baselworld 2019. tudor, rolex

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: baselworld 2019. tudor, rolex

Mesaj anywhere » 20 Mar 2019, 20:28

39mm Black Bay GMT başka bahara kaldı demek :(
Kullanıcı avatarı
anywhere

Mesaj Caner1983 » 20 Mar 2019, 20:40

Rolex dj 36 ların oyster bilezik ve kadran renk seçeneği olacak mı???( bir sorum da kalınlıkta incelme olmuş mu?)
Alacakmıyım artık ben bile inanmıyorum ama
Yeni 3235 mekanizması ile oyster bileZik mavi kadran seçeneğide olursa ciddi ciddi düşüneceğim
Resim
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Caner1983 » 21 Mar 2019, 07:34

Ve sonunda eski 36 mm lerdeki index arkasındaki saçma sapan bölünmüş kısım gitmiş :thumbup:
Resim
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Umutt » 21 Mar 2019, 07:53

Ln serileri (Gmt master II siyah, two tone ve full gold) üretimden kalkmış. Batman, jübile bilezikle devam ediyor. Gmt de bicolor bezelli modellere hasret iken, şimdi serinin bir anlamda basic modelleri oldular. Muhtemelen bu modellerin bulunabilirliği artacaktır. Başta siyah gmt olmak üzere, fiyatların ikincil piyasa da agresif bir şekilde artacağına da şüphe yok sanırım.

Ln serisinin muhtemelen 4-5 yıl sonra, yeni mekanizma ile birlikte geri dönmesini bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj afl » 21 Mar 2019, 10:22

debra yazdı:Patek, rolex ve tudor koskocaman bir hayal kırıklığı. Hele tudor ne yapmış öyle

Katılıyor ve artırıyorum :champ: tüm Basel fiyasko. Zaten genel olarak son 5-6 yıldır bir horolojik kabızlık mevcuttu, bu yıl zirve oldu.
Basel fuarı aksesuar, yedek parçacılara hitap etmeye devam etsin.
Patek Rolex ve Tudor a gelirsek, Patek büyük balon, Tudor da zırvalamış ki son yıllarda düzgün yenilikler yapan nadir markalardandı. Rolex ise büyük hayal kırıklığı. Batman'ı jübileyle vermek alaya girer ki Rolex topiğinde batikanak ince ince dokundurmuş zaten.
Bir de yeni mekanizma var tabi. Eski mekanizmadan şikayeti olan duymadım. Yeni mekanizmalar ise patlamaya başladı bile ve hem yurtiçi hem yurtdışı bir kaç şey duydum bile. Rolex israrla en güçlü olduğu bu yanı (robust mechanisms) törpülüyor. Mühendisliğin ilk kuralı yerle yeksan oldu. " bozulmadıysa oynama"
Eskisinden kötü ama daha pahalı ve çirkin Rolex almak isterseniz buyrun sizi 5 yıllık bekleme listesine alalım :D Nereden tutsanız elinizde kalıyor. Histeri kriziyle bu saatleri beğendim zannedip listelere yazılanları hayretle izliyorum.
Bir zamanlar Nomos'u keşfedilmemiş hazine olarak görürdüm artık keşfedildi :D Son birkaç yıldır aynı şeyi Sinn ve Montblanc için tekrar ediyorum. Ve tabii ki değeri bilinmeyen ama fiyatının çok çok üstünde bir ürün sunan Longines.
Tabi daha üst segmentlerde de de buna benzer fiyaskolar ve hazineler var ama o başka topiğin konusu olsun.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Ankthas » 21 Mar 2019, 11:15

Tudor gerçek bir hayal kırıklığı oldu bütün saat camiası için. AP'nin SIHH 2019'da yaşadığı tarzda bir lince uğruyor şu an. Tudor'un tek yapması gereken geçen sene çıkan ve çok beğenilen BB 58'i seri yapıp diğer renk alternatiflerini ve yine geçen sene çok beğenilen GMT versiyonunu eklemekti. Pelagos'ta ufak bir revizyona gidip gene 39mm alternatifi getirip belki oysterflex tarzı güzel bir kauçuk kayış ile güzel bir yenilik olurdu. BB 36'ya da jubile ve belki bir date fonksiyonu eklenebilirdi bilemiyorum, two tone hiç olmamış bu saate.

Yalnız Nomos da iki senedir göze hiç hitap etmeyen bence basbayağı çirkin yeni modeller çıkarıyor:

Resim

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj afl » 21 Mar 2019, 11:36

Ankthas yazdı:Yalnız Nomos da iki senedir göze hiç hitap etmeyen bence basbayağı çirkin yeni modeller çıkarıyor

Katılıyorum, Nomos da araziye uymuş :D
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj slhgzl » 21 Mar 2019, 11:42

Nomosun yeni çıkan modellerini hiç beğenmedim. Autobahn modelini de öyle. Nomosa yeni bilezikleri hiç yakıştıramadım.Aynı şekilde kadran dizaynları da hiç hoşuma gitmedi.Rolexi nasıl çelik bileziksiz olarak düşünemiyorsam nomosu da deri kayışsız düşünemiyorum.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 244 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners