Rolex'in ─░lgin├ž Hatas─▒ !

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex'in ─░lgin├ž Hatas─▒ !

Mesaj matadormax » 15 Nis 2019, 18:29

Hayat─▒m boyunca hep Rolex'in m├╝kemmel saatler ├╝retti─čini ve asla hata bulunamayaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝rd├╝m. Y─▒k─▒ld─▒m resmen :shock: :)

Siz de izleyin hak vereceksiniz:

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
matadormax

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 14 Ara 2015, 01:28

Re: Rolex'in ─░lgin├ž Hatas─▒ !

Mesaj sieger » 15 Nis 2019, 18:33

O kadar da dert edilecek bir sey de degil yahu, acikcasi ben bunu tercih ederdim, fiyati direk 10 katina cikardi :D ama bu kanal nedense, paso rolex kotu, omega cok iyi diye video yapip duruyor. Gecen tudor videosu var, rolexi gecti, rolex agliyor flan diyordu, bi anlasam sebebini.
explorer ftw
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sieger

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj eyimen » 15 Nis 2019, 18:39

Bu iyiymi┼č :lol:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eyimen

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj Ankthas » 15 Nis 2019, 19:07

sieger yazd─▒:O kadar da dert edilecek bir sey de degil yahu, acikcasi ben bunu tercih ederdim, fiyati direk 10 katina cikardi :D ama bu kanal nedense, paso rolex kotu, omega cok iyi diye video yapip duruyor. Gecen tudor videosu var, rolexi gecti, rolex agliyor flan diyordu, bi anlasam sebebini.

G├╝zel bir anekdotmu┼č. Ben ├Âzel olarak Rolex'e ├žakt─▒klar─▒n─▒ pek d├╝┼č├╝nm├╝yorum ├ž├╝nk├╝ adamlar youtube reveiew kanal─▒ olmaktan ├Ânce 2. el saat sat─▒c─▒s─▒ ve muhtemelen en ├žok kar getiren saatleri de Rolex'lerdir. Zaten a├ž─▒klamaya da koymu┼č hemen "Shop now for Rolex watches" diye. Sadece bir videolar─▒nda Milgaus'a d├╝nyan─▒n en k├Ât├╝ saati demi┼člerdi onda da baya lin├ž yemi┼člerdi zaten. Ama genel olarak bu aralar herkesde bir Omega ├Âvelim modas─▒ var, he haks─▒z da de─čiller ama di─čer markalar─▒ g├Âmmeden yapmak laz─▒m.
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj Emirr » 15 Nis 2019, 22:29

Ahhh Watchfinder ah.

─░nan─▒n bu videoyu ba┼čkas─▒ yapsayd─▒ ger├žekten b├Âyle bir ┼čey olabilece─čine inanabilirdim. Ger├žekten de olabilir. Fakat bu ge├žen y─▒l Richemont grubu taraf─▒ndan sat─▒n al─▒nan bir manip├╝lasyon ├žukurundan ├ž─▒k─▒nca pek ciddiye alas─▒m gelmiyor. Adamlar bir ┼čekilde y├Ânlendirme yapmak i├žin ├Âzel i├žerik ├╝retiyorlar resmen. Rolex'e ├žatarken Rolex fiyatlar─▒nda ├ž─▒tay─▒ s├╝rekli bir yukar─▒ ta┼č─▒yan da kendileri. Ke┼čke b├Âyle iddaal─▒ konu┼čmalarla "ders" ├ž─▒karmak yerine, o saatin ger├žekten de ├Âyle ├╝retildi─čine dair bir kan─▒t g├Âsterselermi┼č.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Emirr

Ya┼č: 25
Kay─▒t: 10 May 2016, 18:26

Mesaj Brera » 16 Nis 2019, 00:09

Emirr yazd─▒:Ahhh Watchfinder ah.

─░nan─▒n bu videoyu ba┼čkas─▒ yapsayd─▒ ger├žekten b├Âyle bir ┼čey olabilece─čine inanabilirdim. Ger├žekten de olabilir. Fakat bu ge├žen y─▒l Richemont grubu taraf─▒ndan sat─▒n al─▒nan bir manip├╝lasyon ├žukurundan ├ž─▒k─▒nca pek ciddiye alas─▒m gelmiyor. Adamlar bir ┼čekilde y├Ânlendirme yapmak i├žin ├Âzel i├žerik ├╝retiyorlar resmen. Rolex'e ├žatarken Rolex fiyatlar─▒nda ├ž─▒tay─▒ s├╝rekli bir yukar─▒ ta┼č─▒yan da kendileri. Ke┼čke b├Âyle iddaal─▒ konu┼čmalarla "ders" ├ž─▒karmak yerine, o saatin ger├žekten de ├Âyle ├╝retildi─čine dair bir kan─▒t g├Âsterselermi┼č.

Videonun kendisinden daha iyi bir kan─▒t g├Âremedim ┼čahsen ben. Bu fikri ilk defa sizden duyuyorum. Youtube'da baz─▒lar─▒ aftermarket ile de yap─▒lm─▒┼č olabilece─čini s├Âylemi┼č ├ž├╝nk├╝ Air King'deki 3-6-9 kadran giri┼čleri ayn─▒ tipmi┼č. Richemont'u ├žok rahats─▒z etse sat─▒┼č─▒n─▒ yapt─▒rmazlard─▒ bence ki pazar─▒ bu kadar g├╝├žl├╝ olan bir markadan sat─▒┼č taraf─▒ndan yararlanmamas─▒ ahmakl─▒k olur. ┼×irketlerin bizim gibi duygusal bakabilece─čini hi├ž sanm─▒yorum, finansal tablolardaki kar-zarar onlar─▒ ilgilendirir, Rolex'i karalamak de─čil...

Rolex'in kalite kontrol├╝nde s─▒k─▒nt─▒ ya┼čad─▒─č─▒ kesin, bu kadar talepte bir problem ├ž─▒k─▒yor i┼čte. ├ľrne─čin ortal─▒k GMT-Master II'nin ikinci zaman dilimi kolundaki boya hatalar─▒yla dolu, herkes biliyor. Bu kanal─▒n di─čer markalar─▒ kar┼č─▒la┼čt─▒rd─▒─č─▒ videolar─▒nda ka─č─▒t ├╝zerindeki verileri, fiyatlar─▒ kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒yor; karar vermek bize ait ve bu muhakemeyi biz veriyoruz sonu├žta. Basit bir video ile manip├╝lasyona gelmemeliyiz zaten. :)

Bana sorarsan─▒z Rolex'in t├╝keticideki alg─▒s─▒ inan─▒lmaz. Tart─▒┼č─▒lacak bir marka de─čil zaten ama bence son zamanlarda hype olmaya ba┼člad─▒ art─▒k.
"The sky has never been the limit. We are our own limits."
instagram: breralfisti / Okan
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Brera

Ya┼č: 23
Kay─▒t: 10 May 2012, 13:49

Mesaj matadormax » 16 Nis 2019, 08:18

┼×ahsen Rolex gibi m├╝kemmelli─či ve sorunsuzlu─čuyla ├Âv├╝nen bir markan─▒n kalite kontrol├╝nden b├Âyle bir hatan─▒n ge├žmi┼č olmas─▒ kabul edilemez. Bir├žok markada bu ya┼čanabilirdi ama bir PP, bir Rolex'de olmaz-olamaz.

Hype konusundaysa, son 1 y─▒lda Batman'in 9 bin dolardan 14 bine y├╝kselmesi ve bunun gibi Hulk, ├želik daytonalar gibi bir├žok modelinde ayn─▒ durumun ya┼čanmas─▒ markan─▒n gidi┼čat─▒ i├žin olumlu gibi g├Âz├╝kse de kullan─▒c─▒ g├Âz├╝nde g├╝ven zedeleyici ve markadan so─čutucu bir etmen.

Tabi konu hype ise, ├želik PP Nautilus mavi kadran'dan daha hype bir saat olamaz. Ama PP'nin fiyat politikas─▒ hep buydu, saatlerin fiyat band─▒ hep y├╝ksekti bu y├╝zden insanlar tepki g├Âstermiyor.

Mesela Omega ne yap─▒yor, saatlerini teknoloji bombard─▒man─▒yla doyurup yeni modellerini y├╝ksek fiyatlarla sat─▒┼ča sunuyor. Bu da tepki ├žekmiyor ├ž├╝nk├╝ ├╝r├╝n ayn─▒ ├╝r├╝n de─čil, bir├žok yenilik ve geli┼čtirme var. (in-house calibreleri, co-axial, seramik i├žine zirkonyum liquidmetal dolgu, ├žift AR ultra clear bombe cam, hafif titanyum grade 5 ala┼č─▒m veya ultra hafif ve ├žizilmez seramik kasalar, vb.)

├ľzellikle yeni diver 300m serisiyle Omega'n─▒n ├Âv├╝lmesi de gayet normal. Adamlar ger├žekten horoloji ad─▒na g├╝zel i┼čler ├ž─▒kart─▒yor, geli┼čen teknolojiyi ├╝r├╝nlerine yans─▒t─▒yor. Rolex ise, konservatif kabu─čundan bir t├╝rl├╝ ├ž─▒kam─▒yor...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
matadormax

Mesaj sieger » 16 Nis 2019, 09:39

Ankthas yazd─▒:
sieger yazd─▒:O kadar da dert edilecek bir sey de degil yahu, acikcasi ben bunu tercih ederdim, fiyati direk 10 katina cikardi :D ama bu kanal nedense, paso rolex kotu, omega cok iyi diye video yapip duruyor. Gecen tudor videosu var, rolexi gecti, rolex agliyor flan diyordu, bi anlasam sebebini.

G├╝zel bir anekdotmu┼č. Ben ├Âzel olarak Rolex'e ├žakt─▒klar─▒n─▒ pek d├╝┼č├╝nm├╝yorum ├ž├╝nk├╝ adamlar youtube reveiew kanal─▒ olmaktan ├Ânce 2. el saat sat─▒c─▒s─▒ ve muhtemelen en ├žok kar getiren saatleri de Rolex'lerdir. Zaten a├ž─▒klamaya da koymu┼č hemen "Shop now for Rolex watches" diye. Sadece bir videolar─▒nda Milgaus'a d├╝nyan─▒n en k├Ât├╝ saati demi┼člerdi onda da baya lin├ž yemi┼člerdi zaten. Ama genel olarak bu aralar herkesde bir Omega ├Âvelim modas─▒ var, he haks─▒z da de─čiller ama di─čer markalar─▒ g├Âmmeden yapmak laz─▒m.

Aynen Deniz hocam, hele o video.. Hani insaf yahu diyorsun izlerken, tamam omega onlar icin en iyidir, ki teknik anlamda bunu kesin diyebilmek de zor, ama niye yerersin ki, ben de diyeyim patek aldim, kolumu duvara carptm durdu, tamiri icin 30bin dolar istediler, en kotu saat bu.. Neyse iste bazi videolarini zevkle izliyor olsam da, bu ara cok kinliyim bu tavirlarindan oturu.
explorer ftw
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sieger

Mesaj Ufkynl » 16 Nis 2019, 14:19

Bahsi ge├žen kanal─▒ ben de takip ediyorum ve incelemelerini ├žok ba┼čar─▒l─▒ bukuyorum. ├ťst kalite ├žekimleri var g├Ârd├╝─č├╝m en sa─člam g├Âr├╝nt├╝ kalitesi bu kanalda. Kadrana yapt─▒klar─▒ zoom lara hayran hayran bak─▒yorum :D
Rolex bu hatay─▒ yapar m─▒ yapmaz mi bilemem fakat rolexseverler e g├Âre rolex neylerse g├╝zel eyliyor :D

SM-G930F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ufkynl

Kay─▒t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj MertYe » 16 Nis 2019, 14:25

Ankthas yazd─▒:... 2. el saat sat─▒c─▒s─▒ ve muhtemelen en ├žok kar getiren saatleri de Rolex'lerdir. Zaten a├ž─▒klamaya da koymu┼č hemen "Shop now for Rolex watches" diye...

Yanl─▒┼č anlamazsan─▒z ┼ču k─▒sma ufak bir parantez a├žmak istiyorum.

Totalde bakt─▒─č─▒m─▒z zaman en ├žok para kazand─▒klar─▒ marka Rolex olabilir bunuda emin olarak s├Âylemiyorum ama benim 2. El sekt├Âr├╝nde g├Ârd├╝─č├╝m hadise ├Âzellikle sub, gmt gibi modellerde di─čer markalara g├Âre ├žok c├╝zzi paralar kazan─▒yorlar. Bir nevi VW Polo, jetta misali piyasas─▒ belli esnafta al─▒p satarken 300-400 dolar gibi paralar ancak kazan─▒yorlar ├žok uygun denk gelmedi─či s├╝rece. Genelde bu tip firmalar s├╝rekli sirk├╝lasyon i├žerisinde oldu─ču i├žin pepsi al─▒p kenara atay─▒m de─čerlenir gibi bir mant─▒klar─▒ yoktur muhtemelen.

├ľzellikle 2. El saat al─▒┼č veri┼či yap─▒pta m├╝mk├╝n mertebe Rolex almamaya ├žal─▒┼čan esnaflar bile var. Genelde 2. El saat├žiler verdikleri saatlerde 1 y─▒l gibi mekanizma garantiside vermeye ├žal─▒┼č─▒yorlar. Adam Rolex'i ald─▒ 300-500 dolar kar edip satt─▒ en ufak bir s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒karsa zaten bu paray─▒ tamir ve par├ža i├žin harcamak durumunda kalabilir. Onun yerine takasta 750 dolara bir Tag Heuer al─▒p gerekirse 1 ay bekleyip 1250-1500 dolara vermek daha ├žok i┼člerine geliyor baz─▒ noktalarda. Veya bu videodaki adamlar─▒n al─▒p satt─▒─č─▒ tourbillon bir saat muhtemelen onlara 20 tane Rolex'ten kazanacaklar─▒ paray─▒ bir kalemde kazand─▒r─▒yordur.

SM-G955F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MertYe

Ya┼č: 25
Kay─▒t: 14 A─ču 2014, 19:13

Mesaj matadormax » 16 Nis 2019, 14:48

Rolex art─▒k tekni─če a─č─▒rl─▒k vermeli en ba┼čta ┼ču ├žift tarafl─▒ AR coating olay─▒na girmeli kendini geli┼čtirmeli ve ┼ču sub-gmt'deki orant─▒s─▒z boynuz yap─▒s─▒n─▒ b─▒rakmal─▒; tam anlam─▒yla tasar─▒m b├╝t├╝nl├╝─č├╝ yok saatte. Mesle─čim tasar─▒mc─▒l─▒k oldu─čundand─▒r belki ama daytona d─▒┼č─▒nda m├╝kemmel bir tasar─▒m─▒ yok bu markan─▒n. Ama daytona'ya a┼č─▒─č─▒m, bence gelmi┼č ge├žmi┼č en m├╝kemmel spor saat tasar─▒mlardan biri. Devam─▒nda da AP ROO ve PP Nautilus gelir bana g├Âre. Rolex'i ├žok seviyor fakat yanl─▒┼č g├Ârd├╝─č├╝m yanlar─▒n─▒ da ele┼čtiriyorum. Bu videodaki hatan─▒n affedilecek bir yan─▒ da yok bence, tam bir fiyasko.

Ba┼čl─▒kta hi├ž g├Ârsel yok, biraz hareket gelsin: Bu videodan sonra g├╝nl├╝k olarak takt─▒─č─▒m 116500LN off...
Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
matadormax

Mesaj sieger » 16 Nis 2019, 15:06

matadormax yazd─▒:Rolex art─▒k tekni─če a─č─▒rl─▒k vermeli en ba┼čta ┼ču ├žift tarafl─▒ AR coating olay─▒na girmeli kendini geli┼čtirmeli ve ┼ču sub-gmt'deki orant─▒s─▒z boynuz yap─▒s─▒n─▒ b─▒rakmal─▒; tam anlam─▒yla tasar─▒m b├╝t├╝nl├╝─č├╝ yok saatte. Mesle─čim tasar─▒mc─▒l─▒k oldu─čundand─▒r belki ama daytona d─▒┼č─▒nda m├╝kemmel bir tasar─▒m─▒ yok bu markan─▒n. Ama daytona'ya a┼č─▒─č─▒m, bence gelmi┼č ge├žmi┼č en m├╝kemmel spor saat tasar─▒mlardan biri. Devam─▒nda da AP ROO ve PP Nautilus gelir bana g├Âre. Rolex'i ├žok seviyor fakat yanl─▒┼č g├Ârd├╝─č├╝m yanlar─▒n─▒ da ele┼čtiriyorum. Bu videodaki hatan─▒n affedilecek bir yan─▒ da yok bence, tam bir fiyasko.

Ba┼čl─▒kta hi├ž g├Ârsel yok, biraz hareket gelsin: Bu videodan sonra g├╝nl├╝k olarak takt─▒─č─▒m 116500LN off...
Resim

sevgin o kadar azaldiysa direk alalim elinden ustad :) bu arada ne tasarimi? Ben de mimarim!
explorer ftw
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sieger

Sonraki

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 24 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners