TSF yelerine zel 襤ndirimli Sat覺l覺k Oris Modellerini 襤ncelemek 襤癟in T覺klay覺n覺z

Seiko SKNM97 Hakk覺nda

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko SKNM97 Hakk覺nda

Mesaj furkanydn » 14 ub 2021, 19:05

Merhaba herkese iyi forumlar.
SNAF52P1 4 seneden fazlad覺r bu modeli kullan覺yorum, ilk saatimdir. SNAF52P1 ile bi saat tutkusu balad覺, asl覺nda ilk saatimi ald覺覺mdan beri SARB017 modelinde hep g繹z羹m var. O kadar b羹t癟em olmad覺覺 i癟in denk getiripte alamad覺m bir t羹rl羹. u s覺ra SNKM97 veya SNKP27 modelini almay覺 d羹羹n羹yorum. Sizce bu model nas覺ld覺r, al覺n覺r m覺? Saatler hakk覺nda 癟ok bilgim olmad覺覺ndan dolay覺 sizlere dan覺mak istedim. Teekk羹rler imdiden.
Kullan覺c覺 avatar覺
furkanydn

Kay覺t: 14 ub 2021, 18:54

Re: Seiko SKNM97 Hakk覺nda

Mesaj hknmtn » 16 ub 2021, 00:44

Merhaba. Bahsettiiniz modellerin Seiko5 lerden farkl覺 kadran覺nda 5 yazmamas覺. Seiko5'ler bunlardan daha ucuz ve daha 癟ok model se癟enei var. Bu iki modelde eski modellere ithafen 羹retilmi Re-craft serisi. Ben bu saatlerin eski modellerini de biliyorum. Bu saatlerden 癟ok daha g羹zeller. Bir ka癟 y羹z lira daha art覺 yaparak yeni Seiko5 srpe ya da srpd modellerine de bir bak覺n. 4R mekanizma alm覺 olursunuz. Tasar覺m olarak bu saatleri beendiyseniz elbette al覺nabilir.
Kullan覺c覺 avatar覺
hknmtn

Kay覺t: 24 Au 2018, 23:47

Mesaj sabrican » 18 ub 2021, 13:23

merhaba benim bi seiko saatim var ama modelini 繹renemedim yard覺mc覺 olabilirmisiniz?
Kullan覺c覺 avatar覺
sabrican

Kay覺t: 18 ub 2021, 13:16

Mesaj hknmtn » 18 ub 2021, 15:35

sabrican yazd覺:merhaba benim bi seiko saatim var ama modelini 繹renemedim yard覺mc覺 olabilirmisiniz?

Merhaba. Saatin arkas覺nda bir kod vard覺r. Onu google yaz覺p biraz ar覺t覺rma yaparsan覺z bulabilirsiniz. rnein una benzer bir kod: 7S26-0480 Bataki 4 hane mekanizman覺n kalibresi, sondaki 4 hane modeli i癟indir.
Kullan覺c覺 avatar覺
hknmtn

Mesaj mstfduz » 19 ub 2021, 09:51

The seiko serial number decoder isimli bir siteden 繹renebilirsiniz.Resim

SM-J701F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
mstfduz

Kay覺t: 26 Oca 2018, 00:45

Mesaj hknmtn » 19 ub 2021, 23:18

mstfduz yazd覺:The seiko serial number decoder isimli bir siteden 繹renebilirsiniz.Resim

G羹zel site. Buradan modeli deil sadece yap覺m y覺l覺na ilikin bilgiler veriyor. Siteyi beendim bir ka癟 seiko5' ime bakt覺m bilgilendirici bir site 羹retim y覺llar覺 konusunda.
Kullan覺c覺 avatar覺
hknmtn

Mesaj mstfduz » 20 ub 2021, 14:38

hknmtn yazd覺:
mstfduz yazd覺:The seiko serial number decoder isimli bir siteden 繹renebilirsiniz.Resim

G羹zel site. Buradan modeli deil sadece yap覺m y覺l覺na ilikin bilgiler veriyor. Siteyi beendim bir ka癟 seiko5' ime bakt覺m bilgilendirici bir site 羹retim y覺llar覺 konusunda.
Hakl覺s覺n, eksik bilgi vermiim.繹zellikle vintage seiko lar覺n 羹retim y覺l覺n覺 繹renebiliyoruz bu siteden.yeni 羹retim seiko saatler 癟覺kmayabilir.

Kullan覺c覺 avatar覺
mstfduz

Kay覺t: 26 Oca 2018, 00:45

Mesaj furkanydn » 23 ub 2021, 13:31

hknmtn yazd覺:Merhaba. Bahsettiiniz modellerin Seiko5 lerden farkl覺 kadran覺nda 5 yazmamas覺. Seiko5'ler bunlardan daha ucuz ve daha 癟ok model se癟enei var. Bu iki modelde eski modellere ithafen 羹retilmi Re-craft serisi. Ben bu saatlerin eski modellerini de biliyorum. Bu saatlerden 癟ok daha g羹zeller. Bir ka癟 y羹z lira daha art覺 yaparak yeni Seiko5 srpe ya da srpd modellerine de bir bak覺n. 4R mekanizma alm覺 olursunuz. Tasar覺m olarak bu saatleri beendiyseniz elbette al覺nabilir.

ok teekk羹r ederim. SNKM97 modelini sat覺n ald覺m. Eski 羹retimlerini bilmiyorum fakat bulmakta kolay olmaz san覺r覺m. Seiko SARB017'nin yenilenmi hali olan SPB121J'yi kefettim. SARB017 zaten en beendiim saatlerden birisiydi. Siz SPR serisi diyince SPRD53K modeli g繹z羹me 癟arpt覺 ve bir benzeri olarak SPRA21K1. Bir sonraki alaca覺m saat bunlardan birisi olabilir. Mekanizmalar覺 arat覺r覺p 繹reniyorum u s覺ra. rendik癟e daha k覺ymetli oluyorlar benim i癟in.
Kullan覺c覺 avatar覺
furkanydn

Kay覺t: 14 ub 2021, 18:54

Mesaj hknmtn » 23 ub 2021, 15:14

furkanydn yazd覺:
hknmtn yazd覺:Merhaba. Bahsettiiniz modellerin Seiko5 lerden farkl覺 kadran覺nda 5 yazmamas覺. Seiko5'ler bunlardan daha ucuz ve daha 癟ok model se癟enei var. Bu iki modelde eski modellere ithafen 羹retilmi Re-craft serisi. Ben bu saatlerin eski modellerini de biliyorum. Bu saatlerden 癟ok daha g羹zeller. Bir ka癟 y羹z lira daha art覺 yaparak yeni Seiko5 srpe ya da srpd modellerine de bir bak覺n. 4R mekanizma alm覺 olursunuz. Tasar覺m olarak bu saatleri beendiyseniz elbette al覺nabilir.

ok teekk羹r ederim. SNKM97 modelini sat覺n ald覺m. Eski 羹retimlerini bilmiyorum fakat bulmakta kolay olmaz san覺r覺m. Seiko SARB017'nin yenilenmi hali olan SPB121J'yi kefettim. SARB017 zaten en beendiim saatlerden birisiydi. Siz SPR serisi diyince SPRD53K modeli g繹z羹me 癟arpt覺 ve bir benzeri olarak SPRA21K1. Bir sonraki alaca覺m saat bunlardan birisi olabilir. Mekanizmalar覺 arat覺r覺p 繹reniyorum u s覺ra. rendik癟e daha k覺ymetli oluyorlar benim i癟in.

Saatiniz hay覺rl覺 olsun. Hepimiz bir eyler 繹reniyor ve farkl覺 saatler, mekanizmalar deniyoruz. Sonu olmayan bir tutku bizimkisi. Bilgilendik癟e, 繹rendik癟e de daha 癟ok keyif al覺yoruz san覺r覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
hknmtn

Mesaj muratabatlI » 23 ub 2021, 15:45

furkanydn yazd覺:

Hay覺rl覺 olsun iyi zamanlar覺n覺z覺 g繹stersin
Kullan覺c覺 avatar覺
muratabatlI

Kay覺t: 02 Eki 2016, 09:20

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 21 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners