Güzel forumumuzda saat satışları

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Güzel forumumuzda saat satışları

Mesaj gozdentunay » 22 Eyl 2018, 00:09

eraslani yazdı:Fiyatı satıcının belirlediği gibi bir yanılsamaya düşmüşüz sanırım.Bir alış verişin gerçekleşmesi için,bir alıcının teklif edilen fiyatı kabul etmesi ve ödeme yapması gerekmiyor mu?
Bir diğer husus ise ,forum ortamında saat satmak isteyenlerin amacı genel itibariyle başka bir saat satın almak.Dolayısıyla satış yapıldığı andan itibaren kendisi de bir alıcı olacak.Alacağı saatte fiyat artışı gerçekleşiyorsa, sattığında da gerçekleşmesinde bir sorun yok bence.

+1[emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj gkarinca » 22 Eyl 2018, 00:31

kilimanjaro yazdı:Serbest piyasa falan tabi haklısınız ama şuna ne dersiniz ? hepimizin olduğu gibi benimde buradan çok iyi görüştüğüm arkadaşlarım var.Örneğin Anıl , hakanefe , Sinan , Berkan, Emrah ...liste uzar gider.Bunlardan biri saatini satışa çıkarsa ve bende desem ki bana yüzde 30 ucuza verin.Asla kırmayıp verirler.Ben bu aldığım saati birkaç ay sonra hemde forumda yüzde 30 fazlasına satışa çıkarsam doğru mu olur ? ister dolar ,Euro ister TL fark etmez.

Adam gibi adam adam Askin abi :champ:

Kullanıcı avatarı
gkarinca

Mesaj hlkshnr » 22 Eyl 2018, 00:50

Kur nedeni ile makul artışları normal buluyorum ben. Ama devam eden ilanda örnek 10.000 iken 13000 ile günceldir demek bence çirkin onun yerine ilan kapatılıp yeni ilan açılmalı eğer forumda yasak değil ise.

Forumun satış sistemi bence kaliteli insanların çoğunluğundan ötürü gayet iyi çalışıyor ama ödemenin yapılacağı son anda ortadan kaybolan mahlukları ve 700 tl belirlediğiniz saate 250 teklif edenleri saymazsak.

Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj gozdentunay » 22 Eyl 2018, 00:57

Pardayan yazdı:
schavelle yazdı:Ben de forumda yeni sayılırım.
Takip ettiğim kadarıyla bazı saatler açılışları yapıldıktan hemen sonra satılıyor.
Hatta bazı saatler el değiştirip tekrar açılışı yapılıp tekrar satışa çıkıyor.
Ben de bunların arkasındaki sebebi merak etmiyor değilim. Yani bu kadar araştırmacı, bilgili, tecrübeli forumdaşlar saati alıp hemen ardından pişman mı oluyorlar ya da denemeden mi alıyorlar da sonradan kendilerine olmadığını anlıyorlar?
Peki bu arada zarar mı ediyorlar?

Biz buna saat virüsü hastalığı diyelim. Devamlı saat alma ihtiyacı hissettiren bir virüs. Beğenip alıyorsunuz birde bakıyorsunuz elinizde benzer kadranlı veya fonksiyonlu 3-5 saat var. Hadi ya deyip satıyorsunuz. Veya forumdaşınız bir saati uygun fiyata satıyor. ( O arada dolar falan fırlamış saatlere zam gelmiş. ) O tip bir saate ihtiyacınız olmadığı halde aman fiyat güzel kaçırmayayım deyip alıyorsunuz. Aynen indirim günlerinde 50 tane ayakkabısı çantası falan olup "aman büyük indirimde kaçırmayayım" deyip aynı model 51. çantayı, ayakkabıyı almak gibi.
İşte öyle bir şey... :roll:

+1

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj tgrbtly » 22 Eyl 2018, 01:49

hlkshnr yazdı:Kur nedeni ile makul artışları normal buluyorum ben. Ama devam eden ilanda örnek 10.000 iken 13000 ile günceldir demek bence çirkin onun yerine ilan kapatılıp yeni ilan açılmalı eğer forumda yasak değil ise.

Forumun satış sistemi bence kaliteli insanların çoğunluğundan ötürü gayet iyi çalışıyor ama ödemenin yapılacağı son anda ortadan kaybolan mahlukları ve 700 tl belirlediğiniz saate 250 teklif edenleri saymazsak.

+1 :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tgrbtly

Mesaj sezcany » 22 Eyl 2018, 12:26

Sayın Arkadaşlarım güzel konu başlığı olmuş. Forumda aktif kullanıcı olarak yeniyim, ancak takip ediyordum. yazılanları özetlemek gerekirse.
1. Serbest piyasa alan ve satan razı ise sorun yok.
2. Saat meraklıları yeni alacakları saate bütçe oluşturmak için satış yapıyor.
3. Hobisini ticarete dökmek isteyenler var
4. Saatlerle duygusal bağ kuranlar fazla fiyat isteyebiliyor.
5. dolar artışını fırsata dönüştürmeye çalışanlar var.

Kalabalık bir forum topluluğu ve bunların tamamı hayat kadar gerçek. Hiçbiri için kimseyi suçlayamayız. Ama ne var ki 'ETİK' diye birşey var ve hobi sahibi seçici insanlar buradada devreye giriyor ve art niyetli kişileri kendilerinden uzak tutuyorlar. 'Yumruk yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış' misali forum öncesi kendimi zevkli sanıyordum, ancak burada dolaştıkça çok daha zevki ve hayattan keyif alan insanları gördüm bu benim vizyonumu bakış açımı estetik anlayışımı geliştirdi.

Bu keyiften mahrum kalıp küçük menfaatler peşinde koşacak insanlar olacaktır. Keynes demişti sanırsam 'bırakınız yapsınlar'
Doğal seleksiyon içinde kendiliklerinden yok olacaklardır. 50 yıllık hayat bana şunu öğretti.

Never try to teach to pig to a sing, you waste your time and annoys the pig.
(Asla bir domuza şarkı söylemeyi öğretmeye kalkışmayın, bu hem zaman kaybı olur hemde domuzun canı sıkılır)
Kullanıcı avatarı
sezcany

Mesaj eraslani » 22 Eyl 2018, 18:06

sezcany yazdı:Keynes demişti sanırsam 'bırakınız yapsınlar'

Adam Smith :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj sezcany » 25 Eyl 2018, 14:52

eraslani yazdı:
sezcany yazdı:Keynes demişti sanırsam 'bırakınız yapsınlar'

Adam Smith :thumbup:

Teşekkürler hep karıştırırım zaten :(
Kullanıcı avatarı
sezcany

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 88 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners