TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Saat zevkinde de─či┼čim

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saat zevkinde de─či┼čim

Mesaj mbs1905 » 14 Oca 2020, 16:47

Ben de b├╝y├╝k saatlerimi hep elden ├ž─▒kard─▒m. Son olarak 39mm Longines Conquest ald─▒m ve konfor olarak ├žok memnun kald─▒m. Benim i├žin ideal ├Âl├ž├╝ dress i├žin 39-40mm diver ve pilotta ise 41-42mm oldu. Koleksiyondaki en b├╝y├╝k saatim TSF Oris ama onuda ├žok seviyorum. Saatte k├╝├ž├╝k ├žapl─▒ modellerin yeniden moda olmas─▒ndan dolay─▒ mutluyum a├ž─▒k├žas─▒.
Burak
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mbs1905

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 11 Oca 2019, 21:48

Mesaj samuray » 14 Oca 2020, 17:45

42 mm ├╝zeri b├╝t├╝n saatler Norve├žli bal─▒k├ž─▒lar─▒n, Arnold gibi badicilerin bile─činde g├╝zel durur. ─░nsan gibi insanlarda max 42 ha g├Ârsel olarak d├╝zg├╝n olsun derseniz max 39 40.

Yukardaki arkada┼č─▒n bile─čindeki Rolex bence g├╝zel durmu┼č hi├žde ufak de─čil tam ideali bile─čine.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
samuray

Kay─▒t: 08 Nis 2017, 22:04

Mesaj canzdmr » 14 Oca 2020, 18:16

42 ustu bana da manasiz geliyor ancak bence onemli olan captan ziyade kalinlik ve dolayisiyla agirlik.

Chrono saatlerde ve ozelligi cok olan modellerde kalinliga bagli agirlik cok rahatsiz ediyor insani.

Benim saat zevkimde de bilekteki rahatlik on planda olmaya basladi.

Smp300 u alirken cok severek ve isteyerek almistim. Boyut olarak cok idealdi ancak tam bir gun gecirince bilegimde bir agirlik hissediyordum.

Sonrasinda aldigim Moonwatch 42mm olmasina ragmen cok daha konforlu ve hafifti.

Ayni sekilde kullandigim 40.5mm lik Aquaracer da gayet keyifli ve hafif geliyor.

Anliyorum ki benim icin ideal olcu 40-42 arasi ama ince ve hafif olmasi sartiyla.

Zamanla oncelikler degisiyor kesinlikle...

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
canzdmr

Ya┼č: 32
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2018, 13:28

Mesaj therapeute » 14 Oca 2020, 20:15

RolexÔÇÖin ; OP36 - OP39 ; serilerini ├žok ba┼čar─▒l─▒.

Her ikisinden de farkl─▒ kadranlar─▒ deneme ┼čans─▒m oldu. 36siyah─▒ ├žok ┼č─▒k.

39ExplorerÔÇÖda robust ama ince yap─▒s─▒yla dikkate de─čer bir se├ženek.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
therapeute

Kay─▒t: 06 Haz 2016, 11:33

Mesaj Umutt » 14 Oca 2020, 22:28

Dress saatlerde 38 mm - 41 mm nin ideal aral─▒k oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. Ayr─▒ca saatin g├Âmle─čin alt─▒nda kalmas─▒ da elzem bence. Datejust gibi spesifik modellerde, selektif yakla┼č─▒p 36 mm e kadar s─▒n─▒rlar─▒ zorlayabilirim ama bu ├Âl├ž├╝n├╝n alt─▒ ince say─▒labilecek bileklerime ra─čmen bana hitap etmiyor.

Tool watch larda ise 40-43 mm nin ideal aral─▒k oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. Mesela Pilotlarda, bu ├Âl├ž├╝ler benim g├Âz├╝m├╝ yormak bir yana bence daha dengeli hale getiriyor. Keza bir ├žok chrono da da ├Âyle.

Saat kasalar─▒nda bir k├╝├ž├╝lme trendinde oldu─ču ┼č├╝phesiz do─čru. Ama ben, buradaki baz aral─▒─č─▒n 36 - 45 oldu─ču kanaatindeyim. Yani zaman, mekan ve model ba─č─▒ms─▒z olarak, erkek bile─či i├žin 36 mm alt─▒ saatleri undersized ve 45 mm ├╝zeri saatleri oversized buluyorum. Tabi ki benim subjektif g├Âr├╝┼č├╝m.

LYA-L09 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Umutt

Kay─▒t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj madeinswiss » 14 Oca 2020, 23:06

35-40 mm aras─▒ uygundur diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Bende 2 tane var biri 35 di─čeri 40 mm.

Redmi Note 7 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
madeinswiss

Kay─▒t: 21 Ara 2019, 22:20

Mesaj bumega » 15 Oca 2020, 01:36

Bende bu degisimin etkisinde kaldim. 45 mm saatleri gonderip 41 e gectim ve cok rahat ettim. Tabi bahsedildigi gibi cap kadar etkili birde saatin kalinligi var. Saat inceldikcede konforu artiyor. Sanirim bu ara trend yine 36-41 mm arasina kaydi. Yakinda 38 mm ve 39 mm leri deneyimleyecegim. Bakalim onlarla ilgili gorusum ne olacak.

SM-G950F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
bumega

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 04 Eyl 2017, 00:11

Mesaj Boagrius » 15 Oca 2020, 18:24

Ben de 40 mm alt─▒ saatlere burun k─▒v─▒r─▒yordum, hatta 46 mm bile kullanm─▒┼čt─▒m. ┼×imdi 36 mm ile ├žok mutlu mesudum :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Boagrius

Kay─▒t: 16 A─ču 2019, 03:35

Mesaj Cruciatus » 15 Oca 2020, 18:52

Konu biraz ÔÇťideal saat ├Âl├ž├╝s├╝ ne olmal─▒ÔÇŁya evrilmi┼č gibi.. o da konu┼čulabilir elbette. Ancak benim merak etti─čim ┼čey, ben mi maymun i┼čtahl─▒l─▒k yap─▒yorum yoksa bilekte rahat saate al─▒┼č─▒nca, asl─▒nda ├žok severek ald─▒─č─▒n─▒z saatlerden sizin so─čudu─čunuz oldu mu?

├ľte yandan yukar─▒da s├Âylendi─či ├╝zere, moda fark─▒nda olmadan bilin├žalt─▒m─▒za kodlan─▒yor. ┼×uan 40mm ve alt─▒ boyuttaki saatlere d├Ân├╝┼č var. Bu d├Ân├╝┼č, fark─▒nda olmadan zevklerimizi etkileyip sahte bir be─čenmeme durumu mu yarat─▒yor?

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cruciatus

Kay─▒t: 18 Oca 2017, 13:49

Mesaj eyimen » 15 Oca 2020, 19:43

Evet, rahata al─▒┼č─▒nca ben b├╝y├╝k saatlerden so─čudum. Ama hem rahatl─▒k hem de g├Âr├╝nt├╝ a├ž─▒s─▒ndan. Bilek ├žap─▒m 17 cm ve Sub bile g├Âz├╝me b├╝y├╝k geliyor art─▒k. Hele onun ├╝zeri, duvar saati :lol:
Bile─čimin ├žap─▒n─▒ da dikkate alarak bana g├Âre ideal aral─▒k 36-39 mm :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eyimen

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 13 Tem 2015, 22:54

├ľncekiSonraki

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 17 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners