Zaman İçerisinde Evrim Geçiren Saat Tercihleriniz

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Zaman İçerisinde Evrim Geçiren Saat Tercihleriniz

Mesaj kilimanjaro » 06 Şub 2015, 19:56

Arkadaşlar iyi akşamlar ... Foruma üye olduktan sonraki gelişen süreçte saatlara olan bakış açım ve tercihlerim arasında gece ile gündüz kadar bir fark oluştu.Bundan sonrada epey evrimler geçirecektir.İleriki zamanlarda nelerin değiştiğini görmek açısından bu konuyu açtım.Sizlerde şu andaki tercihlerinizi yazarsanız sevinirim.Sonraki yıllarda neler farklılaşacak görelim.

Şu anda alacağım saat ;

1- Japon , İsviçre , rus veya alman şövenizmi yok.Her ülkeye ait bir marka olabilir.Pahalı veya ucuz diye bir ayrım yok ... yeterki beğeneyim.Yani pahalı saat iyi saattır diye bir kavram yok.Pahalı olursa da elbette param yeterse alırım.
2-Kasa yuvarlak ve 41 - 44 mm aralıkta
3- Metalik aksamlar kesinlikle çelik olacak.Demir - dışı metal ve alaşımlarına hayır ( Altın, gümüş , pirinç , bronz vs )
4- Otomatik ve in-hause mekanizma olacak. ( G-Shock bir tek kapsam dışı )
5-Diver aşkıyla yanıp tutuşuyorum... sanırım dress watch almam :D

Bakalım ilerde neler değişecek :thumbup:
PS: Daha uygun bir konu başlığı varsa mod arkadaşlarım lütfen değiştirsin.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Re: Zaman İçerisinde Evrim Geçiren Saat Tercihleriniz

Mesaj SeRxx » 06 Şub 2015, 21:19

2010 yılında Guess Collection almak için foruma üye olmuştum :D Almadım, hatta hiç moda saati kullanmadım. Şu an ne istediğimi daha iyi biliyorum desem de bu evrimin sınırı yok.
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj mlm » 06 Şub 2015, 21:33

Hadi hayırlısı :champ: Sıradaki saati ben de çok merak ettim :) :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj mermertaş » 06 Şub 2015, 22:26

48 mm Tissot Seastar Chronograph ile başladık, şu anda 36 mm Oyster perpetual no date ile gidiyoruz. Tabii 20 kilo kaybının da bunda etkisi var
Kullanıcı avatarı
mermertaş

Mesaj zgnclskn » 06 Şub 2015, 22:32

Konu güzel olmuş bence :thumbup: Ben de foruma damatlık saat bakarken bulaştım, tabi ki alternatiflerde tipini beğendiğim bir iki moda saati de vardı. Zaten çok da olmadı, bir baktım damatlıktan önce başka bir saat almışım bile :) Ülke eğilimim yok, ama zaman içinde farklı ülke saatlerinden edinmek istiyorum, şu an için japonla başladım, ikinci adım isviçre olacak. Yani daha önce swatch falan kullandım ama o ayrı birşey zaten. Ben biraz daha sade tasarımlara yakınım, kadran içinde daha fazla öğe olacaksa nasıl diyeyim daha böyle vintage etkilerde kabul edilebilir benim nezdimde. Divera genel olarak uzağım, benim için saat daha zarif bir nesne, daha kaba büyükçe kasalardan pek hazetmiyorum. Sade ama bir noktada farklı dokunuşu olan nesneler beni cezbeder genel olarak, sanırım saatte de böyle.
Kullanıcı avatarı
zgnclskn

Mesaj zgnclskn » 06 Şub 2015, 22:34

Mermertaş 48 den 36 ya baya yol var gerçekten :) kilo kaybı istenen bir durum olarak gerçekleştiyse tebrikler bu arada
Kullanıcı avatarı
zgnclskn

Mesaj AKadir » 06 Şub 2015, 22:37

50 yaşından sonra dress saatleri güzel bulmaya başlayabilirsiniz. Evrim ... :idea: :)

kilimanjaro yazdı:Arkadaşlar iyi akşamlar ... Foruma üye olduktan sonraki gelişen süreçte saatlara olan bakış açım ve tercihlerim arasında gece ile gündüz kadar bir fark oluştu.Bundan sonrada epey evrimler geçirecektir.İleriki zamanlarda nelerin değiştiğini görmek açısından bu konuyu açtım.Sizlerde şu andaki tercihlerinizi yazarsanız sevinirim.Sonraki yıllarda neler farklılaşacak görelim.

Şu anda alacağım saat ;

1- Japon , İsviçre , rus veya alman şövenizmi yok.Her ülkeye ait bir marka olabilir.Pahalı veya ucuz diye bir ayrım yok ... yeterki beğeneyim.Yani pahalı saat iyi saattır diye bir kavram yok.Pahalı olursa da elbette param yeterse alırım.
2-Kasa yuvarlak ve 41 - 44 mm aralıkta
3- Metalik aksamlar kesinlikle çelik olacak.Demir - dışı metal ve alaşımlarına hayır ( Altın, gümüş , pirinç , bronz vs )
4- Otomatik ve in-hause mekanizma olacak. ( G-Shock bir tek kapsam dışı )
5-Diver aşkıyla yanıp tutuşuyorum... sanırım dress watch almam :D

Bakalım ilerde neler değişecek :thumbup:
PS: Daha uygun bir konu başlığı varsa mod arkadaşlarım lütfen değiştirsin.
Kullanıcı avatarı
AKadir

Mesaj mermertaş » 07 Şub 2015, 01:11

zgnclskn yazdı:Mermertaş 48 den 36 ya baya yol var gerçekten :) kilo kaybı istenen bir durum olarak gerçekleştiyse tebrikler bu arada

105 i gördükten sonra napıyorum lan ben nidaları eşliğinde isteyerek ve bilakis davul zurna eşliğinde oldu. :D
Kullanıcı avatarı
mermertaş

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 113 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners