Maurice Lacroix ve Hamilton Öneri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Maurice Lacroix ve Hamilton Öneri

Mesaj Atlante » 15 Mar 2014, 18:12

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım...Ne yazık ki saatler hakkında pek tecrübem yok...3000TL'ye kadar saate ayırabileceğim bir para var.

Aradığım rakamlarda çok kaliteli bir otomatik saat alamıyorum ne yazık ki...Sizce pilli bir Maurice Lacroix ve Tag mı almak mantıklı , yoksa
otomatik bir Oris veya Hamilton almak mı mantıklı?(Hamilton markalı saatlerde %50 indirim varmış , swatch grubuna geçecekmiş o yüzden
çok daha kârlı olurmuş benim Hamilton almam saat&saat deki yetkili bir elemanın dediğine göre...Ancak tasarımlarını beğenmedim Hamilton'ın)

İçlerinden en beğendiğim bu oldu:https://www.saatvesaat.com.tr/saat/Maurice-Lacroix/ML-LC6027SS001110/PD (ne yazık ki pilli)

https://www.saatvesaat.com.tr/saat/Hamilton/HM76626135/PD bu da fena değil gibi duruyor ancak ne bileyim pek beğenmedim.

Ayrıca Oris adlı markanın Flight Timer adlı , sağ üst köşesinde garip eğreti gibi koca bir buton barındıran ama kendi sitesinde bulamadığım otomatik bir modeli var...Sizlerin de önerilerine açığım...Şu ana kadar sadece Hc Hislon markalı pilli bir saat kullandım...
Kullanıcı avatarı
Atlante

Re: Maurice Lacroix ve Hamilton Öneri

Mesaj raven » 15 Mar 2014, 19:00

hoş geldiniz. :thumbup:
maurice-lacroix iyi bir tercih olur bence.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj necati » 15 Mar 2014, 19:47

Acele etmeyip henüz görmediğiniz seçenekleri araştırmanızı tavsiye ederim. 3000 liraya kaliteli şık bir otomatik saat alabilirsiniz bence.
Kullanıcı avatarı
necati

Mesaj SeRxx » 15 Mar 2014, 20:26

Sıkı pazarlıkla otomatik TAG Heuer Aquaracer 300m modelini bütçenize yakın bir fiyata alabilirsiniz diye düşünüyorum ki çok doğru bir seçim olur :thumbup:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj asymptote » 15 Mar 2014, 21:14

3000 lira bütçe az değil, çok iyi otomatik saatler alınır o parayla. Biraz daha araştırın, bütçe çok yukarı çıkmayacaksa Serkan'ın önerisi de mantıklı..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Modern60 » 16 Mar 2014, 00:43

Şöyle bir ilan da varmış forumda...bu saat yılda sadece 700 adet saat üreten bir alman dostumuzun...ilginize sunulur çünkü sadece 50 limitli japon pazarına özel üretilmiş bir saatin 45 nolusu...muvman da çok ciddi. fiyatı da yarısı...bunun gibi pazarda 3000 tl ye daha belli başlı güzel bir kaç saat örneği var...ben olsam ML nın bir ETA QUARTZ chronographına bu parayı vermem...listenizdeki HAMİLTON daha uygun bir seçim bence...
dediğim ilandaki saat çok koleksyonel çünkü tekrarı olmayan bir model...ve alman malı...
viewtopic.php?f=203&t=14892#axzz2w4NGqfTt
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Atlante » 16 Mar 2014, 03:05

Tag Aquaracer 300m yaklaşık 4500TL gibi bir fiyat bandında sanırsam...Ancak ML'nin ona çok benzer bir otomatik saati 3800TL imiş.Kolumda denemedim ama sizin görüşleriniz nedir bu saat hakkında: https://www.saatvesaat.com.tr/saat/Maur ... S072730/PD

SeRxx yazdı:Sıkı pazarlıkla otomatik TAG Heuer Aquaracer 300m modelini bütçenize yakın bir fiyata alabilirsiniz diye düşünüyorum ki çok doğru bir seçim olur :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Atlante

Mesaj SeRxx » 17 Mar 2014, 00:55

Maurice Diver değince aklıma aşağıdaki model geliyor :champ: Gösterdiğiniz Maurice diverları açıkçası pek beğenmiyorum :?

Maurice Lacroix Pontos S Diver
Resim

Alternatif olarak Certina DS Action Diver'ı önerebilirim :thumbup:

Certina C0134071105100
Resim
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 211 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners