SEIKO, ORIENT ve TISSOT Kol Saati Bilgi ve ├ľneri

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: SEIKO, ORIENT ve TISSOT Kol Saati Bilgi ve ├ľneri

Mesaj Ankthas » 12 A─ču 2017 16:24

Amazon'dan da alabilirsiniz fakat Longisland'dan daha pahal─▒ya geliyor gibi g├Âz├╝k├╝yor. Gene de her t├╝rl├╝ T├╝rkiye fiyatlar─▒n─▒n ├žok alt─▒nda:

https://www.amazon.com/dp/B01N45HWRM/ref=swr_wa_2_ses

Bir de Tissot Le Locle serisine bakman─▒z─▒ tavsiye ederim. Be─čendi─činiz saatlere benziyor:

http://urun.n11.com/moda11/tissot-le-locle-powermatic-erkek-kol-saati-t0064071603300-P170927710?cid=604001&gclid=CjwKCAjwzrrMBRByEiwArXcw245IcMxkj8i8RDbs-BJZGXtoEGt8KIXclFO0n6BNHp4EuTSI88eB4xoCNJcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bambino'dan daha pahal─▒ ama ETA mekanizma kullan─▒yor ve Swiss Made bir saat. Powermatic 80 olanlar─▒ da 80 saat g├╝├ž rezervi sunuyor. Birka├ž g├Âmlek ├╝st bir saat Bambino'ya g├Âre. ─░ki saat de kendi fiyat skalalar─▒n─▒n bence en iyi dress saatleri. B├╝t├ženize ve ki┼čisel zevkinize g├Âre istedi─činiz modeli alabilirsiniz.

┼×imdi akl─▒ma gelen ba┼čka bir alternatif de Citizen:

https://www.longislandwatch.com/Citizen_NH8350_59A_Watch_p/nh8350-59a.htm
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 28
Kay─▒t: 09 May 2017 19:29

Bilgi ve Tasar─▒m Konusu ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Mesaj delimustafa » 12 A─ču 2017 16:42

Ankthas yazd─▒:Amazon'dan da alabilirsiniz fakat Longisland'dan daha pahal─▒ya geliyor gibi g├Âz├╝k├╝yor. Gene de her t├╝rl├╝ T├╝rkiye fiyatlar─▒n─▒n ├žok alt─▒nda:

https://www.amazon.com/dp/B01N45HWRM/ref=swr_wa_2_ses

Bir de Tissot Le Locle serisine bakman─▒z─▒ tavsiye ederim. Be─čendi─činiz saatlere benziyor:

http://urun.n11.com/moda11/tissot-le-locle-powermatic-erkek-kol-saati-t0064071603300-P170927710?cid=604001&gclid=CjwKCAjwzrrMBRByEiwArXcw245IcMxkj8i8RDbs-BJZGXtoEGt8KIXclFO0n6BNHp4EuTSI88eB4xoCNJcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bambino'dan daha pahal─▒ ama ETA mekanizma kullan─▒yor ve Swiss Made bir saat. Powermatic 80 olanlar─▒ da 80 saat g├╝├ž rezervi sunuyor. Birka├ž g├Âmlek ├╝st bir saat Bambino'ya g├Âre. ─░ki saat de kendi fiyat skalalar─▒n─▒n bence en iyi dress saatleri. B├╝t├ženize ve ki┼čisel zevkinize g├Âre istedi─činiz modeli alabilirsiniz.

┼×imdi akl─▒ma gelen ba┼čka bir alternatif de Citizen:

https://www.longislandwatch.com/Citizen_NH8350_59A_Watch_p/nh8350-59a.htm

Tissot'a a┼č─▒k oldum.Son zamanlarda Tissot'un kalitesine dair ├žok ┼čey duydum i┼čittim.Se├žimimi Tissot y├Ân├╝nde yapt─▒m.┼×imdi gelelim onu en ucuza nas─▒l alaca─č─▒ma :D
Sirkeci'deki evren saatte iyi bir indirim referans─▒m var.Di─čer ma─čazalar─▒da gezip ├Âyle karar vermeyi d├╝┼č├╝n├╝yorum.Fakat sizin de bu saati nas─▒l ucuza alabilece─čime dair bir fikriniz varsa,fikir ve ├Ânerilerinizi bekliyorum.Yurtd─▒┼č─▒ ile u─čra┼čmamaya karar verdim.Gerisi s─▒k─▒ bir pazarl─▒─ča kald─▒.

Sizce 1400 TL olan liste fiyat─▒ndan 900 TL'ye d├╝┼č├╝rme gibi bir ┼čans─▒m var m─▒ ?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
delimustafa

Ya┼č: 21
Kay─▒t: 11 A─ču 2017 23:19

Mesaj Ankthas » 13 A─ču 2017 03:06

Tissot Swatch grubuna ba─čl─▒ bir saat ├╝reticisidir ve T├╝rkiye'de Swatch grup direkt ├žal─▒┼čt─▒─č─▒ i├žin en uygun fiyata zaten T├╝rkiye'den bulabilirsiniz. Kar┼č─▒la┼čt─▒rma i├žin a┼ča─č─▒da Amazon fiyat─▒n─▒ g├Ârebilirsiniz:

https://www.amazon.com/Tissot-TIST41142333-Analog-Display-Automatic/dp/B000JKSS8M

Muhtemelen 1400 liral─▒k N11 fiyat─▒ da, T├╝rkiye ma─čaza fiyatlar─▒n─▒n alt─▒ndad─▒r. Kald─▒ ki onlar da 1670 TL'den indirdiklerini s├Âyl├╝yolar bu fiyata. Bu y├╝zden 900 liraya ineceklerini pek d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Ama denemekte fayda var tabi ki isteyenin bir y├╝z├╝... :)

Bence Sirkeci saat├žiler ├žar┼č─▒s─▒na gidin, ├Ânce birka├ž saat├žide bu modelin fiyat─▒n─▒ sorun pazarl─▒─č─▒n─▒z─▒ yap─▒n sonra en son tan─▒d─▒k saat├žiye gidip maksimum yapabilece─či indirimi isteyin. Nakit, e─čer m├╝mk├╝nse sizin i├žin, her zaman daha ├žok kap─▒ a├žar unutmay─▒n :)

Bu arada ikinci el d├╝┼č├╝n├╝r m├╝s├╝n├╝z bilmiyorum ama Sahibinden'e bakt─▒m sizin i├žin. A┼ča─č─▒daki ilan─▒ buldum, belirteyim bu normal Le Locle Automatic'lerden yani yeni nesil Powermatic 80 de─čil. B├╝t├╝n ├Âzelliklerini bilmiyorum belki forumdaki arkada┼člar daha iyi a├ž─▒klar ancak bildi─čim kadar─▒yla tek fark Powermatic'lerin 80 saat g├╝├ž rezervi olmas─▒, normal modelleri 40 saat diye hat─▒rl─▒yorum:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-saat-kol-saati-tissot-le-locle-automatic-kol-saati-464256592/detay

Kay─▒┼č d─▒┼č─▒nda pek s─▒k─▒nt─▒s─▒ yokmu┼č gibi duruyor. Ben sizin yerinizde olsam a├ž─▒kcas─▒ Sirkeci'ye gider ├Ânce saati bir kez kolumda g├Âr├╝rd├╝m. Sonra almaya kesin karar verirsem maksimum pazarl─▒kla inebilecekleri en d├╝┼č├╝k fiyata inmelerini isterdim. Hala b├╝t├žemin ├╝zerindeyse bu sefer Sahibinden'deki arkada┼čla konu┼čur saati elden nakitle alaca─č─▒m─▒ ve at─▒yorum 700 TL'ye elden teslim ederse direkt alabilece─čimi falan s├Âyleyip biraz daha a┼ča─č─▒ya ├žekmeye ├žal─▒┼č─▒rd─▒m, oras─▒ size kalm─▒┼č :champ:

Her t├╝rl├╝ ┼čimdiden yeni saatiniz hay─▒rl─▒ olsun. Ald─▒─č─▒n─▒zda l├╝tfen bizi de haberdar edin ve kutu a├ž─▒l─▒┼č─▒n─▒z─▒ ihmal etmeyin :)
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 28
Kay─▒t: 09 May 2017 19:29

Mesaj delimustafa » 13 A─ču 2017 10:55

Ankthas yazd─▒:Tissot Swatch grubuna ba─čl─▒ bir saat ├╝reticisidir ve T├╝rkiye'de Swatch grup direkt ├žal─▒┼čt─▒─č─▒ i├žin en uygun fiyata zaten T├╝rkiye'den bulabilirsiniz. Kar┼č─▒la┼čt─▒rma i├žin a┼ča─č─▒da Amazon fiyat─▒n─▒ g├Ârebilirsiniz:

https://www.amazon.com/Tissot-TIST41142333-Analog-Display-Automatic/dp/B000JKSS8M

Muhtemelen 1400 liral─▒k N11 fiyat─▒ da, T├╝rkiye ma─čaza fiyatlar─▒n─▒n alt─▒ndad─▒r. Kald─▒ ki onlar da 1670 TL'den indirdiklerini s├Âyl├╝yolar bu fiyata. Bu y├╝zden 900 liraya ineceklerini pek d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Ama denemekte fayda var tabi ki isteyenin bir y├╝z├╝... :)

Bence Sirkeci saat├žiler ├žar┼č─▒s─▒na gidin, ├Ânce birka├ž saat├žide bu modelin fiyat─▒n─▒ sorun pazarl─▒─č─▒n─▒z─▒ yap─▒n sonra en son tan─▒d─▒k saat├žiye gidip maksimum yapabilece─či indirimi isteyin. Nakit, e─čer m├╝mk├╝nse sizin i├žin, her zaman daha ├žok kap─▒ a├žar unutmay─▒n :)

Bu arada ikinci el d├╝┼č├╝n├╝r m├╝s├╝n├╝z bilmiyorum ama Sahibinden'e bakt─▒m sizin i├žin. A┼ča─č─▒daki ilan─▒ buldum, belirteyim bu normal Le Locle Automatic'lerden yani yeni nesil Powermatic 80 de─čil. B├╝t├╝n ├Âzelliklerini bilmiyorum belki forumdaki arkada┼člar daha iyi a├ž─▒klar ancak bildi─čim kadar─▒yla tek fark Powermatic'lerin 80 saat g├╝├ž rezervi olmas─▒, normal modelleri 40 saat diye hat─▒rl─▒yorum:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-saat-kol-saati-tissot-le-locle-automatic-kol-saati-464256592/detay

Kay─▒┼č d─▒┼č─▒nda pek s─▒k─▒nt─▒s─▒ yokmu┼č gibi duruyor. Ben sizin yerinizde olsam a├ž─▒kcas─▒ Sirkeci'ye gider ├Ânce saati bir kez kolumda g├Âr├╝rd├╝m. Sonra almaya kesin karar verirsem maksimum pazarl─▒kla inebilecekleri en d├╝┼č├╝k fiyata inmelerini isterdim. Hala b├╝t├žemin ├╝zerindeyse bu sefer Sahibinden'deki arkada┼čla konu┼čur saati elden nakitle alaca─č─▒m─▒ ve at─▒yorum 700 TL'ye elden teslim ederse direkt alabilece─čimi falan s├Âyleyip biraz daha a┼ča─č─▒ya ├žekmeye ├žal─▒┼č─▒rd─▒m, oras─▒ size kalm─▒┼č :champ:

Her t├╝rl├╝ ┼čimdiden yeni saatiniz hay─▒rl─▒ olsun. Ald─▒─č─▒n─▒zda l├╝tfen bizi de haberdar edin ve kutu a├ž─▒l─▒┼č─▒n─▒z─▒ ihmal etmeyin :)

Nakit olarak almay─▒ planl─▒yorum zaten.Saat├žilerin nakit al─▒mlarda %30-40 a varan indirimler yapt─▒klar─▒n─▒ s├Âylemi┼člerdi.Bir de gidece─čim ekstra referansl─▒ bir saat├ži var.
E─čer zorlayabilirsem 1000 liraya d├╝┼čebilir benimde elime 12 g├╝n sonra o kadar para ge├žecek.2. el olarak hi├ž al─▒┼čveri┼č yapmad─▒m.O y├╝zden o plan d─▒┼č─▒nda.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
delimustafa

Mesaj alihoca » 13 A─ču 2017 13:21

Tissot le Locle alacaksan─▒z powermatic olan─▒n─▒ tercih etmenizi tavsiye ederim. Ben d├╝z lr Locle kulland─▒m ve maalesef ne zaman tutmas─▒ndan ne de g├╝├ž rezervinden memnun kald─▒m.
Tempus erit auri pretium!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
alihoca

Kay─▒t: 09 Eki 2016 23:44

Mesaj delimustafa » 13 A─ču 2017 13:40

alihoca yazd─▒:Tissot le Locle alacaksan─▒z powermatic olan─▒n─▒ tercih etmenizi tavsiye ederim. Ben d├╝z lr Locle kulland─▒m ve maalesef ne zaman tutmas─▒ndan ne de g├╝├ž rezervinden memnun kald─▒m.

Powermatic 80'i alaca─č─▒m her hal├╝karda.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
delimustafa

Mesaj fasakasa » 13 A─ču 2017 15:30

Yerinizde olsam Diver bir model bakard─▒m . Bambino ya┼č─▒n─▒z itibariyle a─č─▒r durabilir. Giyim tarz─▒n─▒za gider diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Mavi ya da Pepsi bir mako olabilir mesela ? K─▒yafete g├Âre de kay─▒┼č de─či┼čtirebilirsiniz :thumbup:

Tabi be─čendi─činiz Tissot da ├žok g├╝zel, benim de en ├╝st s─▒radaki hedefim o :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fasakasa

Ya┼č: 24
Kay─▒t: 18 A─ču 2016 20:21

Mesaj delimustafa » 13 A─ču 2017 16:06

fasakasa yazd─▒:Yerinizde olsam Diver bir model bakard─▒m . Bambino ya┼č─▒n─▒z itibariyle a─č─▒r durabilir. Giyim tarz─▒n─▒za gider diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Mavi ya da Pepsi bir mako olabilir mesela ? K─▒yafete g├Âre de kay─▒┼č de─či┼čtirebilirsiniz :thumbup:

Tabi be─čendi─činiz Tissot da ├žok g├╝zel, benim de en ├╝st s─▒radaki hedefim o :)

Bu benim minimum 7-8 senelik saatim olacak.Daha ├Ânce takt─▒─č─▒m saatlerden ├žok farkl─▒.Ger├žekten heyecanl─▒y─▒m o konuda :D
Mako fena durmasa da ben sade saatlerden ho┼čland─▒─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.Su ile fazla aram olmad─▒─č─▒ndan diver saatler hakk─▒nda hi├ž bilgim yok.Denize girerken ├ž─▒kart─▒r─▒m b├╝y├╝k ihtimalle ''k─▒ymetlimiss'' 'i :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
delimustafa

Mesaj fasakasa » 14 A─ču 2017 11:54

delimustafa yazd─▒:
fasakasa yazd─▒:Yerinizde olsam Diver bir model bakard─▒m . Bambino ya┼č─▒n─▒z itibariyle a─č─▒r durabilir. Giyim tarz─▒n─▒za gider diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Mavi ya da Pepsi bir mako olabilir mesela ? K─▒yafete g├Âre de kay─▒┼č de─či┼čtirebilirsiniz :thumbup:

Bu benim minimum 7-8 senelik saatim olacak.Daha ├Ânce takt─▒─č─▒m saatlerden ├žok farkl─▒.Ger├žekten heyecanl─▒y─▒m o konuda :D
Mako fena durmasa da ben sade saatlerden ho┼čland─▒─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.Su ile fazla aram olmad─▒─č─▒ndan diver saatler hakk─▒nda hi├ž bilgim yok.Denize girerken ├ž─▒kart─▒r─▒m b├╝y├╝k ihtimalle ''k─▒ymetlimiss'' 'i :D

Ben de denize girdi─čimden de─čil ama ya┼ča uygun oluyor diye kullan─▒yorum. Ger├ži Visodate-Le Locle-Seiko Srpa13j modellerinden bir tanesini daha katmay─▒ ├žok istiyorum k├╝├ž├╝k koleksiyona. :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fasakasa

Ya┼č: 24
Kay─▒t: 18 A─ču 2016 20:21

Mesaj beycelice » 14 A─ču 2017 18:49

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-e ... 8254/detay

┼×unada bakman─▒z─▒ ┼čiddetle ├Âneririm :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
beycelice

Kay─▒t: 17 Nis 2015 10:43

Mesaj delimustafa » 14 A─ču 2017 20:02

beycelice yazd─▒:http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-e ... 8254/detay

┼×unada bakman─▒z─▒ ┼čiddetle ├Âneririm :D

├çelik kay─▒┼č kulland─▒m beni rahats─▒z ediyor.K─▒zar─▒kl─▒k olu┼čuyor bir s├╝re sonra o y├╝zden kullanam─▒yorum.
Bu saatin fiyat─▒ beni a┼čar.Ben 1100 tl ile pazarl─▒k yaparak tissot le locle'yi pazarl─▒k yaparak almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
delimustafa

Mesaj cbmad » 14 A─ču 2017 20:31

Ba┼čka bir ba┼čl─▒kla paralel ilerlemi┼č se├ženekler ve tavsiyeler de yak─▒n. Sayin hozburun ustadin dedi─či gibi benim tercihim de Tissot le loche veya bir t─▒k ├╝st├╝ fiyatla ┼ču anda sat─▒l─▒k b├Âl├╝m├╝nde olan Seiko spb039 olurdu :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cbmad

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 16 A─ču 2012 13:47

├ľncekiSonraki

Bilgi ve Tasar─▒m Konusu ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Alexa [Bot], asuspc, Bing [Bot], Google [Bot] ve 31 misafir

Click To Discover Claude Bernard Collections

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners