Aynı Anda Sahip Olmak İstediğiniz 5 Saat

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Aynı Anda Sahip Olmak İstediğiniz 5 Saat

Mesaj archer75 » 03 Kas 2016, 16:23

MertYe yazdı:Resim

Resim

Daha canım cicim ayındayız pas geçmeyelim :D
Resim

Resim

Savarona'dan bunun için vazgeçerim :D

Resim

Evvelsi gün LF globe traveller denedim bugün tekear vaktim olursa micro rotor'a giidp bakıcağım resim gönderirim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
archer75

Mesaj MertYe » 03 Kas 2016, 17:59

Antrasit kadrana karşı zaafım olduğu doğrudur :D

LF önceden görmüş olduğum bir marka olmasına rağmen bu kadar dikkatimi çekmemişti. Micro rotorlar muhtesem :champ:
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj afl » 03 Kas 2016, 22:40

afl yazdı:Gördüm ki hayaller serbest bırakılamamış, ister istemez ulaşılabilirlik dikkate alınmış, seçimleri etkilemiş.
Halbuki uçuş serbest; bakınız :D Değil hepsine, birine bile sahip olmak söz konusu değil ama varsın uçuş listesinde olsun :lol: :lol:

1- Patek Philippe 5016
Resim

2- Patek Philippe 5970
Resim

3- Bovet Vituoso III
Resim

4- Kari Voutilainen
Resim

5- Jaeger LeCoultre master grande complication
Resim

Uçuş serbest olunca yukarıdaki liste çıkmış. Gerçekçi seçimler için ise;

1- A.Lange & Sohne Datograph

Resim

2- Patek Philippe 5146J ( 5970J tercihi saklı olmak üzere 8-))

Resim

3- Patek Philippe 5726

Resim

4- Lang & Heyne Friedrichs III (Philippe Dufour Simplicity ulaşımı neredeyse imkansız olduğundan)

Resim

5- A. Lange & Sohne Lange 1 Timezone (Cct'ye inat, Breguet 7067 ye rakip)

Resim

5 numaraya alternatifler
Breguet 7067 GMT ve Rolex GMT Master II BLNR
Resim Resim

1,2,3,4 tamam. 5 numara 50. yaşı beklesin. O zamana kadar karar veririz.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj ggerenimo » 03 Kas 2016, 23:16

afl yazdı:Gördüm ki hayaller serbest bırakılamamış, ister istemez ulaşılabilirlik dikkate alınmış, seçimleri etkilemiş.
Halbuki uçuş serbest; bakınız :D Değil hepsine, birine bile sahip olmak söz konusu değil ama varsın uçuş listesinde olsun :lol: :lol:

1- Patek Philippe 5016
Resim

2- Patek Philippe 5970
Resim

3- Bovet Vituoso III
Resim

4- Kari Voutilainen
Resim

5- Jaeger LeCoultre master grande complication
Resim
redbull kanatlandırır[emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ggerenimo

Mesaj ggerenimo » 03 Kas 2016, 23:20

kiwi21 yazdı:uçmak serbest olduğundan öncelik sırası gözetmeksizin... :roll:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
buna uçmak diyorsan önceki tercihlere bakınca sen daha havalanamamışsın [emoji12]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ggerenimo

Mesaj archer75 » 04 Kas 2016, 00:02

afl yazdı:
afl yazdı:
5- A. Lange & Sohne Lange 1 Timezone (Cct'ye inat, Breguet 7067 ye rakip)

Resim

5 numaraya alternatifler
Breguet 7067 GMT ve Rolex GMT Master II BLNR

1,2,3,4 tamam. 5 numara 50. yaşı beklesin. O zamana kadar karar veririz.

Sanırım sizin de benim de bir sonraki saat alımımız ya dual time ya da worldtime olacak. Tesadüf bugün bende Timezone denedim. Beyaz altın daha çok hoşuma gitti. Birde bildiğiniz gibi yakın zamanda honey gold versiyonu çıktı, satıcı resimlerdeki gibi güzel gözükmediğini söyledi ama görmek lazım.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
archer75

Mesaj afl » 04 Kas 2016, 00:28

archer75 yazdı:
Sanırım sizin de benim de bir sonraki saat alımımız ya dual time ya da worldtime olacak. Tesadüf bugün bende Timezone denedim. Beyaz altın daha çok hoşuma gitti. Birde bildiğiniz gibi yakın zamanda honey gold versiyonu çıktı, satıcı resimlerdeki gibi güzel gözükmediğini söyledi ama görmek lazım.

Resim
Resim

archer75 :champ: çok güzel denemeler :champ: Laurent Ferrier, AL&S ... yine seyahattesiniz galiba. Paylaştığım resim platin olsa da ben de AL&S timezonu beyaz altın tercih ederim. Lüme olması iyi. Honey gold un ise resimlerini bile beğenmedim. O renk time zone gibi kalabalık ve birden çok renk barındıran kadranlara gitmiyor. Favori beyaz altın :thumbup:
World time' ları bir ara bayağı bir inceledim. Güzel komplikasyon olmasına rağmen kendi zevkime dual time veya GMT yi daha uygun buldum. Sonraki atış çok büyük ihtimalle GMT veya dual time olacak. Breguet 7067 beyaz altın da AL&S timezone'un ciddi alternatifi olarak duruyor.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj archer75 » 04 Kas 2016, 00:39

afl yazdı:
archer75 yazdı:
archer75 :champ: çok güzel denemeler :champ: Laurent Ferrier, AL&S ... yine seyahattesiniz galiba. Paylaştığım resim platin olsa da ben de AL&S timezonu beyaz altın tercih ederim. Lüme olması iyi. Honey gold un ise resimlerini bile beğenmedim. O renk time zone gibi kalabalık ve birden çok renk barındıran kadranlara gitmiyor. Favori beyaz altın :thumbup:
World time' ları bir ara bayağı bir inceledim. Güzel komplikasyon olmasına rağmen kendi zevkime dual time veya GMT yi daha uygun buldum. Sonraki atış çok büyük ihtimalle GMT veya dual time olacak. Breguet 7067 beyaz altın da AL&S timezone'un ciddi alternatifi olarak duruyor.

Evet dönüşe geçmek üzereyim, fırsat varken Türkiye'de olmayan markalara bakmak ruhuma iyi geliyor [emoji4]
5230 görmek istedim ilave olarak ama pek satışa çıkmamış henüz. Worldtime olursa Patek'den sasmamak lazım sanırım her ne kadar yaz saati uygulamasını hesaba katmasada.
Ben de dual time ve gmt'lere yoğun bakıyorum, belki de 5167'i verip 5164 alarak bir gecis ile kolayca sonlandırabilirim.
Kullanıcı avatarı
archer75

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 123 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners