada sunu da soylemem lazim; o gun, o magazada mutlaka bir tane 5316P veya muadili vardir ve musteriyle sunumu yapiliyordur. Benzeri bir ornek vermek gerekirse: Buyuk Isvicre Saatleri Gezisi-Sergisi-Incelemesi
Ben daytona ile ap ve pp ye gittiğimde izzeti ikramı görün.
Ye kürküm ye maalesef!

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
*gördüm

The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Hellhound » 19 Eki 2017, 09:25

odeon yazdı:
maxx yazdı:Geçtiğimiz Cumartesi Patek Philippe Paris butiğine girdim, 2-3 satış elemanı beni ön salonda karşıladı. Nautilus'un bazı modellerini göreceğim dedim, satış elemanı Nautilus'un ve Aquanaut'un hiçbir modeli elimizde yok dedi, şok oldum , nasıl yani bir tane bilemi yok, yok dedi, bir yandan düşünüyorum ne yapabilirim, saat olmaması mümkün değil, bu niye böyle dedi, daha önce 2-3 kere o butiğe girdim saat baktım Cenevre butiğe daha fazla. üstüm başım gayet düzgün, hiçbirşey demeden direk yok demesi beni şaşırttı, dedimki ana kataloğunuzu görebilirmiyim, yanındaki sehpadan ince 2017 de çıkan saatlein kataloğunu verdi, dedimki bu ana katalog değil, bu dedi 2017 kataloğu, demek istiyorki yani fazla uzatma katalog istedin verdik işte:)) Bu arada ayakdayız arka salona almadılar beni , ön salonda kapının önündeyiz, katalogdan bir saat gösteriyim beni salona alsın, bi oturayım konuşacağım adamla, adamlar beni karaborsacı falan sandı herhalde :D Katalogdan bir saat gösterdim bunu görebilirmiyim dedim, gösterdiğim saatde bu arada 5316P Perpetual, minute repeater, Tourbillon mış :D dışarı çıktıkdan sonra baktım,ama katalogda sadece numarası yazıyor neyse adam dediki o saat 1,5 senede üretiliyor onu almak isteyeni patronumuz Thierry Stern'e bildiriyoruz o müşeteriye bakıyor ve o karar veriyor saati alıp alamayacağına,bu arada 5711 çelik için 2 sene bekleme süresi veriyoruz, dedim tamam anlaşıldı şu kapıyı açarmısınız, ben bi çıkıyım burdan :D

Genelde bir butige girdiginizde ne amacla orada oldugunuzu sizden cok daha iyi bilen saticilarla karsilasiyorsunuz. Ciddi alici ya da gercek sa(n)atsever olabilirsiniz, her ikisinde de nezaket bulursunuz. Ama onunden geciyordum, bakayim derseniz biraz gonulsuz olurlar. Hele ki Patek 5316P ya da muadili saati bu sekilde gormek isterseniz sonuc olumsuz olacaktir... Bu arada sunu da soylemem lazim; o gun, o magazada mutlaka bir tane 5316P veya muadili vardir ve musteriyle sunumu yapiliyordur. Benzeri bir ornek vermek gerekirse: Buyuk Isvicre Saatleri Gezisi-Sergisi-Incelemesi

Ben de benzer fikirdeyim. Çelik Nautilus ve Aquanaut modellerinin ciddi alıcısı butiğe denemek için değil, sıranın büyüklüğünü öğrenmek için giriyor. Giriş seviyeden grand complications'a geçiş yapıldığında da ilgi seviyesi normal olarak düşüyor.

Deneyip görmeden saat almak elbette mümkün değil. Ancak her sunum saatlerin zarar görme riskini barındırdığı için mağaza görevlilerinin müsterileri belirli filitrelerden geçirmesini anlayışla karşılamak gerekir diye düşünüyorum. 5-6 bin bütçe ile Rolex pazarlığı yapmaya kalkışıp saat denerken birbirine çarptıran müşteri hikayelerini çok duyuyoruz...
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj Tgm » 19 Eki 2017, 09:50

"Belirli filtrelerden geçirmek" le saygısızlık yapmak arasında çok ince bir çizgi var işte :D Oradan öylesine geçerken içeri giren ve banka hesabı kabarık, yani oradan eli boş çıkmayacak bir müşteri olamaz mı? Olabilir tabi. Butikte halihazırda olan herhangi bir modeli beğenip alma olasılığı yok mu? Elbette var. Bu tavırlar yanlış tavırlar bana göre. Müşteri kaba, saygısız olmadığı sürece ve denediği saatlere özen gösterdiği sürece butik gerekli ihtimamı göstermek zorunda
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Hellhound » 19 Eki 2017, 09:58

Var tabi olmaz mı. Ancak istatistik bir bilim dalı olduğuna göre dağılım kurallarına göre hareket etmek doğruya götürür :) Bahsettiğin "ihtimam" standart değil, o kadar. Sadece alt sınırı var, üst sınırı gökyüzü.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj maxx » 19 Eki 2017, 10:42

Yanlış anlattım herhalde, mağazadan içeri adım attım selamlaşma sonrası Nautilus bazı modellerini göreceğim demem sonrası hiçbir Nautilus Ve Aquanaut modelli elimizde yok dedi, ilk defa saat bakmıyorum az çok gezen biriyim gittiğim yerde kesin saat bakarım, o mağazayada 2 yada 3 kere girip saat baktım. Şu an Rose Patek bir saat almak istiyorum, beğendiğim olabilecek modelleri görüp karar verecektim, ilgilendiğim modellerin sadece bir ikisini deneyebildim, bu saatlerin hepsini aynı anda aynı yerde görmek mümkün değil, oldukça pahalı ve gelecek nesile kalacak saatler,kendi butiğinde çeşit görebilirim diye düşünmüştüm ama sonuç hüsran oldu :D
En son maxx tarafından 19 Eki 2017, 11:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
maxx

Mesaj Tgm » 19 Eki 2017, 10:59

Hellhound yazdı:Var tabi olmaz mı. Ancak istatistik bir bilim dalı olduğuna göre dağılım kurallarına göre hareket etmek doğruya götürür :) Bahsettiğin "ihtimam" standart değil, o kadar. Sadece alt sınırı var, üst sınırı gökyüzü.

Anladım Berkan :) şöyle diyeyim o zaman; standart olmayan bu ihtimamın alt sınırının -müşteri doğru düzgünse, randevulu ya da randevusuz pat diye geldiğine bakılmaksızın- kabul edilebilir seviyede olması gerektiğini düşünüyorum :thumbup:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj maxx » 19 Eki 2017, 11:35

Aynı gün AP butiğinde de yeni ince kasa 15202 sarı altın sarı kadranı denedim, kolda korkunç güzel duruyor, mavisini İstanbul'da denemiştim, sarısı çok farklı ve daha güzel duruyor F.P. Journe'de Rose bir saat çıkardılar model numarasını bilmiyorum ama oda çok güzeldi, Panerai'de yeni çıkmış rose gold içi kahve otomatik ama ince kasa bir saat gösterdiler, mikro rotorluymuş, kadın Türkiye'den çok müşterimiz var dedi. Buarada bu saatleri ben sormuyorum benim sorduğumun yanında tabiri caizse tezgah altından çıkarıyorlar ve bunlar için liste fiyatları geçerli, yeni olduklarından diğer saatlere uygulanan indirim söz konusu değil. Daha sonra Richard Mille butiğinde Baby Bubba Watson beyazı görmek istiyorum dedim, o saate 1 sene kuyruk var dedi :D ama istiyorsan Tourbillon olanı kasada gösteriyim dedi, yok dedim boşver moralim bozulmasın şimdi :D

Ap, Panerai, F.P. Journe, Ricard Mille hepsi ya aradılar yada mesaj attılar, ne oldu diye, saatler çok güzel ama bundan sonra alacağım saat Patek'dir
Kullanıcı avatarı
maxx

Mesaj rolexcollector » 19 Eki 2017, 18:20

maxx yazdı:Aynı gün AP butiğinde de yeni ince kasa 15202 sarı altın sarı kadranı denedim, kolda korkunç güzel duruyor, mavisini İstanbul'da denemiştim, sarısı çok farklı ve daha güzel duruyor F.P. Journe'de Rose bir saat çıkardılar model numarasını bilmiyorum ama oda çok güzeldi, Panerai'de yeni çıkmış rose gold içi kahve otomatik ama ince kasa bir saat gösterdiler, mikro rotorluymuş, kadın Türkiye'den çok müşterimiz var dedi. Buarada bu saatleri ben sormuyorum benim sorduğumun yanında tabiri caizse tezgah altından çıkarıyorlar ve bunlar için liste fiyatları geçerli, yeni olduklarından diğer saatlere uygulanan indirim söz konusu değil. Daha sonra Richard Mille butiğinde Baby Bubba Watson beyazı görmek istiyorum dedim, o saate 1 sene kuyruk var dedi :D ama istiyorsan Tourbillon olanı kasada gösteriyim dedi, yok dedim boşver moralim bozulmasın şimdi :D

Ap, Panerai, F.P. Journe, Ricard Mille hepsi ya aradılar yada mesaj attılar, ne oldu diye, saatler çok güzel ama bundan sonra alacağım saat Patek'dir
+1
Bulabilirsem...

The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 184 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners