TSF Üyelerine Özel İndirimli Lüks Saat Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız

Kordon Değiştirme Aparatı Tavsiye

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Kordon Değiştirme Aparatı Tavsiye

Mesaj kiwi21 » 27 Mar 2016, 14:56

asymptote;

müsadenizle iki sorum daha olacak. ilk sayfada 6111 önermiştiniz. bu sayfada da 6767. buradan hareketle 6767 de işimizi rahatlıkla görür diyebilir miyiz?

bir de 6767'nin iki versiyonu var. bi f bi s. bi kaç yerde okuduğuma göre f (fine ends) s (standart ends) e göre daha çok tavsiye ediliyor. sizin de görüşünüz bu doğrultuda mı?

teşekkürler.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj asymptote » 27 Mar 2016, 15:12

kiwi21 yazdı:müsadenizle iki sorum daha olacak. ilk sayfada 6111 önermiştiniz. bu sayfada da 6767. buradan hareketle 6767 de işimizi rahatlıkla görür diyebilir miyiz?

Kesinlikle diyebiliriz. :thumbup:
kiwi21 yazdı:bir de 6767'nin iki versiyonu var. bi f bi s. bi kaç yerde okuduğuma göre f (fine ends) s (standart ends) e göre daha çok tavsiye ediliyor. sizin de görüşünüz bu doğrultuda mı?

Ben ikisini de kullanmadım ama fine ends'in daha işlevsel olduğunu düşünüyorum ben de. İsterseniz standard modelin fork end tip'ini ayrıca satın alabilir (4$) ve dilediğinizde 6767f'te de kullanabilirsiniz.
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj kiwi21 » 27 Mar 2016, 16:07

Teşekkür ettim efendim :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj tarkani » 27 Mar 2016, 16:55

Çok faydalı bir başlık oldu. Başta asymptote olmak üzere teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
tarkani

Mesaj mertk » 27 Mar 2016, 17:19

Benimde alacağım bir kaç şey var buradan, fiyatlar çok iyiymiş yalnız, ben kazıklanmışım 6767 alırken.Ebay'den almıştım.

Teşekkürler Asymptote.

Bir sorum daha olucak arkayı açarsak nası kapatıcaz sonra, kapama işlemi bazen zor olabiliyor. Veya bu seiko watch case opener'lar Longines Hydro'nun arkasını falan açar mı, gerçi su geçirmez saatte bunu açmamak lazım bir de o var yoksa kim teste tabi tutacak?
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj kilimanjaro » 27 Mar 2016, 18:20

Ne konu açmışım be ... ben almıyom hepsi sizin olsun :lol: :lol:
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj asymptote » 27 Mar 2016, 18:21

Seiko watch case opener'lar "snap on" diye tabir edilen geçmeli kapakları açmak içindir. Genelde eski saatlerin ve ucuz pilli saatlerin kapakları böyledir. Vidalı kapakları açmak içinse elde çok fazla seçenek mevcut. Tezgaha monte edilen şöyle profesyonel bir alet alırsanız her kapağı açarsınız:
Resim
Bunun yerine jaxa tabir edilen arka kapak açma aparatlarını da kullanabilirsiniz:
Resim
Bunu kullanmanız için önce saat kasasını "case holder"da sabitleyip, onu da bir masa mengenesinde sabitlemeniz gerekiyor:
Resim
Resim
Yalnız bu aleti kullanmak beceri ister. Aleti kaçırıp saatin arka kapağını kolaylıkla çizebilirsiniz.
Bunun yerine vidalı kapaklarda daha pratik olan ve çoğu zaman işe yarayan topla açma yöntemini öneririm.
Resim
Saatçiler de çoğu zaman arka kapak açmak için bu topu kullanır.

Bir dalgıç saatin arka kapağını açmanızı önermem yalnız. Saatin arka kapağı açıldığında contası mutlaka zarar görür ve değişmesi gerekir. Değişmesi yetmez bir de kapak yerine takılmadan önce yağlanması gerekir. Bunun için de slikon bazlı conta yağlayıcılar kullanılır.
Resim

Çınaraltı'ndan alacağınız çöp saatlere açık ya da kapalı her türlü operasyonu uygulayın ama elinizdeki değerli saatleri lütfen güvenilir saatçilere emanet edin.. ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj TSayiR » 27 Mar 2016, 18:40

asymptote verdiğiniz değerli bilgiler için size teşekkür eder, saygılar sunarım. :super:
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: HknDrsn ve 46 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners