Saat zevkinde değişim

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saat zevkinde değişim

Mesaj Mandos » 14 Oca 2020, 16:15

İdeal boyut kesinlikle 38-40. Tşort giyerken sorun yok ama gömlek giyerken eziyete dönüşüyor.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj hb8 » 14 Oca 2020, 16:40

Daha önce 40 ideal diyordum ama şimdi -saatine göre değişmekle birlikte- 36 ile 39 arası boyutların daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hb8

Mesaj mbs1905 » 14 Oca 2020, 16:47

Ben de büyük saatlerimi hep elden çıkardım. Son olarak 39mm Longines Conquest aldım ve konfor olarak çok memnun kaldım. Benim için ideal ölçü dress için 39-40mm diver ve pilotta ise 41-42mm oldu. Koleksiyondaki en büyük saatim TSF Oris ama onuda çok seviyorum. Saatte küçük çaplı modellerin yeniden moda olmasından dolayı mutluyum açıkçası.
Burak
Kullanıcı avatarı
mbs1905

Mesaj samuray » 14 Oca 2020, 17:45

42 mm üzeri bütün saatler Norveçli balıkçıların, Arnold gibi badicilerin bileğinde güzel durur. İnsan gibi insanlarda max 42 ha görsel olarak düzgün olsun derseniz max 39 40.

Yukardaki arkadaşın bileğindeki Rolex bence güzel durmuş hiçde ufak değil tam ideali bileğine.
Kullanıcı avatarı
samuray

Mesaj canzdmr » 14 Oca 2020, 18:16

42 ustu bana da manasiz geliyor ancak bence onemli olan captan ziyade kalinlik ve dolayisiyla agirlik.

Chrono saatlerde ve ozelligi cok olan modellerde kalinliga bagli agirlik cok rahatsiz ediyor insani.

Benim saat zevkimde de bilekteki rahatlik on planda olmaya basladi.

Smp300 u alirken cok severek ve isteyerek almistim. Boyut olarak cok idealdi ancak tam bir gun gecirince bilegimde bir agirlik hissediyordum.

Sonrasinda aldigim Moonwatch 42mm olmasina ragmen cok daha konforlu ve hafifti.

Ayni sekilde kullandigim 40.5mm lik Aquaracer da gayet keyifli ve hafif geliyor.

Anliyorum ki benim icin ideal olcu 40-42 arasi ama ince ve hafif olmasi sartiyla.

Zamanla oncelikler degisiyor kesinlikle...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
canzdmr

Mesaj therapeute » 14 Oca 2020, 20:15

Rolex’in ; OP36 - OP39 ; serilerini çok başarılı.

Her ikisinden de farklı kadranları deneme şansım oldu. 36siyahı çok şık.

39Explorer’da robust ama ince yapısıyla dikkate değer bir seçenek.
Kullanıcı avatarı
therapeute

Mesaj Umutt » 14 Oca 2020, 22:28

Dress saatlerde 38 mm - 41 mm nin ideal aralık olduğunu düşünüyorum. Ayrıca saatin gömleğin altında kalması da elzem bence. Datejust gibi spesifik modellerde, selektif yaklaşıp 36 mm e kadar sınırları zorlayabilirim ama bu ölçünün altı ince sayılabilecek bileklerime rağmen bana hitap etmiyor.

Tool watch larda ise 40-43 mm nin ideal aralık olduğunu düşünüyorum. Mesela Pilotlarda, bu ölçüler benim gözümü yormak bir yana bence daha dengeli hale getiriyor. Keza bir çok chrono da da öyle.

Saat kasalarında bir küçülme trendinde olduğu şüphesiz doğru. Ama ben, buradaki baz aralığın 36 - 45 olduğu kanaatindeyim. Yani zaman, mekan ve model bağımsız olarak, erkek bileği için 36 mm altı saatleri undersized ve 45 mm üzeri saatleri oversized buluyorum. Tabi ki benim subjektif görüşüm.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj madeinswiss » 14 Oca 2020, 23:06

35-40 mm arası uygundur diye düşünüyorum. Bende 2 tane var biri 35 diğeri 40 mm.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
madeinswiss

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners