Click To Discover Time Pyramid

Saatlerin Teknik ├ľzellikleri?

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Saatlerin Teknik ├ľzellikleri?

Mesaj padcom » 17 ┼×ub 2010, 19:46

Resim

Say─▒n ├╝stadlar ;

nicky nick,bond,clk

al─▒┼čveri┼č yapt─▒─č─▒m saat├ži arkada┼č saat d├╝nyas─▒ adl─▒ derginin bir say─▒s─▒n─▒ verdi. m├╝kemmel bir dergi (insan─▒n i┼čtah─▒ kabar─▒yor :( )
sitesinde ba┼čka say─▒lar─▒na bakt─▒─č─▒mda yukar─▒daki sayfa dikkatimi ├žekti.mekanik saat tan─▒m─▒ ile mekanik otomatik saat kavram─▒ kafam─▒ kar─▒┼čt─▒rd─▒.cehaletimden dolay─▒ ├Âz├╝r dilerim. mesela benim ald─▒─č─▒m tag carrera mekanikmi,mekanik otomatikmi?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
padcom

Ya┼č: 43
Kay─▒t: 05 ┼×ub 2010, 22:46

Re: saatlerin teknik ├Âzellikleri?

Mesaj Bond » 17 ┼×ub 2010, 20:04

Mekanik otomatik sendeki. Yani saat ├žal─▒┼čmad─▒─č─▒ zaman ilk ivme tetiklemesini sen crowndan kurarak yap─▒yorsun sonra kolunun hareketlerinden ald─▒─č─▒ kinetic enerji ile zembere─či s─▒k─▒┼čt─▒rarak potansiyel enerjiye ├ževiriyor ve bu sayede ├žal─▒┼čmaya devam ediyor. Bu konularda ├žok detayl─▒ bir haz─▒rl─▒─č─▒m─▒z var yak─▒nda yay─▒nlar─▒z umar─▒m.

Forumda bu konular hakk─▒nda yaz─▒lm─▒┼č bilgiler var ama da─č─▒n─▒k durumda. Hepsini klasifike ederek daha anla┼č─▒l─▒r ┼čekilde tek ba┼čl─▒k alt─▒nda yazmak istiyoruz, internetten kopyalama bilgi de─čilde ve kendi haz─▒rlad─▒klar─▒m─▒zdan olu┼čan bir derleme bilgi olsun istiyoruz, bu y├╝zden biraz gecikti. ;)

Forumdan bilgi alabilece─čin daha ├Ânceki konulardan 2 ├Ârnek ekledim;

Kurmal─▒ Mekanik Prensibi ┼×emal─▒
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=49&t=599

Mekanik Automatic Prensibi ┼×emal─▒
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=49&t=259

Edit: Link eklendi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Re: Saatlerin Teknik ├ľzellikleri?

Mesaj padcom » 17 ┼×ub 2010, 20:08

bende bilgi olarak aray─▒ kapatmaya ├žal─▒┼č─▒yorum.sayenizde :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
padcom

Mesaj Bond » 17 ┼×ub 2010, 20:14

Birde ingilizce biliyorsan bu linkte ├žok g├╝zel ┼čema ve videolarla desteklenerek anlatm─▒┼č gayet anla┼č─▒l─▒r ┼čekilde. :)

http://www.orient-watch.com/feature/mechanical/
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Mesaj Frax » 17 ┼×ub 2010, 21:01

padcom derginin di─čer say─▒lar─▒na buradan bakabilirsin

http://www.dijimecmua.com/saat-dunyasi/
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax
Global Moderator

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj NickyNick » 17 ┼×ub 2010, 21:49

Ayr─▒ca, derginin istedigin say─▒s─▒n─▒ Do─čubank Gen├ž-Ay saat malzemeleri adl─▒ ma─čazadan ├╝cretsiz olarak temin edebilirsin, ben oradan al─▒yorum mesela :)
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
NickyNick
Global Moderator

Kay─▒t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj Frax » 17 ┼×ub 2010, 22:32

Ben de az ├Ânce Mehmet Abiye ├Âm atm─▒┼čt─▒m nas─▒l temin edebilirim diye :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax
Global Moderator

Mesaj padcom » 18 ┼×ub 2010, 15:53

Nicky Nick yazd─▒:Ayr─▒ca, derginin istedigin say─▒s─▒n─▒ Do─čubank Gen├ž-Ay saat malzemeleri adl─▒ ma─čazadan ├╝cretsiz olarak temin edebilirsin, ben oradan al─▒yorum mesela :)

nicky nick,

ben izmir'deyim bir ┼čekilde ulabilirim.zannedersem ilgin i├ži te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
padcom

Mesaj NickyNick » 18 ┼×ub 2010, 16:07

Bulamazsan haber ver padcom, bir caresini buluruz. Bu arada, "bugun kolunuzda hangi saat var?" bolummunde sizleri de gormek isteriz :)
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
NickyNick
Global Moderator

Kay─▒t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj darknight » 18 ┼×ub 2010, 17:58

Ben de resmi koymak istiyorum o b├Âl├╝me bir t├╝rl├╝ denk gelmedi.
Zaten oraya koymaya de─čer torutopu bir saatim var.
Onun kendini de resmini de ├žok iyi biliyorsun sen :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
darknight

Kay─▒t: 25 Oca 2010, 10:34

Mesaj Frax » 18 ┼×ub 2010, 18:10

darknight yazd─▒:Ben de resmi koymak istiyorum o b├Âl├╝me bir t├╝rl├╝ denk gelmedi.

Ben bu g├Âr├╝┼če kat─▒lm─▒yorum i┼čte ┼čimdi.Sonu├žta gelir ba┼čta olmak ├╝zere ya┼č ve bilgi d├╝zeyi farkl─▒l─▒k g├Âsteriyor bu da saat se├žimini etkiliyor.Seiko'da olsa Tissot'da olsa Tag Heuer' da olsa o b├Âl├╝mde bulunmaya her saatin hakk─▒ var, sonu├žta hepsi bir eme─čin ├╝r├╝n├╝, pilli dahi de olsa.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax
Global Moderator

Mesaj padcom » 18 ┼×ub 2010, 19:22

frax1 yazd─▒:
darknight yazd─▒:Ben de resmi koymak istiyorum o b├Âl├╝me bir t├╝rl├╝ denk gelmedi.

Ben bu g├Âr├╝┼če kat─▒lm─▒yorum i┼čte ┼čimdi.Sonu├žta gelir ba┼čta olmak ├╝zere ya┼č ve bilgi d├╝zeyi farkl─▒l─▒k g├Âsteriyor bu da saat se├žimini etkiliyor.Seiko'da olsa Tissot'da olsa Tag Heuer' da olsa o b├Âl├╝mde bulunmaya her saatin hakk─▒ var, sonu├žta hepsi bir eme─čin ├╝r├╝n├╝, pilli dahi de olsa.

evet bende kat─▒l─▒yorum bu d├╝┼č├╝ncene frax1,her nekadar automatic saat bir k├╝lt├╝r hayat tarz─▒m─▒z olu┼čmu┼č olsada tissot t-touch trekking ve cas─▒o pathfinder saatlerim'den vazge├žemem.pilli'de olsa onlar─▒ hi├žbir zaman yok sayamam.be─čeniyorum ve takarken mutlu oluyorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
padcom

Mesaj Bond » 18 ┼×ub 2010, 19:42

Elbette TSF'de her t├╝r ve fiyat segmentinde saatlere ayn─▒ yakla┼č─▒m var. Pilli, digital, antika, automatic fark etmeksizin t├╝m marka ve modelleri inceleme gibi b├Âl├╝mlere ekleyiniz l├╝tfen. Zaten dan─▒┼čma b├Âl├╝m├╝ndeki sorulardan g├Âr├╝lebilece─či ├╝zere daha az tan─▒nan ve alt fiyat segmentinde yer alan markalara daha ├žok ├Âzen g├Âsterilerek ara┼čt─▒r─▒l─▒p bilgi veriliyor.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Mesaj padcom » 19 ┼×ub 2010, 18:02

Bond yazd─▒:Elbette TSF'de her t├╝r ve fiyat segmentinde saatlere ayn─▒ yakla┼č─▒m var. Pilli, digital, antika, automatic fark etmeksizin t├╝m marka ve modelleri inceleme gibi b├Âl├╝mlere ekleyiniz l├╝tfen. Zaten dan─▒┼čma b├Âl├╝m├╝ndeki sorulardan g├Âr├╝lebilece─či ├╝zere daha az tan─▒nan ve alt fiyat segmentinde yer alan markalara daha ├žok ├Âzen g├Âsterilerek ara┼čt─▒r─▒l─▒p bilgi veriliyor.

zannedersem herkes bu konu hakk─▒nda hemfikir automatik saat k├╝lt├╝r├╝n├╝ bu foruma ├╝ye olduktan sonra anlad─▒m.vede anlamamdan dolay─▒da ├žok mutluyum.ilkdefa bir forumda bu kadar aktifim bilgilenmek veya verebiliyorsam bilgimi payla┼čmak g├╝zel bir duygu.saatim'in de─čeri benim i├žin pilli veya automatik olmas─▒ndan de─čil ondan ho┼članmam ile lgili bir konu bu.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
padcom

Mesaj Clk » 19 ┼×ub 2010, 19:01

padcom yazd─▒:
Bond yazd─▒:Elbette TSF'de her t├╝r ve fiyat segmentinde saatlere ayn─▒ yakla┼č─▒m var. Pilli, digital, antika, automatic fark etmeksizin t├╝m marka ve modelleri inceleme gibi b├Âl├╝mlere ekleyiniz l├╝tfen. Zaten dan─▒┼čma b├Âl├╝m├╝ndeki sorulardan g├Âr├╝lebilece─či ├╝zere daha az tan─▒nan ve alt fiyat segmentinde yer alan markalara daha ├žok ├Âzen g├Âsterilerek ara┼čt─▒r─▒l─▒p bilgi veriliyor.

zannedersem herkes bu konu hakk─▒nda hemfikir automatik saat k├╝lt├╝r├╝n├╝ bu foruma ├╝ye olduktan sonra anlad─▒m.vede anlamamdan dolay─▒da ├žok mutluyum.ilkdefa bir forumda bu kadar aktifim bilgilenmek veya verebiliyorsam bilgimi payla┼čmak g├╝zel bir duygu.saatim'in de─čeri benim i├žin pilli veya automatik olmas─▒ndan de─čil ondan ho┼članmam ile lgili bir konu bu.

+1 Padcom. Hepimiz ayni d├╝s├╝nceye sahip olsaydik bu hayat zaten cekilmez olurdu. Zevklerimiz farkli olacak ki, bizler karsilastirma yapabilecegiz. Yarin, ├Âb├╝r g├╝n bir arkadas gelse dese ki, ben Breitling quarz kullaniyorum benim saatim en iyisi. Ona hayir diyebilirmiyiz? Hem zamani daha iyi tutuyor, hem kaliteli hem de fiyat olarak daha mantikli :) Ne diyecegiz bu arkadasa yok senin saatinin rotoru yok saniye kolu tikliyor senin saat ise yaramaz mi? yoksa cocuk hakli mi?

├ľnemli olan sahip olduklarimizdan aldigimiz zevk ve hayallerimizdir. Gerisi bos....
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Limited Edition Club

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - TWF General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hakand ve 11 misafir

Click to Discover Watchonista - The Watches Network

TSF Partner Brands & Medias
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Milus
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Valbray
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners