TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Bilek ├Âl├ž├╝s├╝ne g├Âre saat se├žimi

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Bilek ├Âl├ž├╝s├╝ne g├Âre saat se├žimi

Mesaj Passenger » 22 May 2020, 22:30

Merhaba,

17,5 cm bilek i├žin 42 - 43 mm kasa ├žapl─▒ saatler uygun mudur? Yoksa 44 mm kasa ├žap─▒na ├ž─▒kmak m─▒ gerekir? Modadan ba─č─▒ms─▒z olarak estetik ve yak─▒┼č─▒p yak─▒┼čmamas─▒na g├Âre de─čerlendirmenizi alabilir miyim? Te┼čekk├╝r ederim. ─░yi forumlar.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Passenger

Kay─▒t: 04 A─ču 2017, 20:39

Re: Bilek ├Âl├ž├╝s├╝ne g├Âre saat se├žimi

Mesaj BoluluBatuhan » 23 May 2020, 02:27

Kal─▒nl─▒k ve luglar aras─▒ uzunluk da ├Ânemli bi etken olsa da bence 42 43├╝n ├╝st├╝ne ├ž─▒kmay─▒n 40-43 aras─▒ saatler bile─činizde gayet g├╝zel duracakt─▒r.

F3111 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
BoluluBatuhan

Kay─▒t: 31 Mar 2020, 21:23

Mesaj ozmo » 23 May 2020, 11:12

merhaba, bile─čim 17 cm geni┼čli─činde, seiko srp 777 saatim var. 45 mm ├žap geni┼čli─či, saatin ┼čekli sebebi ile kolumda abart─▒ durmuyor, ama daha geni┼č bir saati yak─▒┼čt─▒ramam diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozmo

Kay─▒t: 20 Kas 2011, 02:57

Mesaj smhhhh » 23 May 2020, 16:31

merhaba, 17 cm bile─čim. 36-38 aras─▒ ideal. daha fazlas─▒n─▒n iyi durmad─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.

:champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
smhhhh

Kay─▒t: 06 Mar 2013, 18:32

Mesaj Passenger » 23 May 2020, 16:49

36 - 38 mm de ├žok k├╝├ž├╝k de─čil midir?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Passenger

Mesaj HknDrsn » 23 May 2020, 17:05

En fazla 40 mm ve lug to lug 49 alt─▒nda olsun. Seikonun Srp ve Skx serileri ├žap olarak b├╝y├╝k olsalar da lug to lug yan─▒lm─▒yorsam 46 yada 47mm civar─▒yd─▒ o y├╝zden kolda s─▒r─▒tm─▒yor. Ama ayn─▒ ┼čeyi Hamilton i├žin s├Âylemem 42 mm ├žap saatlarinde lug to lug 50 mm ├╝zerindedir. Benimde bile─čim 17 cm denedim ve iyi durmad─▒─č─▒n─▒ g├Ârd├╝m. ├ľnce alaca─č─▒n─▒z Marka modeli belirleyip burada payla┼č─▒rsan─▒z forumdaki arkada┼člar─▒m─▒zda fikirlerini beyan edeceklerdir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
HknDrsn

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 13 Oca 2014, 15:27

Mesaj hknmtn » 23 May 2020, 19:02

Merhaba benim de bile─čim ayn─▒ ├Âl├ž├╝lerde ve 36-40mm aras─▒ ideal bence.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hknmtn

Kay─▒t: 24 A─ču 2018, 23:47

Mesaj syndrome23 » 23 May 2020, 19:06

Selamlar hocam ├Âl├ž├╝m de yakla┼č─▒k ayn─▒, 38-44 aras─▒ saatler kulland─▒m/denedim bug├╝ne kadar ├žok k├Ât├╝ durmad─▒ genel olarak. Ancak ideal ├Âl├ž├╝n├╝n 39-40 civar─▒ oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
syndrome23

Kay─▒t: 07 Eki 2019, 22:47

Mesaj smhhhh » 23 May 2020, 21:00

Passenger yazd─▒:36 - 38 mm de ├žok k├╝├ž├╝k de─čil midir?

benim d├╝┼č├╝ncem k├╝├ž├╝k de─čil ideal. maks 40mm 'ye kadar ├ž─▒k─▒labilir. tabii zevk i┼či biraz. 50mm de takabilirsiniz. fakat beni 40mm'den fazlas─▒ ├žok rahats─▒z ediyor. sevmiyorum b├╝y├╝k saat. :geek:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
smhhhh

Kay─▒t: 06 Mar 2013, 18:32

Mesaj SeiKinetic » 23 May 2020, 21:07

17,5 cm bilek i├žin ideal ├Âl├ž├╝n├╝n ben de 38mm civar─▒ oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. Lug to lug ├Âl├ž├╝leri ve tabii ki saatin modeli ├žok daha ├Ânemli. ├ľrne─čin @KKaraku┼č'un Omega Dynamic'i gibi luglardan bas─▒k bir model veya dikd├Ârtgen kasal─▒ bir model ise, t├╝m yazd─▒klar─▒m─▒z havada kalacakt─▒r. Ancak, standart yuvarlak ve abart─▒l─▒ ya da pilotlarda oldu─ču gibi iri tepeli saatleri hari├ž tutarsak(malum ├žap ├Âl├ž├╝m├╝nde genelde tepe de dahil edilir), 17,5cm bile─čin kald─▒rabilece─či maks. geni┼člik 40-41mm, lug-to-lug ise 48mm diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Benzer bilek ├Âl├ž├╝lerinde birisi olarak, luglar─▒n ├žok daha ├Ânemli etken oldu─čunu g├Ârd├╝m. Baz─▒ 37-38'lerde luglar d─▒┼čar─▒ ta┼č─▒p saati emanet g├Âsterirken, Sub gibi k─▒sa luglar─▒ olan modellerin daha oturakl─▒ bir g├Âr├╝nt├╝ verdi─čini belirtmem gerekir.
Tutto ha una maniera.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeiKinetic

Kay─▒t: 08 Tem 2016, 10:14

Mesaj Passenger » 23 May 2020, 22:46

Bilek geni┼čli─čini 18 cm kabul edersek, Tissot Seastar ve Orient Kamasu i├žin de─čerlendirebilir misiniz? Bu saatleri ├žok be─čeniyorum ancak boyut konusu kafam─▒ kar─▒┼čt─▒r─▒yor. Tissot 43 mm Orient ise 42 mm kasa ├žap─▒na sahip idi yan─▒lm─▒yorsam. Tekrardan herkese te┼čekk├╝r ederim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Passenger

Mesaj BoluluBatuhan » 24 May 2020, 00:35

Passenger yazd─▒:Bilek geni┼čli─čini 18 cm kabul edersek, Tissot Seastar ve Orient Kamasu i├žin de─čerlendirebilir misiniz? Bu saatleri ├žok be─čeniyorum ancak boyut konusu kafam─▒ kar─▒┼čt─▒r─▒yor. Tissot 43 mm Orient ise 42 mm kasa ├žap─▒na sahip idi yan─▒lm─▒yorsam. Tekrardan herkese te┼čekk├╝r ederim.
Orient kamasu 42cm ├žap─▒nda fakat luglar aras─▒ uzakl─▒─č─▒ k─▒sa yakla┼č─▒k 46 47 mm o y├╝zden rahat├ža kullanabilece─činizi d├╝┼č├╝n├╝yorum, tissot hakk─▒nda ise bir fikrim yok.

F3111 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
BoluluBatuhan

Kay─▒t: 31 Mar 2020, 21:23

Sonraki

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 6 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners