Breitling vs Tag Heuer

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Breitling vs Tag Heuer

Mesaj fsinan » 16 Şub 2013, 00:31

ben bu işe merak saldığımdan beri Tag'ın teknolojik birşeyler yaptığına şahit oluyorum, Breitling'in bir numarasını göremedim, miras yiyor gibi geliyor bana...
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj herofb » 16 Şub 2013, 02:01

fsinan yazdı:ben bu işe merak saldığımdan beri Tag'ın teknolojik birşeyler yaptığına şahit oluyorum, Breitling'in bir numarasını göremedim, miras yiyor gibi geliyor bana...

+1
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj FatihGS » 16 Şub 2013, 11:00

fsinan yazdı:ben bu işe merak saldığımdan beri Tag'ın teknolojik birşeyler yaptığına şahit oluyorum, Breitling'in bir numarasını göremedim, miras yiyor gibi geliyor bana...

+2
Kullanıcı avatarı
FatihGS

Mesaj Anıl » 16 Şub 2013, 11:25

brckk ye katılıyorum :thumbup: ancak tag heuer in teknolojisine ve yenilikçiliğine denilecek birşey bulamıyorum. Bence mükemmel...
Anıl YERGÖÇ

"To break the rules, you must first master them."
Kullanıcı avatarı
Anıl

Mesaj emrethemcufan » 03 Eki 2019, 17:04

Arkadaşlar Merhaba,

Bir saat tutkunu ( ya da hastası mı demeliydim acaba ? :D ) olarak aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Daha sonra kendimi tanıtan bir yazı da eklerim foruma.

Bu tarz konular ister istemez bir noktadan sonra içerisinde subjektif yorumları da barındırabiliyor ister istemez. Konuyu bence birkaç noktadan ele almak gerekir bu sorunun yanıtı için. Çeşitli kriterlere ve alt başlığa inmek lazım.

Fiyat - performans ?
Marka bilinirliği ?
Marka değeri ?
İkinci elde ne kadar tutulduğu ya da fiyatlar teklif edildiği ?
Teknolojı, mühendislik, know how ?
Tarihi kökleri, bu zamana kadar elde ettikleri başarılar ve hangi alanda ya da alanlarda uzmanlaştıkları ?

Bu sorulara vereceğiniz cevaplar bence sizin için hangisinin daha önde olduğunu belirleyecektir. Yani bu sorunun tek doğru cevabı olmayabilir. Çok bıçak sırtı konular şimdi her ne cevap versem buna, sonunda diğer markayı üstün bulan grubun hışmına uğramak var :D herkesin de kendince farklı ve eminim ki haklı oldukları gerekçeler vardır.

Benim kendi görüşüm, elbette ki yukarıda belirttiğim kriterlere göre değerlendirdiğimde illa ki kendi subjektif değerlendirmelerimi de içerebilir ama kişisel beklentiler ve ihtiyaçlarımı da hesaba kattığımda Tag HEUER bir adım daha önde. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi kendinize göre şekillendirip, bunlara hiç takılmadan kendinize ne iyi geliyor ve hoşunuza gidiyorsa onu alın derim.

Tag Heuer dememin sebebi ; Marka bilinirliğinin ve marka değerinin daha yüksek olması ( bununla ilgili bulursam İngiltere de müzayedecilerin, ağır koleksiyoner abilerimizin bulunduğu bir sayfadan bir yazı var onu paylaşacağım. Kapsamlı araştırma raporları ve ağır koleksiyonerlerin kanaati bu doğrultuda. Çeşitli araştırma şirketlerinin sonucu da bu. ) fiyat performans ( Breitling aynı kategoride olmasına rağmen ciddi anlamda fiyat farkı var. ) İkinci elde değer kaybı vs olup olmaması benim çok umrumda olan bir durum olmadığı için ya da acelem olmadığı için çok önemsemiyorum. Teknoloji know how mühendislik olarak Tag Heuer i bir adım daha önde görüyorum ancak Breitling de asla kötü değil. Havacılık üzerine olan saat modellerinde tartışmasız bariz net üstün. 1500 - 2000 ve 3000 m gibi muazzam yüksek basınç değerlerine dayanabilen malzemeler ( bu anlamda Breitling e yine + puan yazılabilir sonuçta parça kalitesi faktörü devreye giriyor ancak fiyat performansta eksi veriyor bu alanda. Yani teorik olarak düşünülebilse de pratik olarak bir insanın, çok profesyonel bir dalgıcın dahi tüple bile maksimum 318 325 330 m gibi rekorlar kırabilmiş olduğu bir durumda 1500 2000 ve 3000 m gibi değerler ne kadar gereklidir ? tartışılır ama tabi tekrarlıyorum sonuçta buna dayanan bir ürün geliştirilmiş. Ben hem gereksiz buluyorum hem de bu kadar gereksiz olan birşey için bu kadar fiyat farkı değmez diyorum naçizane fikrim. Titanyum mekanizma, seramik bezel de yine Tag Heuer in elini güçlendiriyor. Daha yüksek güç rezervi olarak küçük bir adım Breitling önde olabilir.
Tarihi kökleri olarak tartışmasız Tag HEUER
Jeder hat seine Grenzen. Um sie zu finden, muss man sie überwinden.
Kullanıcı avatarı
emrethemcufan

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 173 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners