Rolex Saatlerin Dayan覺kl覺l覺覺 zerine

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj manil » 22 Ara 2014, 20:13

Merhaba, spesifik bir konu hakkinda Rolex sahiplerinin ve konuyla bilgisi an ustadlarin gorusunu almak isterim.

1-Rolex saatleri 'omurluk saat' olarak tabir edilebilir mi?

2-sitesinde gayet zorlu testlerin uygulandigini gormek mumkun. Bu testler saatin uzun omurlu olmasini bir nevi tevsik eder mi?

3-yukarida belirttigim uzere bir saatin (ornegimizde rolex) anlik darbelere karsi dayanikliligi ile uzun omurlu olmasi ayni seyi mi ifade eder?

bu sorulari sormamdaki amacim kesinlikle rolex ekseninde kardes kavgasina sebebiyet vermek :) degil, sadece bir karar alirken bir buyuge danismak :)

bana tutarsiz gelen daha dogrusu anlamadigim ve bu topigi acmamdaki neden de su: firma yilda yaklasik 800.000 saat uretiyor. bunlar eger omurlukse, arz & talep durumundan fiyatin ucuzlamasi gerekir diye dusundum. zira surekli artan bir stok sozkonusu. firsattan istifade, rolex firmasinin bilancosuna bakayim dedim (arge harcamasi, ciro, faaliyet kari, iadeler vs) ama internette bulamadim. halka acik degilmis. neyse konuyu bolmeyeyim. saat firmalarinin bilancolari ayri bir baslikta incelenir. :)

gorus.ve onerileriniz icin simdiden tesekkurler.

yazim hatalari icin kusura bakmayin. tapatalk maalesef.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

Mesaj Cct » 22 Ara 2014, 21:09

Bu sorunun cevab覺n覺 vintage saatlere bakarak verebilirsiniz.

Ayn覺 d繹neme ait 癟ou l羹ks saat markas覺n覺n modelleri d繹k羹lecek durumdayken Rolex'ler hep bir t覺k daha iyi kond羹syondad覺r. Burada tabiki Rolex'ler daha iyi korunmutur, daha az tak覺lm覺t覺r gibi kar覺 s繹ylemler gelebilir lakin bahsettiim dier markalarda AP, JLC gibi markalar..
Her t羹rl羹 saat itinayla tak覺l覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Cct

Ya: 39
Kay覺t: 21 Oca 2013, 20:07

Re: Rolex Saatlerin Dayan覺kl覺l覺覺 zerine

Mesaj MertYe » 23 Ara 2014, 00:35

Merhabalar,

ncelikle 繹m羹rl羹k saat tabiri bana her zaman biraz ilgin癟 gelir. Tabi bu biraz kullan覺c覺n覺n saati nas覺l kulland覺覺na bal覺 olarak deiir.

Bir keresinde 2 senelik bir rolex 116613LN 癟elik alt覺n submariner g繹rm羹t羹m bir saat癟ide saatin ilk sahibi saatin alt taraf覺 bileziin baland覺覺 noktay覺 bir yere sert bir ekilde vurmutu saat bak覺ma falan gitmesine ramen g羹nl羹k gereinden fazla ileri veya geri gidiyordu.(fazladan kast覺m haftal覺k 2-3 dk olacak ekilde idi yanl覺 hat覺rlam覺yorsam.) O k覺sma polisaj falanda yap覺lm覺t覺 hafif ezilmiti diye. 2 senelik bir saat olmas覺na ramen sorunluydu. Dediim gibi kullan覺c覺n覺n saate nas覺l bakt覺覺na g繹re deiir bu bence. b羹r taraftan forumda 3-4 g羹n kadar 繹nce 1984 model 30 ya覺nda bir rolexin kutu a癟覺l覺覺 yap覺lm覺t覺 30 ya覺nda olmas覺na ramen kutu i癟eriinin falan tam olmas覺n覺 ge癟tim saatin 羹zerinde polisaj bile yoktu. Sahibide b繹yle bir rolex ald覺覺 i癟in gayet memnundu. Pek geri kalma ileri gitme veya herhangi bir sorunla kar覺lamam覺 gibi g繹r羹n羹yordu. elik bilezik saatlere pek 覺s覺namad覺覺m i癟in genelde kau癟uk kordonlu saatler kullan覺yorum bundan 繹t羹r羹 rolex e pek 覺s覺namad覺m oldum olas覺 ama iyi ve temiz kullan覺ld覺覺 zaman Rolex neden 繹m羹rl羹k bir saat olmas覺n ki diye d羹羹n羹yorum. Tabi benden ya olarak b羹y羹k ve daha deneyimli 羹yeler ne der bilemiyorum bu benim kendi kiisel yorumum. Daha 繹nce Rolex kullanmam覺 biri olarak fazlada yorum yapam覺yorum sadece b繹yle 繹rneklerinde mevcut olduunu belirtmek istedim.
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

Mesaj Jazz » 23 Ara 2014, 21:11

襤yi bak覺lan bir 癟ok mekanik saatin evladiyelik olabileceini d羹羹n羹yorum. retim standartlar覺 ve kalitesi d羹羹n羹ld羹羹nde Rolex de kesinlikle bunlardan biridir. Bir ka癟 rolex kullanm覺 biri olarak 羹retim kalitelerinin bu duruma gayet m羹sait olduuna ahitim.
Kullan覺c覺 avatar覺
Jazz

Ya: 48
Kay覺t: 07 Au 2010, 15:35

Mesaj Triton » 25 Ara 2014, 20:37

Bilinen 羹retim kalitesine sahip markalar覺n saatleri doru kullan覺lmak kayd覺yla "繹m羹rl羹k" olabilir. Bu bak覺mdan Rolex e ayr覺 bir misyon y羹klememek laz覺m. Ancak 羹retim kalitesi, uzun d繹nem hassas zaman tutma (darbelere ve k繹t羹 kullan覺ma maruz olmamak kayd覺yla) ve baz覺 par癟alar覺n覺n dayan覺kl覺l覺覺 benzer markalara g繹re daha fazla. Ama hepsi bu...

Rolex imaj olarak malzeme kalitesinin 羹st羹nde bir yerde. Dolay覺s覺yla her saat kadar zarar g繹rebiliyor.

retim kalitesine hi癟bir s繹z olmasa da, servis meselesinin 癟ok ciddi bir problem olduunun 繹nemle alt覺n覺 癟iziyorum. Piyasaya yedek par癟a vermemesi, asl覺nda dier markalara g繹re hi癟bir fark覺 olmayan basit sorunlarda dahi s覺k覺nt覺 yarat覺yor.

Bu konuda yaad覺klar覺m覺 daha sonra ayr覺 bir konuda ele alaca覺m i癟in burada noktalayay覺m...

Doru ekilde y覺llanmakla, bir ekilde eskiyerek g羹n羹m羹ze ulaman覺n farkl覺 eyler olduu d羹羹ncesindeyim....
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots." Albert Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
Triton

Ya: 64
Kay覺t: 24 Haz 2012, 12:14

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 112 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners