Güzel forumumuzda saat satışları

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Güzel forumumuzda saat satışları

Mesaj gozdentunay » 18 Ara 2018, 21:29

Ankthas yazdı:"Zor bir dönemden geçiyorum", "Ekonomik sıkıntı içindeyim", "Yakınlarımdan borç alıp saatinizi alıcam" gibi cümleler kurup 250 TL için pazarlık yaptıktan tam 2 hafta sonra Grand Seiko almak da baya ilginç oluyor mesela. Herhalde o iki haftada piyango çıktı arkadaşa. Tebrik ederim öyle olduysa :champ:

Arkadaşlar böyle basit şeyler için kendinizi alçaltmaya, durup dururken yalan söylemeye ne gerek var? Siz her işinizi böyle mi yapıyorsunuz? Alıcı ve satıcı illaki ortak bir paydada buluşmak zorunda değil. Siz alacağınız saate verebileceğiniz maksimum fiyatı söylersiniz, "bu saat için benim ayırabileceğim bütçe budur" dersiniz. Kısaca "bu saat bu kadar etmese de benden ancak bu kadar çalışır bu saate" diyebilirsiniz. Satıcı "tamam bu kadar kafi, benim için de uygundur" derse ne ala, alışveriş gerçekleşir. "Yok bu fiyat benim için düşük bu fiyata satmak istemiyorum" derse de sağlık olsun, alışveriş olmayıverir. En azından arada bir saygı kalır. Böyle kendinizi rezil etmeyin boş yere.

Deniz bey bizde sizle bir pazarlık yaptık yazılarınızı okudum eğer bu lafınız şahsıma ise tesssüf ederım “yok kendini alçaltmak” “ yok yalan söylemek felan” laflarını size hiç yakıştırmadım .Bu forumda elimden geldiğince sattığım saatlerde insanlara yardımcı oldum .Alırkende pazarlık yaptım .evet ben değil herkes zor bir süreçten geçiyor bir şirket sahibiyim gün gelıyor 5 lira oluyor gün gelıyor ödemelerimizi tahsil edıoruz 20 liramız oluyor sonuçta hepimiz ticaret yapıyoruz dün batabiliriz bugun çıkabilirz. Sizin benimle ne kadar bir alışverişiniz olduda beni yüzlerce üyesi olan forumda böyle itham etme hakkını kendinizde görebiliyorsunuz???? Çok merakınızı celbettiyse sizi ben bi aydınlatayım.Hayır bana piyango keşke çıksada şurda birine çekiliş yapsak ama çıkmadı Omega Moonwatch ve Tag heuer Monaco saatimi satıp yatırım amaçlı grand seiko aldım.Lütfen haddinizi bilin!! Benle ilgili bir sıkıntınız var ise burdan değil sizde numaram var siteminizi lütfen özelden bildirin.Burdaki insanlarada gelir gider dengesini,ticari adımlarını açıklatmak zorunda kalmayın..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj gozdentunay » 18 Ara 2018, 21:38

Bu forumda zaman zaman benden saat alıp 2 katına satan, öğrenciyim ağbi deyip ucuza saat alan ,hatta bazısı gercekten öğrenci olan (helal hoş olsun) insanlar oldu.İstediği parayı veremediğimiz zaman sanki elinde tek üretilen saat kendisininmiş gibi havaya giren ama hala saatini aylardır satamayan arkadaşlarıda gördük Bizim yeterli nakitimiz olmadıgı zaman ama çok istediğimiz bir saatin düştüğü zamanlardada ciddi pazarlık yaptığımız insanlarda oldu ..Özetle insanız ve bin türlü hal var hayatta kimin ne başına geleceği bilinmez .O yüzden lütfen biraz birbirimize anlayışlı olup etik çizgileri koruyalım.Bi sıkıntımız varsa şahsın kendisiyle görüşün. Şu fani hayatta bir zevkimiz bu hobimiz var ondanda soğumayalım soğutmayalım..Beni forumdan tanıyanlar kimseyle tartışmaya girmediği ve buna özen gösterdiğim bilir ,Bu yazım genel bir yazı herhangi bir şahsı hedef almadım,kırdıklarım olduysada şimdiden özür dilerim

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj Ankthas » 18 Ara 2018, 22:08

Valla benim yazım da gayet geneldi Tarık Bey. Forumda kimin ne olduğunu bilelim, ona göre alışveriş yapalım diye herkese açık yazdım. Şimdi ben sizin sözlerinize kanıp, ekonomik olarak zor durumda olduğunuza inansam ve saati 250 lira ucuza size bıraksam(ki sizin ilk baştaki teklfiniz çok daha düşüktü borç alıp bu fiyata çıktığınız söylemiştiniz), ertesi hafta sizin Grand Seiko aldığınızı görsem kendimi keriz gibi hissetmez miydim, kazıklandığımı düşünmez miydim?

Sizin yaptığınız pazarlık değil ki, insanların duygularına oynayıp ucuza mal koparmaya çalışmak. Daha selam vermeden lafa zaten ekonomik kriz vs diye başladınız, orada bir kıllandım. Sonra geçmiş mesajlarınıza gidip sizin koleksiyonu da gördüm, o zaman anladım anyayı konyayı. Ben sizinle münakaşa başlatmak istemedim fakat başkaları da yanılmasın, böyle boş sözlere kanmasın istedim bu yüzden buraya taşıdım. Neyse zaten kabul ediyorsunuz yaptığınızı, mesajları koymaya gerek yok diye düşünüyorum.

Dediğim gibi maksadım forumu bilgilendirmek, başkalarının zarar görmesini engellemek, daha fazla uzatmanın anlamı yok, saygı çerçevesi içinde noktayı koyalım.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj gozdentunay » 18 Ara 2018, 22:18

Ankthas yazdı:Valla benim yazım da gayet geneldi Tarık Bey. Forumda kimin ne olduğunu bilelim, ona göre alışveriş yapalım diye herkese açık yazdım. Şimdi ben sizin sözlerinize kanıp, ekonomik olarak zor durumda olduğunuza inansam ve saati 250 lira ucuza size bıraksam(ki sizin ilk baştaki teklfiniz çok daha düşüktü borç alıp bu fiyata çıktığınız söylemiştiniz), ertesi hafta sizin Grand Seiko aldığınızı görsem kendimi keriz gibi hissetmez miydim, kazıklandığımı düşünmez miydim?

Sizin yaptığınız pazarlık değil ki, insanların duygularına oynayıp ucuza mal koparmaya çalışmak. Daha selam vermeden lafa zaten ekonomik kriz vs diye başladınız, orada bir kıllandım. Sonra geçmiş mesajlarınıza gidip sizin koleksiyonu da gördüm, o zaman anladım anyayı konyayı. Ben sizinle münakaşa başlatmak istemedim fakat başkaları da yanılmasın, böyle boş sözlere kanmasın istedim bu yüzden buraya taşıdım. Neyse zaten kabul ediyorsunuz yaptığınızı, mesajları koymaya gerek yok diye düşünüyorum.

Dediğim gibi maksadım forumu bilgilendirmek, başkalarının zarar görmesini engellemek, daha fazla uzatmanın anlamı yok, saygı çerçevesi içinde noktayı koyalım.

Sizin yazınız hiç öyle genel felan değil direk şahşımaydı hiç bence kıvırmayın net olun!! Madem bi ideanız var arkasında durun.. siz benim yazdıklarımızı okumayıp sanki saati satıp kazıklanmış bir edada konusuyorsunuz hala ? Benim arşivim olabilir çoğunu satmış olabilirim ayrıca böyle içinizde bir sıkıntı varsa bana yazabilirdiniz “forumu bilgilendirme kisvesi “ altında siz neyi savunuyorsunuz? Deniz bey benim 80 e yakın saatim vardı şimdi 8 e düştü sizce neden ? Herhalde tutabilecek gücüm olsaydı 2600 tlik saatiniz için sizle pazarlık yapmazdım dimi? WhatsApp mesajınıza bakarsınız “Eskiden olsa Normalde verdiğiniz rakamı hiç uzatmadan alırdım emin olun” gibide eski mali gücümüzün olmadığınıda dürüst bi şekılde anlattım .Forumu beni hedef gösterip bilgilendirme ukalalığının yetkisini size kim verdi?

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj Ankthas » 18 Ara 2018, 22:21

Ben daha fazla bir şey yazmayacağım, bilgilendirmemi yaptım, takdir forumun...
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj gozdentunay » 18 Ara 2018, 22:23

Ne güzel bir dünya banada forumda yanlış yapan oldu ucuza saat almak isteyen pahalı fiata saat satmak isteyen,iyi o zaman herkese danışmadan sormadan burda yazalım.Ben bişeyi kabul etmıyorum Deniz bey sizi kandırdığımı kabul etsem burda net bi şekilde karşınıza cıkmaz susar otururdum.Madem bana böyle anlamsız bir kin besleyip hedef gösterdiniz o zaman arasaydımız bende size “insan gibi” doğrusunu anlatsaydım.

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj gozdentunay » 18 Ara 2018, 22:26

Ankthas yazdı:Ben daha fazla bir şey yazmayacağım, bilgilendirmemi yaptım, takdir forumun...

Valla ben bişey yazmadım tesadüf okuyup gördüm.Zaten böyle bir tartışmayla şu forumuda meşgul edip bunları konuştuğumuza inanamıyorum.Ben bu forumda kimseyle tartışmaya girmedim özellikle sakındım sakınan göze çöp batarmış sağolun siz ilk oldunuz mutlu olun.Ben konuyu kapattım..Forumun taktiri neyse odur gerekirse 2 yıllık üyeliğimi sırf bu nedensiz yargılamadan dolayı silerim.Herkese saygılarımı sunuyorum İyi akşamlar

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj manil » 18 Ara 2018, 23:07

Ortam gerildi.

Sent from my E6633 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot], therapeute ve 106 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners