Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj sieger » 09 Ağu 2019, 16:12

zgrzr yazdı:Panora AVM'de gezerken şu model gözüme çarptı. Kağıt üzerinde hiç beğeneceğim bir şey değildi rose gold filan ama vitrinde çok hoşuma gitti, bir bakmak incelemek istiyorum.

Ancak İstinye Park'ta hem bütçeme uygun, hem de forumda çok övüldüğü için bir göz atmak istediğim Oris'leri sorduğum saat mağazası "yalnız o saatler size göre çok pahalı" diyerek direk kapıdan çevirdiği için bu modele Ağustos ayında çıkacağım ABD ya da Almanya seyahatında göz atacağım. Tipim Oris sahibi olmak için bile uygun değilken Rolex mağazasına girmeye tenezzül etmemek lazım :D Ha, Rolex için şimdilik bir bütçem yok ancak yine de insan bir merak ediyor, 37 ya da 40mm mi daha güzel duracak diye.

Resim

cok benzeri bir is seyahatinden gelen babama olmustu, arkadasi ile bi evin insaatina girmislerdi, keyfi bir isti, 1 ay sonra bi geldi sac sakal birbirinde giysi zaten duman, eve gelir gelmez de hadi alisverise gidelim dedi, bi dukkana girdik babam diyor ben sunu gormek istiyorum, adam ama efendim falan derken patlatti, sizin butcenizi asabilir diye, babam baslatma(kibarcasiydi) butcenden, s... belani deyip ortaligi karistirmisti, ben baya ufaktim sonra ne oldu hatirlamiyorum ama, herkesin basina, bu dingiller yuzunden, gelebilen bir olay. Yine de tebrik ettim sanirim baya sakinlikle karsilamissiniz. Yine de keske yaninizda olsaydim, cok severim o tipleri :geek:
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj eraslani » 09 Ağu 2019, 16:28

ilkayacil yazdı:
eraslani yazdı:G-shock ga 2000.. Karbon kasa,oldukça hafif ve dayanıklı.. Fiyatı uygun göründü bana.Kutusunda toplam 3 adet farklı kayışla gelen bir versiyonu da mevcutmus ama göremedim.
Sarı mı? Haki yeşil mi?ResimResim

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yeşil daha bi outdoor duruyor sanki ama sarı daha havalı bence. Muhtemelen yeşil olurdu tercihim ama zor seçim [emoji3]

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sarı ve yeşil için aynı şeyleri düşünmüşüz..Mavi,kırmızı,siyah ve daha outdoor duran bir başka yeşil daha var [emoji38] Zor gerçekten.. 3 kayışlı saati görmeden almam ama.
Resim

Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Umutt » 09 Ağu 2019, 16:34

Bence de yeşil dostum

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj ilkayacil » 09 Ağu 2019, 16:35

eraslani yazdı:
ilkayacil yazdı:
eraslani yazdı:G-shock ga 2000.. Karbon kasa,oldukça hafif ve dayanıklı.. Fiyatı uygun göründü bana.Kutusunda toplam 3 adet farklı kayışla gelen bir versiyonu da mevcutmus ama göremedim.

Yeşil daha bi outdoor duruyor sanki ama sarı daha havalı bence. Muhtemelen yeşil olurdu tercihim ama zor seçim [emoji3]

Sarı ve yeşil için aynı şeyleri düşünmüşüz..Mavi,kırmızı,siyah ve daha outdoor duran bir başka yeşil daha var [emoji38] Zor gerçekten.. 3 kayışlı saati görmeden almam ama.
Resim

Hoş bir modelmiş gerçekten, fiyatınada baktım uygun geldi banada, bu aralar dağda bayırda kullanmak için g-shock bakıyorum ama bunun çapı 47mm miş direk eledim [emoji3] Bana en uygun Dw5600 serisi olcak sanırım, forumda da çok arttı sayısı [emoji51]

Kullanıcı avatarı
ilkayacil

Mesaj eraslani » 09 Ağu 2019, 16:49

Umutt yazdı:Bence de yeşil dostum

Yeşil ağır basıyor, genel olarak saati nasıl buldun? Dağ,bayir+deniz,kum amaçlı..

Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj eraslani » 09 Ağu 2019, 16:57

ilkayacil yazdı:
eraslani yazdı:
ilkayacil yazdı:

Resim

Hoş bir modelmiş gerçekten, fiyatınada baktım uygun geldi banada, bu aralar dağda bayırda kullanmak için g-shock bakıyorum ama bunun çapı 47mm miş direk eledim [emoji3] Bana en uygun Dw5600 serisi olcak sanırım, forumda da çok arttı sayısı [emoji51]

Boyut konusunda tereddüt etmiştim ben de,ama 47 mm gibi değil.. 42 mm civarı gibi hissettirdi bana ve çok hafif bir saat.

Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Umutt » 09 Ağu 2019, 16:57

Dostum ben gayet seviyorum bu kasayı, gerek giyim gerek yaşam tarzından ötürü çok tercih etmem ama bu tarz bir aktive saati alacak olsam tercihim bu olurdu.

Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Xhantos » 09 Ağu 2019, 16:58

eraslani yazdı:Yeşil ağır basıyor

Bana yeşil ormana, dağa, sarı havuza, otele daha uygun gibi geliyor.

Yalnız, 48.7 diyor, büyük! (Gövde boyutu : 51,2×48,7×14,1mm)
Kullanıcı avatarı
Xhantos

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 279 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners