Sizce Hangi Saati Elden 覺karmal覺y覺m?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sizce Hangi Saati Elden 覺karmal覺y覺m?

Mesaj gerrardi » 13 Eki 2012, 22:44

soldan ikinci Seiko elde tutulur..dier 5 inin yerine 覺k yeni bir saat al derim..
Kullan覺c覺 avatar覺
gerrardi

Kay覺t: 22 May 2011, 22:12

Mesaj rlxdaytona » 14 Eki 2012, 00:28

sordugun icin bendende: Hepsini elden cikarirdim. Bir Rolex (114060) alirdim.
Sevgiler, Saygilar
Fersan
Kullan覺c覺 avatar覺
rlxdaytona

Ya: 55
Kay覺t: 27 Au 2012, 14:51

Mesaj mucadeleci » 14 Eki 2012, 00:32

Seiko Age of Discover ve Strela elde kalmal覺 dierleri aras覺ndan se癟im yapman覺z覺 tavsiye ederim...
Zamana and olsun ki.....
Kullan覺c覺 avatar覺
mucadeleci

Ya: 42
Kay覺t: 23 Kas 2011, 07:18

Mesaj bavyerablue » 14 Eki 2012, 00:53

mucadeleci yazd覺:Seiko Age of Discover ve Strela elde kalmal覺 dierleri aras覺ndan se癟im yapman覺z覺 tavsiye ederim...

+1.
Ayr覺ca dile kolay tabi ama dierlerinin hepsi elden 癟覺kar覺l覺p tek bir saate y繹nlenilebilir.
Kullan覺c覺 avatar覺
bavyerablue

Kay覺t: 12 Nis 2011, 16:56

Mesaj Frax » 14 Eki 2012, 01:39

Bu saatlerin ikinci el piyasas覺 sizi memnun etmeyecektir. Bence kals覺nlar :)
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj Senn » 14 Eki 2012, 03:01

Tavsiyeler icin gercekten 癟ok teekk羹rler

Genel olarak herkes Seiko Age of Discovery'nin kalmasindan yana. Katiliyorum. Soylemesi ayip ayni saatten iki tane var ve ikisini de satmayi dusunmuyorum. Manevi degeri de var.

Sportura'yi elden cikarirdim, ama herhalde kutusuna koyup saklayacagim cunku abimden hediye.

Noblia muhtemelen gidici. Asl覺nda mekanizma cok kaliteli ve u an bazi Campanola'larda halen kullaniliyor (~4000TL civari).

Citizen AT: Cok ucuza cok fazla ozellik sundugu, okunmasi en kolay saat oldugu icin elimde tutacagim. Safir camli, yazin yuzdum su gecirmiyor, yurt disi seyahatlerinde yahut saatler ileri-geri alindiginda saat ayarlama derdi yok. Gunes enerjili oldugu icin pil degistirme derdi, dolayisi ile "artik su geciriyor mu acep" tehlikesi de yok. Helal olsun Citizen'a.

bavyerablue yazd覺:
mucadeleci yazd覺:Seiko Age of Discover ve Strela elde kalmal覺 dierleri aras覺ndan se癟im yapman覺z覺 tavsiye ederim...

+1.
Ayr覺ca dile kolay tabi ama dierlerinin hepsi elden 癟覺kar覺l覺p tek bir saate y繹nlenilebilir.

Acikcasi o yoneldigim saat Oceanus... ille de Isvicre mali mekanik bir saat alacak olsam herhalde gumus kadranli IWC Spitfire Mark XVI alirdim. Guzel bir saat. Hemen hemen standart ETA 2892 kullaniyor. Ancak biraz dusundukten sonra vazgectim. Ben saatlerimi sadece 繹zel g羹nlerde deil, her g羹n kullaniyorum. Hafta ici, hafta sonu, yurtdisinda, tatilde, yuzerken, vs. Bir sure sonra IWC'nin celik kasasi ister istemez ciziliyor, ve d覺覺 AR kapli kristali ciziliyor. Her ne kadar mekanik saatlerden hoslansam da her gun takmadiginiz surece cok pratik olmadiklari bir gercek. 襤im gerei dakik olmam onemli.

Oceanus'un materyal, kalite, iscilik olarak IWC yahut Omega'dan asagi kalir bir y繹n羹 oldugunu dusunmuyorum. Gorunen t羹m metal yuzeyleri Titanium Carbide. Yani yuzeyi neredeyse safir kadar sert (Mohs 9). 5 senedir kullananlara sordum, gercekten cizilmedigini soylediler. Kristalin ise sadece ic yuzeyi AR kapli. Dolayisi ile cizilme derdi yok. Sonra bir review yazmayi planliyorum.

Strela konusunda hala kararsizim. Gercekten cok guzel bir saat ve mekanizma. ok zarar edeceimi d羹羹nm羹yorum 癟羹nk羹 ald覺ktan bir s羹re sonra fiyatlar覺 artt覺. Ileride pisman olmayacagimi bilsem satacagim ama, dediim gibi halen kararsizim.
Kullan覺c覺 avatar覺
Senn

Kay覺t: 10 Eki 2012, 23:12

Mesaj michel » 14 Eki 2012, 22:07

strela ve seiko yu sakla geri kalanlardan birini sec
zamani hafife almayin ,cunku hicbir guc onu durduramaz
Kullan覺c覺 avatar覺
michel

Ya: 53
Kay覺t: 30 Eyl 2012, 21:33

Mesaj Baran » 15 Eki 2012, 00:28

Seikoyu tutar dier hepsini satard覺m yen覺 1 saat al覺rd覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 266 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners