Patek Philippe 175th Anniversary Collection

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Patek Philippe 175th Anniversary Collection

Mesaj Cant » 14 Eki 2014, 21:53

BarisFB yazdı:Beyler yapmayın gözünüzü seveyim bütün olay o bigdate :super: :super:
Bende bigdate olmayan ALS almam diorum...size o zaman 1815 Chronograph verelim :lol:

oralara girersek vc malte veya patrimony chronolar var öncelikli.
Kullanıcı avatarı
Cant

Mesaj afl » 14 Eki 2014, 22:36

5975 hakikaten bende de hayal kırıklığı oldu. Dress watch olmasını beklediğim saate bu kadar karışık kadran uygun olmadığı gibi geleneksel "chrono"dan ise telemetre ve pulsmetre konup biraz zorlama bir iş olmuş. Açıkçası 175.yıl esprisi olmasa Patek'te bir bakıp bir daha incelemek gereği duymayacağım bir model olurdu.

5575 ise kasa, lug, kadran ve genel optik olarak bence de çok güzel olmuş. Burada OnatOzer'e katılmamak mümkün değil. Normal seri olarak çıksa da ilgi çekerdi. Ama yine de insan 175.yıl deyince (çünkü 200 e bayağı var) daha özel bir şeyler bekliyor. Tabi 5175 için söz meclisten dışarı. Ama onu da BarışFB' nin dediği gibi kim alır veya alabilir?

Bu arada BarışFB, 5146 ve Jumbo dan sonra, Duometre, 175.yıl ve AL&S'de de çok paralel düşününce benzer bakış açısı ve horolojik zevklere sahip olduğumuzu fark ettim :champ:
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj SalihY » 15 Eki 2014, 02:48

Bir de şöyle bir şey var ki referans kodu 5131 175G 001 olarak geçiyor. 5131'in bir muadili, yine beyaz altın. Ancak ilginç bir şekilde bu referans Patek Philippe web sayfasında 175. yıl koleksiyonu başlığı altında yok. Oldukça limitli olsa gerek.

Resim
Kullanıcı avatarı
SalihY

Mesaj BarisFB » 15 Eki 2014, 09:11

afl yazdı:Bu arada BarışFB, 5146 ve Jumbo dan sonra, Duometre, 175.yıl ve AL&S'de de çok paralel düşününce benzer bakış açısı ve horolojik zevklere sahip olduğumuzu fark ettim :champ:

afl, bende farkettim :champ: :champ: tek farkımız siz alıyorsunuz biz hala laftayız :lol: :lol: :lol: artık bir AL&S kutu açılışı görsek de gözümüz arkada gitmesek valla :thumbup: Grand Lange 1 mesela...neden olmasın :champ:
ex-nick: watch1907
Kullanıcı avatarı
BarisFB

Mesaj afl » 15 Eki 2014, 10:28

BarisFB yazdı:
afl, bende farkettim :champ: :champ: tek farkımız siz alıyorsunuz biz hala laftayız :lol: :lol: :lol: artık bir AL&S kutu açılışı görsek de gözümüz arkada gitmesek valla :thumbup: Grand Lange 1 mesela...neden olmasın :champ:

Tam isabet :D keşke....
Ama sizden de bir gol bekliyoruz. Şahane kolleksiyonunuzda biraz değişiklik yapmak niyetiniz vardı diye hatırlıyorum :thumbup:
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj SalihY » 16 Eki 2014, 00:05

SalihY yazdı:Bir de şöyle bir şey var ki referans kodu 5131 175G 001 olarak geçiyor. 5131'in bir muadili, yine beyaz altın. Ancak ilginç bir şekilde bu referans Patek Philippe web sayfasında 175. yıl koleksiyonu başlığı altında yok. Oldukça limitli olsa gerek.

edit: 20 limitli bu arkadaş :super:

Resim
Kullanıcı avatarı
SalihY

Mesaj Thevenin » 17 Eki 2014, 17:11

Resim

Resim

Resim
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Most Complicated Wrist Watch By Patek Philippe - The Grandma

Mesaj emreguven » 06 Şub 2015, 18:26

Belki daha önce izlemişsinizdir fakat mekanizmaya ve üretim aşamalarına hayran kaldım :super:

https://www.youtube.com/watch?v=P7Owr8YqiOY

Bir Patek olmasa da İsvirçe saati almak istiyorum :)

YouTube linkini bir türlü ekleyemedim düzgünce...
Все будет отлично :)
Kullanıcı avatarı
emreguven

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], ImpureZiggurat ve 126 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners