Fukuima Sonras覺 Japon Saatleri 襤le 襤lgili Tak覺nt覺m

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Fukuima Sonras覺 Japon Saatleri 襤le 襤lgili Tak覺nt覺m

Mesaj Grk » 21 Haz 2013, 12:34

Arkadalar aran覺za yeni kat覺ld覺m. Saat tutkusunda 癟ok yeniyim. Eskiden pahal覺 saatlere hi癟 hevesim yoktu, san覺r覺m bilin癟alt覺m t羹m saatleri hemen hemen ayn覺 kabul edip 癟ok para vermeyi komik buluyordu. Ama imdi kadranlar覺nda ki estetikten, ilevselliine modellerin g羹zelliinden, kullan覺mda ki zevke ve kullan覺c覺s覺na katt覺覺 覺kl覺a kadar 繹nem veriyorum ve art覺k bir 癟ok saati sanat eseri olarak d羹羹n羹yorum.

imdi gelelim as覺l konumuza; T羹m bu duygularda emprio armani marka 癟ok beendiim bir saati paraya k覺y覺p sat覺n ald覺m. Tam 繹deme yaparken de sat覺c覺ya saatin nerede 羹retildiini sordum. Japonya da 羹retildiini s繹yler s繹ylemez benim i癟in kabus balad覺 癟羹nk羹 hemen akl覺ma fukuima felaketi geldi. Japonya da 羹retilen bir saatin de radyasyonlu par癟alardan meydana gelme olas覺l覺覺 akl覺m覺 kurcalay覺p duruyor. Dolay覺s覺yla o kadar beenerek ve bir y覺覺n para 繹deyerek ald覺覺m saati g繹n羹l rahatl覺覺yla kullanam覺yorum.

Acaba japon saati ya da japon mekanizmal覺 saat kullanan arkadalar覺m bu konuda bir endie ta覺yorlar m覺? 羹nk羹 saatleri v羹cudumuzun en hayati organlar覺na (Kalp, Beyin) yak覺n ta覺yoruz? Acaba i癟imi rahatlatabilecek bir bilgisi olan var m覺?
Kullan覺c覺 avatar覺
Grk

Kay覺t: 21 Haz 2013, 12:14

Re: Fukuima Sonras覺 Japon Saatleri 襤le 襤lgili Tak覺nt覺m

Mesaj hozburun » 21 Haz 2013, 13:09

Merhaba , foruma ho geldiniz :champ:

Belli bal覺 Japon saat markalar覺n覺n Fukuima sonra 癟覺kartt覺覺 serilerden birka癟 deiik marka/model saat sahibi birisi olarak " hen羹z " bende radyasyon belirtisi olmad覺覺 ahsi tecr羹bemdir ;) G繹n羹l rahatl覺覺 ile al覺n覺z :thumbup: ayet Allah korusun diyeceim ama bir g羹n olurda bir ekilde radyasyon ya da sair hasar belirtisini hissedersem saatime deil 癟evremizde mantar gibi biten baz istasyonlar覺na, zehirli tar覺m ila癟l覺 mahs羹llere , GDO lu g覺dalara yorar覺m, iyi forumlar
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj drk » 21 Haz 2013, 13:17

Ho geldiniz :champ:

Saatiniz Japonya deil, baka bir uzakdou 羹lkesi 羹retimi, muhtemelen de in. Saatiniz 2011 y覺l覺nda 繹nce 羹retilmi olabilir. Mant覺ken patlamaya yak覺n bir b繹lgede ve patlamadan sonra 羹retilmise radyasyona maruz kalm覺 olabilir. Bu deer ihmal edilebilir bir rakamd覺r muhtemelen. Olmad覺覺n覺 varsayal覺m, b羹y羹k kentlerde her g羹n 癟ok daha fazlas覺na maruz kal覺yoruz zaten. Her t羹rl羹 durumda bata kanser olmak 羹zere bir癟ok hastal覺k ve rahats覺zl覺k her zaman ensemizde. Belki i癟 karart覺c覺 oldu ama saate gelene kadar daha neler var endielenmemiz gereken ;)
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj serdarfb » 21 Haz 2013, 19:35

hozburun yazd覺:Merhaba , foruma ho geldiniz :champ:

Belli bal覺 Japon saat markalar覺n覺n Fukuima sonra 癟覺artt覺覺 serilerden birka癟 deiik marka/model saat sahibi birisi olarak " hen羹z " bende radyasyon belirtisi olmad覺覺 ahsi tecr羹bemdir ;) G繹n羹l rahatl覺覺 ile al覺n覺z :thumbup: ayet Allah korusun diyeceim ama bir g羹n olurda bir ekilde radyasyon ya da sair hasar belirtisini hissedersem saatime deil 癟evremizde mantar gibi biten baz istasyonlar覺na, zehirli tar覺m ila癟l覺 mahs羹llere , GDO lu g覺dalara yorar覺m, iyi forumlar

Emin misin Bakan ?? Sanki var bireyler ama .. :lol: :lol:

Grk , foruma hogeldiniz. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
serdarfb

Ya: 53
Kay覺t: 17 Haz 2012, 18:26

Mesaj hozburun » 21 Haz 2013, 19:40

SerdarFB yazd覺:
hozburun yazd覺:Merhaba , foruma ho geldiniz :champ:

Belli bal覺 Japon saat markalar覺n覺n Fukuima sonra 癟覺artt覺覺 serilerden birka癟 deiik marka/model saat sahibi birisi olarak " hen羹z " bende radyasyon belirtisi olmad覺覺 ahsi tecr羹bemdir ;) G繹n羹l rahatl覺覺 ile al覺n覺z :thumbup: ayet Allah korusun diyeceim ama bir g羹n olurda bir ekilde radyasyon ya da sair hasar belirtisini hissedersem saatime deil 癟evremizde mantar gibi biten baz istasyonlar覺na, zehirli tar覺m ila癟l覺 mahs羹llere , GDO lu g覺dalara yorar覺m, iyi forumlar

Emin misin Bakan ?? Sanki var bireyler ama .. :lol: :lol:

Grk , foruma hogeldiniz. :champ:

Bakan :D :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj Wwtr » 21 Haz 2013, 19:50

Hogeldiniz, bir adet geiger sayac覺 ile kontrol ederseniz i癟iniz rahatlar :)

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
Wwtr

Kay覺t: 20 Mar 2010, 14:02

Mesaj cavro » 21 Haz 2013, 22:12

g羹ne alt覺nda 2 dakika daha az durarak ald覺覺n覺z o saatten alabileceiniz radyasyonun kat kat fazlas覺ndan kurtulabilirsiniz :)
radyasyon her yerde onu g繹zde b羹y羹t羹p tak覺nt覺 haline getirmemek laz覺m

ama "bak覺n ben i癟iyorum bir ey olmuyor sizde i癟in" diye bir bakan 癟覺karsa ilerde o vakit b繹yle temkinli davranmakta fayda var
Kullan覺c覺 avatar覺
cavro

Ya: 31
Kay覺t: 19 Tem 2012, 23:30

Mesaj avsu07 » 21 Haz 2013, 23:36

Yada siz saati bana g繹nderin ben sizin i癟in g繹n羹ll羹 kobay olurum. On sene sonra bana bir ey olmazsa ben size saati geri g繹nderirim. ;)
Kullan覺c覺 avatar覺
avsu07

Ya: 54
Kay覺t: 25 Mar 2011, 15:02

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 124 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners