Saatlerimizin Güvenliği İçin Neler Yapıyoruz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Saatlerimizin Güvenliği İçin Neler Yapıyoruz?

Mesaj Tgm » 05 Nis 2014, 21:20

Arkadaşlar aslında bu konu hakkında başlık açıp görüş alışverişinde bulunmak çoktandır aklımda. Hepimizin güzel saatleri var. Hepsine maşallah diyelim. Kimimiz birkaç yüz lira verdi aldı, kimimiz onbinlerce lira. Fakat hepimizin birleştiği bir nokta var ki; onları çok seviyoruz. Forumun çeşitli sayfalarında arkadaşlarımızın yaşadığı hırsızlık olaylarını okudum maalesef :( Bence saatlermizi güvenle muhafaza etmek en az onlara sahip olmak kadar önemli. Ben gardroba küçük çaplı zarar vererek çelik kasa yaptırdım. Gardrobun içinden 4 çelik düber vasıtasıyla kasayı duvara monte ettirdim. Düberler baya büyük ve sağlam. Hırsıza birşey dayanmaz derler ama en azından işini baya bir zorlaştırdım. Saatlerin yanısıra eşimin ziynet eşyalarını da muhafaza ediyordum. Sizin de bu konudaki görüşlerinizi ve varsa aldığınız önlemleri merak ediyorum. Saygılar
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Re: Saatlerimizin güvenliği için neler yapıyoruz?

Mesaj herofb » 05 Nis 2014, 23:47

:)

Resim
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj Ce262 » 06 Nis 2014, 00:43

ne yazikki babam`da bazi hirsizlik olaylarinda birkac saat kaybetti.. Sanirim evin genel guvenlik sistemi haricinde yapilabilecek en basit sey guzel bir kasa kullanmak. is isten gecmeden once cok sevdigimiz saatlerimizi guvenli bir sekilde saklamak lazim kesinlikle.. biraz abarti olabilir fakat dusunmesi guzel olan Dottling "The Fortress"

Resim

onun disinda sahsi gorusum HeroFB ile ayni :) , uzun suredir aklimda..
Resim
C.E

" A man can surely do what he wills to do , but cannot determine what he wills "
Kullanıcı avatarı
Ce262

Mesaj ermansire » 06 Nis 2014, 01:31

Saati kurmaya üşeniyoruz bir de her sabah kasadan çıkarmaya uğraşacağımıza takarız bir asker casio'su patlayınca yenisi 5 lira :lol:
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Mesaj LVolkan » 06 Nis 2014, 03:02

saat güvenligi konusunda 'aman canım ne olacakki" derken en olmadık anda "saati araba unutma ve calınması" ile yukarıdaki silah & kasa olayını ciddi olarak hayata gecirmeyi planlıyorum ;)
Kullanıcı avatarı
LVolkan

Mesaj Tgm » 06 Nis 2014, 12:49

HeroFB yazdı::)

Resim

Şahane :D
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Tgm » 06 Nis 2014, 12:52

Ermansire 6 ay önce geldim askerden, biliyorum o saatleri :lol: bir de şafak atan saatler var
Kullanıcı avatarı
Tgm

Re: Saatlerimizin Güvenliği İçin Neler Yapıyoruz?

Mesaj Tgm » 24 Ara 2015, 00:32

Bugün maalesef şerefsizce bir hırsızlık olayı yaşadık. Yatak odamıza kadar giren adiler maalesef ziynet eşyalarımızı götürdüler. Maddi tarafından ziyade manevi olarak bizim için çok önemlilerdi.. Bugün anconu takmıştım. Rolex kasadaydı. Allahtan kasayı farkEtmemişler. Yoksa içindeki bir dolu şeyle rolex de gidecekti.. Çok üzdüler bizi.. Dünyanın en adi işi hırsızlık olsa gerek.. Bir de şunu söyleyim. Bu adilere ne kilit ne bişey dayanıyor. Adilikte sınır tanımıyorlar
Kullanıcı avatarı
Tgm

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 133 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners