Yurt D覺覺nda Hangi lkeden Al覺m Avantajl覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yurt D覺覺nda Hangi lkeden Al覺m Avantajl覺

Mesaj kekremsi » 17 Nis 2024, 22:46

muratcan87 yazd覺:
kekremsi yazd覺:Bagdat caddesindeki abt saate de ugramistim. Bazi modeller var, nakitte bir miktar da indirim yapiyor anladigim kadariyla. Ancak yine de almanya liste fiyatina yaklasiyor. Almanyadan tax free aldiginizda TR ye gore yuzde 20 lik bir indirim soz konusu. Sadece saat almaya gidilmez belki, ama zaten is vs. dolayisiyla gidecekseniz tax free ile cok daha ucuza gelir. Bu durumda gidecegiiniz sehirdeki saatciyle 2 hafta oncesinden iletisime gecip, saati getirtmesini istemeniz lazim.

Bayilerden Stuttgart ve K繹lnde bayisi bulunan Brogle maazas覺 modeline g繹re peinde liste fiyat覺ndan %25e kadar indirim yap覺yor. Sadece Sinn deil her markada. Bunun d覺覺nda firmalar覺n kendi bayileri hi癟bir yerde indirim yapm覺yor. Hi癟bir firmada g繹rmedim b繹yle bir ey. lkelerden en ucuzu Japonya, ancak paralel ihracat olduundan garantisiz gibi d羹羹nebilirsiniz. Ayr覺ca fiyatlar 羹zerinden bir de %10 civar覺 TaxFree sunuyorlar. Bu arada TaxFreede 繹yle bir olay var: TaxFree al覺nca mal覺 羹lkeden 癟覺karm覺 oluyorsun ancak gidecein 羹lkeye giriini de yapman gerekiyor yasal olarak. Yani T羹rkiyeye d繹n羹nce KDV 繹deyip kay覺t ettirmek gerekiyor. Buna kimse dikkat etmiyor ama polis durdursa ve bildirmedin dese hem vergi hem de ceza 繹demek durumunda kal覺n覺yor. Bunu 繹rnein Almanya 癟ok s覺k uygulamaya balad覺. Bu nedenle 繹zellikle havaliman覺nda saati ya da herhangi baka bir al覺veriinizi g繹stere g繹stere sak覺n ge癟meyin. Ge癟enlerde bir saat, bir de Louis Vuitton ayakkab覺 torbas覺yla ta覺n覺rken polis durdurup ceza kesti Almanyada. Dikkat etmekte fayda var :)
Dediginiz gibi bayiler sirket politikasi olarak indirim yapamadiklarini uzulerek belirtiyorlar. Maksimum yuzde 5 indirim soz konusu. Belirttiginiz magazada Sinn satiliyor mu yada getirtiyorlar mi, merak ettim, e posta yoluyla bir sorayim.

Tax free olarak verginin tamamini alabilmek artik mumkun gorunuyor. Yakin zamanda bir saat alacagim, sonuclari paylasirim.

SM-F936B cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
kekremsi

Kay覺t: 26 Oca 2011, 21:43

Re: Yurt D覺覺nda Hangi lkeden Al覺m Avantajl覺

Mesaj muratcan87 » 18 Nis 2024, 14:23

kekremsi yazd覺:
muratcan87 yazd覺:
kekremsi yazd覺:Bagdat caddesindeki abt saate de ugramistim. Bazi modeller var, nakitte bir miktar da indirim yapiyor anladigim kadariyla. Ancak yine de almanya liste fiyatina yaklasiyor. Almanyadan tax free aldiginizda TR ye gore yuzde 20 lik bir indirim soz konusu. Sadece saat almaya gidilmez belki, ama zaten is vs. dolayisiyla gidecekseniz tax free ile cok daha ucuza gelir. Bu durumda gidecegiiniz sehirdeki saatciyle 2 hafta oncesinden iletisime gecip, saati getirtmesini istemeniz lazim.

Bayilerden Stuttgart ve K繹lnde bayisi bulunan Brogle maazas覺 modeline g繹re peinde liste fiyat覺ndan %25e kadar indirim yap覺yor. Sadece Sinn deil her markada. Bunun d覺覺nda firmalar覺n kendi bayileri hi癟bir yerde indirim yapm覺yor. Hi癟bir firmada g繹rmedim b繹yle bir ey. lkelerden en ucuzu Japonya, ancak paralel ihracat olduundan garantisiz gibi d羹羹nebilirsiniz. Ayr覺ca fiyatlar 羹zerinden bir de %10 civar覺 TaxFree sunuyorlar. Bu arada TaxFreede 繹yle bir olay var: TaxFree al覺nca mal覺 羹lkeden 癟覺karm覺 oluyorsun ancak gidecein 羹lkeye giriini de yapman gerekiyor yasal olarak. Yani T羹rkiyeye d繹n羹nce KDV 繹deyip kay覺t ettirmek gerekiyor. Buna kimse dikkat etmiyor ama polis durdursa ve bildirmedin dese hem vergi hem de ceza 繹demek durumunda kal覺n覺yor. Bunu 繹rnein Almanya 癟ok s覺k uygulamaya balad覺. Bu nedenle 繹zellikle havaliman覺nda saati ya da herhangi baka bir al覺veriinizi g繹stere g繹stere sak覺n ge癟meyin. Ge癟enlerde bir saat, bir de Louis Vuitton ayakkab覺 torbas覺yla ta覺n覺rken polis durdurup ceza kesti Almanyada. Dikkat etmekte fayda var :)
Dediginiz gibi bayiler sirket politikasi olarak indirim yapamadiklarini uzulerek belirtiyorlar. Maksimum yuzde 5 indirim soz konusu. Belirttiginiz magazada Sinn satiliyor mu yada getirtiyorlar mi, merak ettim, e posta yoluyla bir sorayim.

Tax free olarak verginin tamamini alabilmek artik mumkun gorunuyor. Yakin zamanda bir saat alacagim, sonuclari paylasirim.

SM-F936B cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

襤sterseniz Whatsapp hizmeti de oluyor Brogle'nin. Ben baya覺 memnun kald覺m kendilerinden. Bildiim kadar覺yla Sinn satm覺yorlar ama getirtebilirler elbette. TaxFree'nin tamam覺n覺 almak i癟in arac覺 firma olmamas覺 laz覺m diye biliyorum ben. Baz覺 firmalar kendileri bu ii hallediyor ve Planet, Global Blue gibi irketlerle 癟al覺m覺yor. Ancak yasal mevzuatta yine TaxFree'si al覺nm覺 mal 羹lkeden 癟覺kar覺lm覺 mal oluyor. Sonra onu ikamet ettiiniz 羹lkeye g羹mr羹k giriiyle sokman覺z laz覺m. Yoksa arada kalm覺 oluyor ve sorumlusu siz oluyorsunuz. Buna Almanya d覺覺nda takan pek 羹lke olmuyor. Bat覺l覺 羹lkeler 癟ok y羹kl羹 mal girilerinde s覺k覺nt覺 癟覺kar覺yorlar genelde. ABD ve 襤ngiltere'ye mesela Hindistan tatilinden 3 kilo alt覺n tak覺yla gelen insanlar var :lol: Bu gibi durumlarda yakalarlarsa ac覺m覺yorlar.
Kullan覺c覺 avatar覺
muratcan87

Kay覺t: 17 Tem 2017, 14:20

nceki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Ahbob, BigCrown, Eterna, hakannn, mrmataraci, Mtn ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners