Kadran覺 Desenli Saat Modelleri Hakk覺nda Bilgi?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Kadran覺 Desenli Saat Modelleri Hakk覺nda Bilgi?

Mesaj saaf » 03 May 2015, 19:24

Kadran覺 desenli saat modellerine bakabileceimiz, bu konuda 癟eitlilie ulaabileceimiz siteler, linkler biliyorsan覺z yard覺mc覺 olabilir misiniz?

rnek olarak; Ingersoll Hopkins IN8703WH Herrenuhr Automatik bu saatin kadran deseni gibi...
Ayr覺ca Ingresoll marka ve bu saat kaliteli midir?

Resim

THE LONGINES MASTER COLLECTION bu modeldeki kadran deseni gibi...
Konyal覺saat'te 8000 tl civar覺nda ama bu kadar b羹t癟em yok.1000 tl ay覺rabilirim.
Bu y羹zden hem kaliteli olsun istiyorum hem de zevkime hitap etsin istiyorum ama arad覺覺m modelde pek bulam覺yorum.
(Otomatik olmas覺n覺 tercih ederim ama Longines gibi kalitede Quarts olmas覺n覺 da ay覺rt etmem.Keza 癟ok sevdiim bir model olur fakat pek kaliteli bir marka olmazsa da Quarts oluunu dert etmem.)

Resim

Citizzen'覺 marka olarak severim ama bu model biraz sade kalm覺.
citizen-eco-drive-japan-sapphire-50m-mens-watch-13b

Resim

Grovana Traditional bu model de desenli kadrana 繹rnek...
Grovana'n覺n marka olarak pek kaliteli olmad覺覺n覺 duymutum.Ama forumda daha bilgili olan ve yard覺mc覺 olacak arkadalar vard覺r.Yard覺m ve bilgilerinizi beklerim arkadalar.

Resim

Desenli kadrana 癟eitlilik olmas覺 a癟覺s覺ndan bu model Stuhrling Original Men's 107A.334534 Classic Delphi Apollo A
Saatin transparan olmas覺n覺n d覺覺nda kalan kadran k覺sm覺 desenli.Bu da ayr覺 bir 癟eitlilik ve zevk katabilir...
Stuhrling markas覺 hakk覺nda hi癟bir bilgim yok.Yard覺mc覺 olursan覺z sevinirim.

Resim

Arkadalar umar覺m meram覺m覺 anlatabilmiimdir.
Desenli kadran覺 olan 癟eitli saat modelleri ar覺yorum.
ncelikli olarak:
- 1000 tl maksimum b羹t癟e
- Desenli kadran
- Kaliteli marka
- Otomatik 癟al覺ma
- (Daha sonra iyi veya orta kaliteli bir markan覺n quarts modeli olabilir.Spor ve klasik tarz覺n harmanland覺覺 modellere ilgim var.)

unu da belirtmek isterim:
Binlerce belki de onbinlerce saat modellerine bakt覺m.Bunlar覺n i癟inde demirba olanlar, marka ve kalitede lider olanlardan ve gelip ge癟ici moda hevesi i癟in yap覺lm覺 saat markalar覺na ve modellerine kadar bakt覺m, g繹z gezdirdim.
Mesele gelip ge癟ici heves ya da g繹stermelik moda uruna g繹steri yapmak deil.Mesele i癟imizde kendimize has olan o saat ak覺n覺 ortaya 癟覺kartabilecek modeli bulmak veya ona yak覺n bir model bulmak.
Bundan 30-40 y覺l 繹nceki saat modelleri daha teknik ve g繹rsel zevke hitap ediyordu sanki.Yeni nesil daha dijital ve monoton gibi.Art覺 yeni nesil modellerde arz-talep mi, yoksa 羹retici markan覺n bak覺 a癟覺s覺 m覺 deiti ve bu bak覺 a癟覺s覺 ile saat modellerindeki 癟eitlilik al覺c覺ya farkl覺 s羹blime mi ediliyor bilemiyorum.
Buna 繹rnek olarak da Patek Philippe yeni modelleridir ki forumda da konu olmu viewtopic.php?f=12&t=18737#axzz3Z37smx2k
u bir ger癟ek ki d羹z ve monoton saat modelleri 癟ok fazla.Buna Seiko 繹rnektir benim i癟in.Kaliteli marka olmas覺na ramen modeller birbirine yak覺n ve monoton, baz覺 grand modelleri bile sade.
Yani insan iki arada bir derede kal覺yor.
Bir yanda kalite alaca覺m diyerek monoton bir model al覺p kalite ile mutlu olup modelde burukluk yaamak.
Dier yandan i癟indeki saat ak覺n覺 uyand覺rabilecek tarzdaki modelde fakat kalitesiz bir saat ile modelde mutlu olup kalitede burukluk yaamak gibi...

(Modelden kast覺m; dizayn ve tasar覺md覺r.)
(Siz saat sever arkadalar bu k羹癟羹k sitemimi ve detlememi mazur g繹r羹rs羹n羹z umar覺m...)
Kullan覺c覺 avatar覺
saaf

Kay覺t: 04 ub 2013, 16:33

Re: Kadran覺 Desenli Saat Modelleri Hakk覺nda Bilgi?

Mesaj Anesthesia » 04 May 2015, 09:17

Tissot le locke modellerine bakin, b羹t癟e dahilinde ilk akla gelen seri
zg羹r kalana kadar imza mimza yok
Kullan覺c覺 avatar覺
Anesthesia

Ya: 47
Kay覺t: 16 Kas 2012, 17:24

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: bilalkayakir, Proscd ve 216 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners