Gelir Seviyesine G繹re Kol Saati Al覺m覺?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Gelir Seviyesine G繹re Kol Saati Al覺m覺?

Mesaj Ahmetrefik » 08 May 2016, 18:07

Anesthesia yazd覺:Ge癟in dalgan覺z覺 ge癟in :) ta ki unu okuyana kadar.
mr羹m boyunca saatlere ilgim vard覺, okulda son ald覺覺m 繹renim kredisinin tamam覺 ile bir momentus, askerde iken de son ald覺覺m maa覺n b羹y羹k k覺sm覺n覺 yine bir baka kol saatine harcam覺t覺m. mr羹m boyunca 癟ok ta para biriktirme derdim olmam覺t覺r, hatta iki 繹rnei alt覺 y覺l 繹ncesinden vereyim, evleneceim d羹羹n zaman覺 masraf zaman覺, biriktirme iini de yapam覺yorum, tuttum 繹zelde n繹beti, ald覺覺m n繹bet paras覺n覺 g繹t羹rd羹m organizasyon firmas覺na verdim, sonra bakt覺k araba laz覺m gittik maazaya bize araba laz覺m dedik, ka癟 paran覺z var diye sordular, para yok kredi verin dedik, onu da hallettik. Zaman ge癟ti, nette bak覺n覺rken kendime babal覺k hediyesi yapmaya karar verdim, tesad羹f eseri Concord C2 TSF LE planlama s羹reci ile denk geldim, ama o saate kadar para harcad覺覺m t羹m saatlerden daha fazlayd覺 mebla覺, vurulmuum bir kere,ak baka ey ve ben hayat覺mda ilk kez para biriktirdim, hem de evde han覺mdan ka癟ak. Sonunda edindim, ama zehir kanda, birikebileceini de g繹rm羹羹m, bir y覺l sonra pam 560'覺 takt覺m bileime:)
Enerji var, 癟al覺覺yoruz 癟ok 羹k羹r, biriktirmeye devam ediyorum imdiki hedef SS Daytona. Onu da iki y覺l sonra bileimde g繹receksiniz inallah.

Diyeceim o ki bu forumda m羹davimi olanlar zaten normal deil, ben de onlardan biriyim, kulland覺覺m araba saatinden daha ucuz ve ben bu durumdan gurur duyuyorum :) d覺ar覺da insanlar gelirlerine g繹re saat takabilirler, ama burada pek 癟ok insan saat takabilmek i癟in gelirini art覺rmaya 癟al覺an insanlar ;)

E5803 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Anesthesia :champ: :champ: hocam tebrikler , tamamen kat覺l覺yorum, duygulara terc羹man oldunuz :thumbup:

Asymptotetun ve Can'覺n dedii gibi saat konusu bir k羹lt羹r,tarz, stil, hobidir, buna itiraz覺 olan var m覺 bilmiyorum , varsa da bu forumda ii olmamal覺 bence.
Hala forumda saatlerin yat覺r覺m, kar-zarar ekseninde g繹renler var, ben undan zarar ettim , bundan zarar ettim , 2. elinde fiyat 癟ok d羹er, Rolex Sub 癟eyrek alt覺n, zarar etmezsin diyenler var , araba, ev al覺m sat覺m覺na d繹ndermeye gerek var m覺 arkadalar bu ii. vw,audi,bmw,mercedes al覺rsan ikinci elde fazla kaybetmezsin, Rolex Sub, Omega Seamaster al覺rsan zarar etmezsin, Breitling al覺rsan 癟ok zarar edersin . Forumun ad覺 saat forumu , araba forumuna 癟evirenler var. Araban覺 g繹stereceksen ve tart覺maya a癟acaksan bu konuda forum 癟ok, TSF neye biniyor bal覺覺na da kar覺y覺m ayr覺ca.
Saat iini l羹tfen keyfe, hobiye, zevke b覺rakal覺m, bu konuda b羹t癟elerini zorlayan arkadalara her zaman sayg覺 duyal覺m , beenerek ve keyifle tak覺lan her saat benim i癟in deerlidir.
zaman o kadar tuhaft覺r ki; gen癟ken, 癟ocukken hi癟 繹nemi yoktur, sonra g羹n gelir ka癟 yaz'覺n覺n kald覺覺n覺 saymaya balars覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
Ahmetrefik

Ya: 53
Kay覺t: 19 Nis 2010, 12:04

Mesaj Anesthesia » 08 May 2016, 18:07

O halde daha 癟ok ura覺p gelir seviyesini oralara 癟覺karmak gerek, ne kadar emek o kadar ekmek. Konu farkl覺 mecralara ge癟ecek fark覺nday覺m, ama kanaatimce insan覺n neden ben okadar kazanam覺yorum diye ikayet etme hakk覺 yoktur.

zg羹r kalana kadar imza mimza yok
Kullan覺c覺 avatar覺
Anesthesia

Ya: 47
Kay覺t: 16 Kas 2012, 17:24

Mesaj OnLyTNT » 08 May 2016, 20:00

Anesthesia yazd覺:O halde daha 癟ok ura覺p gelir seviyesini oralara 癟覺karmak gerek, ne kadar emek o kadar ekmek. Konu farkl覺 mecralara ge癟ecek fark覺nday覺m, ama kanaatimce insan覺n neden ben okadar kazanam覺yorum diye ikayet etme hakk覺 yoktur.

Siyasi, sosyal ve ekonomik dengesizliklerin etkisinin olmad覺覺 ideal bir ortamda bu fikrinizin ger癟ekleebileceini d羹羹n羹yorum. Hakl覺s覺n覺z konu baka yerlere gider :). K覺saca kat覺lmad覺覺m覺 belirteyim.
Kullan覺c覺 avatar覺
OnLyTNT

Kay覺t: 27 Mar 2016, 01:21

Gelir Seviyesine G繹re Kol Saati Al覺m覺?

Mesaj Orhanbalu » 08 May 2016, 20:04

coparan yazd覺:A癟t覺覺m konu nerelere varm覺? 襤stediim cevaplardan birisini orhanbalu kardeimiz vermi:

Orhanbalu yazd覺:Soru :
Gelir seviyesine g繹re kol saati al覺m覺 ?

Cevap : saate verdiin paraya asla ihtiya癟 duymamal覺s覺n. ( art覺k o bir para deil kol saati olarak seninle kalmal覺 )
[/quote

Sahip olduun zenginlik bir yere kadar, toplumdaki yer ve sayg覺nl覺覺nda takt覺覺n saati kald覺rman覺 sal覺yor.

Bir kaymakam yada hakimin takaca覺 rolex, belkide bir i adam覺n覺n kolundan daha iyi duruyor.
Yada bir polis m羹d羹r羹m羹z羹n kolundaki omega, herkesin bu saati bu konumun kald覺raca覺ndan 羹phesi olmuyor.

Art覺k g羹n羹m羹zde "nereden bulmu bu saat i癟in paray覺?" Gibi sorulara gerek olmuyor 癟羹nk羹 eskisi gibi deil vatanda覺n geliri.

[emoji106]

En iyi saat, satmayaca覺m saatimdir.
Saat sat覺n almak isteyenler, kesinlikle b羹t癟elerini aan fiyatlardaki saati almamal覺. Yukar覺larda bir arkada bahsetmiti 60 k羹s羹r M $ serveti olan bir insan 20k $ saat tak覺yor.
Bence bayaa hakl覺.
balu
Kullan覺c覺 avatar覺
Orhanbalu

Kay覺t: 28 Au 2013, 07:09

Mesaj tylerf1 » 08 May 2016, 20:24

Anesthesia yazd覺:
Diyeceim o ki bu forumda m羹davimi olanlar zaten normal deil, ben de onlardan biriyim, kulland覺覺m araba saatinden daha ucuz ve ben bu durumdan gurur duyuyorum :) d覺ar覺da insanlar gelirlerine g繹re saat takabilirler, ama burada pek 癟ok insan saat takabilmek i癟in gelirini art覺rmaya 癟al覺an insanlar ;)

Doru s繹ze ne denir. Forum genel olarak hedeflenen saat 癟覺tas覺n覺 birka癟 segment y羹kseliyor.
Moderat繹r arkadalardan ricam boyac覺 (badanac覺) rolex takm覺 i yaparken fotoraf覺 vard覺 aramama ramen bulamad覺m eklerlerse konu ve tart覺ma i癟in 癟ok a癟覺klay覺c覺 olacakt覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
tylerf1

Kay覺t: 04 ub 2012, 16:53

Mesaj eyimen » 08 May 2016, 22:33

Konu, bal覺覺 itibar覺yla her y繹ne, her matematie, her mant覺a 癟ekilebilir. Ben uzun s羹redir fig羹r koleksiyonu yap覺yorum, bu ie girmeye g繹n羹ll羹 olanlara ilk s繹ylediim laf: "Fig羹r羹 al覺rken verdiin paray覺 atee at覺p yakt覺覺n覺 d羹羹n, eer bunu kabul edebiliyorsan bu ie gir".
Fikrimi beenmeyecek arkadalar 癟覺kacakt覺r ama saat ile ilgili de unu s繹ylemek isterim:"Bir saati al覺rken o kadar etmediini(maddi olarak) biliyorsan ve kabul ediyorsan al." :D
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj erenedip » 08 May 2016, 23:32

Ahmetrefik yazd覺:
Anesthesia yazd覺:Ge癟in dalgan覺z覺 ge癟in :) ta ki unu okuyana kadar.
mr羹m boyunca saatlere ilgim vard覺, okulda son ald覺覺m 繹renim kredisinin tamam覺 ile bir momentus, askerde iken de son ald覺覺m maa覺n b羹y羹k k覺sm覺n覺 yine bir baka kol saatine harcam覺t覺m. mr羹m boyunca 癟ok ta para biriktirme derdim olmam覺t覺r, hatta iki 繹rnei alt覺 y覺l 繹ncesinden vereyim, evleneceim d羹羹n zaman覺 masraf zaman覺, biriktirme iini de yapam覺yorum, tuttum 繹zelde n繹beti, ald覺覺m n繹bet paras覺n覺 g繹t羹rd羹m organizasyon firmas覺na verdim, sonra bakt覺k araba laz覺m gittik maazaya bize araba laz覺m dedik, ka癟 paran覺z var diye sordular, para yok kredi verin dedik, onu da hallettik. Zaman ge癟ti, nette bak覺n覺rken kendime babal覺k hediyesi yapmaya karar verdim, tesad羹f eseri Concord C2 TSF LE planlama s羹reci ile denk geldim, ama o saate kadar para harcad覺覺m t羹m saatlerden daha fazlayd覺 mebla覺, vurulmuum bir kere,ak baka ey ve ben hayat覺mda ilk kez para biriktirdim, hem de evde han覺mdan ka癟ak. Sonunda edindim, ama zehir kanda, birikebileceini de g繹rm羹羹m, bir y覺l sonra pam 560'覺 takt覺m bileime:)
Enerji var, 癟al覺覺yoruz 癟ok 羹k羹r, biriktirmeye devam ediyorum imdiki hedef SS Daytona. Onu da iki y覺l sonra bileimde g繹receksiniz inallah.

Anesthesia :champ: :champ: hocam tebrikler , tamamen kat覺l覺yorum, duygulara terc羹man oldunuz [emoji106]

Asymptotetun ve Can'覺n dedii gibi saat konusu bir k羹lt羹r,tarz, stil, hobidir, buna itiraz覺 olan var m覺 bilmiyorum , varsa da bu forumda ii olmamal覺 bence.
Hala forumda saatlerin yat覺r覺m, kar-zarar ekseninde g繹renler var, ben undan zarar ettim , bundan zarar ettim , 2. elinde fiyat 癟ok d羹er, Rolex Sub 癟eyrek alt覺n, zarar etmezsin diyenler var , araba, ev al覺m sat覺m覺na d繹ndermeye gerek var m覺 arkadalar bu ii. vw,audi,bmw,mercedes al覺rsan ikinci elde fazla kaybetmezsin, Rolex Sub, Omega Seamaster al覺rsan zarar etmezsin, Breitling al覺rsan 癟ok zarar edersin . Forumun ad覺 saat forumu , araba forumuna 癟evirenler var. Araban覺 g繹stereceksen ve tart覺maya a癟acaksan bu konuda forum 癟ok, TSF neye biniyor bal覺覺na da kar覺y覺m ayr覺ca.
Saat iini l羹tfen keyfe, hobiye, zevke b覺rakal覺m, bu konuda b羹t癟elerini zorlayan arkadalara her zaman sayg覺 duyal覺m , beenerek ve keyifle tak覺lan her saat benim i癟in deerlidir.

+11111

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
erenedip

Ya: 39
Kay覺t: 27 Ara 2015, 14:36

Mesaj mosef » 09 May 2016, 12:20

bence koleksiyonerlik a癟覺s覺ndan bakt覺覺m覺zda, eer mant覺kl覺 al覺mlar yap覺yorsak param覺z覺 kesinlikle 癟繹pe atmam覺覺zd覺r. koleksiyona eklenen doru par癟alar, genellikle para kaybetmemeyle birlikte deerini y羹kseltme 繹zelliini de ta覺rlar.
Yani bana g繹re b羹t癟emi zorlayarak bir saat al覺yorsam, her ne kadar satmak i癟in almam覺 olsam da satmak istediimde bana belirli bir oran覺n 羹zerinde para kaybettirmiyor olmas覺n覺 salamaya 癟al覺覺r覺m. b繹yle durumlarda b羹t癟enin zorlanabileceine inan覺yorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
mosef

Kay覺t: 02 Tem 2014, 21:42

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Majestic-12 [Bot] ve 191 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners