Pil Değiştirme Rezaleti / Saat ve Saat İçerir

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Pil Değiştirme Rezaleti / Saat ve Saat İçerir

Mesaj spary » 08 Şub 2015, 13:19

Arkadaslar merhaba. Uzun bir aradan sonra forumdayim.

Yine bir pil degistirme macerası yasadım ve sizinle paylaşmak istiyorum.

Dun aksam yurtdisindan aldigim Calvin Klein marka kadın saatini pilini değiştirmek amacıyla Ankara Optimum Saat ve Saat Mağazası'na götürdüm. (Nasılsa buyuk firma , Güvenilir yer diyerek. )

Saatin hediye olacagini ve sıfır oldugunu belirttim ve teslim ettim.

Bir sure sonra tezgahtar bana seslendi vidaların zedeleneceğini soyledi zaten saate bakınca zedelendiğini fark ettim yapacak bir sey yok sinirli bir sekilde tamam değiştirin pilini dedim.

Bir sure yine seslendi vidaların yalama oldugunu ve pilini değiştirmek icin gerekli aletin kendilerinde olmadıgını soyledi tezgahtar arkadas. Bayagi kizgi ve üzgün bir sekilde oradan ciktim .

Sonradan ogrendim ki buyk mağaza diye güvendiğim Saat ve saat meger franchise usulu calisan bir firmaymış. Yani çalışanlar kendi elemanları bile degilmis.

Neyse saati su an Sinan Saat ' e verdim İstanbul daki firmaya gondereceklermis ve vidaların durumunun cok kotu oldugunu ancak distribütör tarafından açılabileceğini söylediler. Yapılacak bir sey yok deyip onlara teslim ettim bakalim sonuc ne olacak.

Arkadaslar Yaşadığım tecrübeyi sizinle paylaşarak dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum .

Saat ve saat hakkında yapılabilecek bir sey var mı acaba ? Pazartesi genel merkezlerini arayıp sikayet edeceğim ama pek bir anlamı olmadıgının farkındayım.

Saygılar...
Kullanıcı avatarı
spary

Re: Pil Değiştirme rezaleti. (Saat ve Saat içerir. )

Mesaj spary » 08 Şub 2015, 14:08

Az önce Sinan Saat'ten aradılar saatin içini açmayı başarmış ustaları ve dedi ki yalnız pil içinde patlamış ve makineye zarar vermiş.

Yeni pil taktım çalışmadı isterseniz distribütöre gönderelim dediler tamam dedim saate bakmaya gittim bir tane fotoğrafını çektim.

20 güne kadar geri gelir dedi ilgili arkadaş.

Bu arada makinenin değişmesi gerekebilirmiş. Sanırım yüklü bir fatura beni bekliyor... :(

Fotoğraf :

Resim
Kullanıcı avatarı
spary

Mesaj Erdem35 » 08 Şub 2015, 14:47

Geçmiş olsun
Ders Alınmazsa,Tarih Tekerrür Eder....!!
Kullanıcı avatarı
Erdem35

Mesaj spary » 08 Şub 2015, 15:09

Teşekkür ederim hocam.

Umarım sorunsuz ve minimum masraflı bir şekilde saate kavuşurum.

Zaten hediyelik numarası da kalmadı. :oops:
Kullanıcı avatarı
spary

Mesaj Architecte » 08 Şub 2015, 15:30

Size geçmiş olsun.

Konu denk geldi. Ben de eşimin kullandığı bir saatin pilini değiştirdim. Şimdi gel servis ara, saate zarar verirler mi vermezler mi, ondan sonra servisteki elemanlar ehil mi değil mi diye endişelenmek yerine saatin pilini kendim değiştirmek istedim orginal pilini buldum ve değiştirdim de. Oldukça pahalı 18 K gold kırmızı altın saati yabancı ellere vermek istemedim doğrusu: :D Konuyu okuduktan sonra iyi ki de kendim değiştirdim dedim. :thumbup:

Bu arada kapağını açarken kasanın vb çizilmemesi için oldukça dikkatli davrandım. Buzdolabı poşetini çizilmeye karşı korusun diye kullandım. Gerçi kapak vidalı değil tırnaklıydı ve presle yerine geçiyor. Yerine oturduktan sonra da çektirme gibi bir aletle çıkıyor. Çünki 30 M suya dayanaklı özelliği var. Ayrıca bu kadar küçük pil nasıl patlar, patlarsa makineye nasıl bir zarar verir bilmiyorum ama pil-den dolayı çok az bir oxitlenme olduğunu gördüm sadece. Fotografını da paylaşayım yeni konu açmak yerine.

Resim
Tecrübe, hayatta yediğimiz kazıkların toplamıdır'
Kullanıcı avatarı
Architecte

Re: Pil Değiştirme Rezaleti / Saat ve Saat İçerir

Mesaj zfr » 08 Şub 2015, 17:42

Ben de Optimum saatvesaat'ten Jacques Lemans marka saat almıştım. Garanti süresi bitmeden pili bitti ve ücretsiz pil değişimi yapmışlardı. Geçen hafta pil tekrar bitince Ulus'ta başka bir saatçide değiştirmek istedim. Saatçi. ölçüsü tam tutmayan uyduruk bir pil takıldığını söyledi, iki pil arasındaki farkı gösterince benim de güvenim azaldı.
"Saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır... Bu da gösterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullanıcı avatarı
zfr

Mesaj kethuda57 » 15 Şub 2015, 12:29

Kadıköydeki saat ve saatte çalışan personelin, rolexin mekanizmalarını tissotun ürettiğini söylemesinden sonra firmaya olan saygım kat ve kat artmıştır. ( bu kadar açık sözlü çalışanlara sahip oldukları için ) :!: :!: :shock:
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj cem73 » 26 Şub 2015, 19:39

Saatin pili nasıl patlar ya bir lorus dijital saatim var izmirde pilini sorunsuz kime değiştirebiliriz arkadaşlar? Benim anladığım işler değil zira.
En son cem73 tarafından 26 Şub 2015, 19:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
cem73

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 232 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners