Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj maxx » 19 Eki 2017, 10:42

Yanlış anlattım herhalde, mağazadan içeri adım attım selamlaşma sonrası Nautilus bazı modellerini göreceğim demem sonrası hiçbir Nautilus Ve Aquanaut modelli elimizde yok dedi, ilk defa saat bakmıyorum az çok gezen biriyim gittiğim yerde kesin saat bakarım, o mağazayada 2 yada 3 kere girip saat baktım. Şu an Rose Patek bir saat almak istiyorum, beğendiğim olabilecek modelleri görüp karar verecektim, ilgilendiğim modellerin sadece bir ikisini deneyebildim, bu saatlerin hepsini aynı anda aynı yerde görmek mümkün değil, oldukça pahalı ve gelecek nesile kalacak saatler,kendi butiğinde çeşit görebilirim diye düşünmüştüm ama sonuç hüsran oldu :D
En son maxx tarafından 19 Eki 2017, 11:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
maxx

Mesaj Tgm » 19 Eki 2017, 10:59

Hellhound yazdı:Var tabi olmaz mı. Ancak istatistik bir bilim dalı olduğuna göre dağılım kurallarına göre hareket etmek doğruya götürür :) Bahsettiğin "ihtimam" standart değil, o kadar. Sadece alt sınırı var, üst sınırı gökyüzü.

Anladım Berkan :) şöyle diyeyim o zaman; standart olmayan bu ihtimamın alt sınırının -müşteri doğru düzgünse, randevulu ya da randevusuz pat diye geldiğine bakılmaksızın- kabul edilebilir seviyede olması gerektiğini düşünüyorum :thumbup:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj maxx » 19 Eki 2017, 11:35

Aynı gün AP butiğinde de yeni ince kasa 15202 sarı altın sarı kadranı denedim, kolda korkunç güzel duruyor, mavisini İstanbul'da denemiştim, sarısı çok farklı ve daha güzel duruyor F.P. Journe'de Rose bir saat çıkardılar model numarasını bilmiyorum ama oda çok güzeldi, Panerai'de yeni çıkmış rose gold içi kahve otomatik ama ince kasa bir saat gösterdiler, mikro rotorluymuş, kadın Türkiye'den çok müşterimiz var dedi. Buarada bu saatleri ben sormuyorum benim sorduğumun yanında tabiri caizse tezgah altından çıkarıyorlar ve bunlar için liste fiyatları geçerli, yeni olduklarından diğer saatlere uygulanan indirim söz konusu değil. Daha sonra Richard Mille butiğinde Baby Bubba Watson beyazı görmek istiyorum dedim, o saate 1 sene kuyruk var dedi :D ama istiyorsan Tourbillon olanı kasada gösteriyim dedi, yok dedim boşver moralim bozulmasın şimdi :D

Ap, Panerai, F.P. Journe, Ricard Mille hepsi ya aradılar yada mesaj attılar, ne oldu diye, saatler çok güzel ama bundan sonra alacağım saat Patek'dir
Kullanıcı avatarı
maxx

Mesaj rolexcollector » 19 Eki 2017, 18:20

maxx yazdı:Aynı gün AP butiğinde de yeni ince kasa 15202 sarı altın sarı kadranı denedim, kolda korkunç güzel duruyor, mavisini İstanbul'da denemiştim, sarısı çok farklı ve daha güzel duruyor F.P. Journe'de Rose bir saat çıkardılar model numarasını bilmiyorum ama oda çok güzeldi, Panerai'de yeni çıkmış rose gold içi kahve otomatik ama ince kasa bir saat gösterdiler, mikro rotorluymuş, kadın Türkiye'den çok müşterimiz var dedi. Buarada bu saatleri ben sormuyorum benim sorduğumun yanında tabiri caizse tezgah altından çıkarıyorlar ve bunlar için liste fiyatları geçerli, yeni olduklarından diğer saatlere uygulanan indirim söz konusu değil. Daha sonra Richard Mille butiğinde Baby Bubba Watson beyazı görmek istiyorum dedim, o saate 1 sene kuyruk var dedi :D ama istiyorsan Tourbillon olanı kasada gösteriyim dedi, yok dedim boşver moralim bozulmasın şimdi :D

Ap, Panerai, F.P. Journe, Ricard Mille hepsi ya aradılar yada mesaj attılar, ne oldu diye, saatler çok güzel ama bundan sonra alacağım saat Patek'dir
+1
Bulabilirsem...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Umutt » 23 Eki 2017, 22:03

Resim

panerai pam001..

Barselona da Joyeria Rabat isimli bir mağazada az önce denedim.

Çok iyi bir indirim istedim, satıcı şahıs nereden olduğumu sordu, Türkiyeden olduğumu söyledim. Şöyle bir yüzüme bakup bugün şanslı günündesin dedi ve 4.600 eur liste fiyatı üzerinden %25 indirim yapıp 3.450 eur a düştü. Tax free sonrası bana maliyeti 2.900 eur yani 3.400 usd oldu.

Mağazanın kapanmasına dakikalar vardı, o an karar veremedim ve çıktım mağazadan. Türkiye de bu model 4.600 usd ve indirim de yapmıyorlar ye biliyorum. Sizce hata mı yapmışım?
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Baran » 23 Eki 2017, 22:23

Pam001 degilde Pam00000 olarak geçiyor diye biliyorum.Bunlar güncel modeller kutu içeriğinde extra silikon kayış yok,arka kapak vidalı değil geçme ve wr değeri 300 degil 100m yada 50m diye biliyorum.Ben 4500usd ye eski neslin son örneklerinden 300m wr extra rubber kayışlı vidalı arka kapaklı olanını aldım ama artık mağazalarda tükendi diye biliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj bumega » 24 Eki 2017, 00:51

Iyi fiyat vermisler umutt hocam. yarin tekrar bir ugrayin derim.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
bumega

Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj Umutt » 24 Eki 2017, 01:43

Baran yazdı:Pam001 degilde Pam00000 olarak geçiyor diye biliyorum.Bunlar güncel modeller kutu içeriğinde extra silikon kayış yok,arka kapak vidalı değil geçme ve wr değeri 300 degil 100m yada 50m diye biliyorum.Ben 4500usd ye eski neslin son örneklerinden 300m wr extra rubber kayışlı vidalı arka kapaklı olanını aldım ama artık mağazalarda tükendi diye biliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baran teşekkürler bilgilendirme için, benim baktığım muhtemelen dediğiniz gibi pam 00000 şu halde. Peki fiyat bu durumda normal mi ?
Kullanıcı avatarı
Umutt

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 113 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners